מיינט הרצליה

FM נותן דחיפה לרוכשי דירות בתקציב נמוך

בנגלורו
: בנגלורו: הממשלה תשיק תוכנית דיור שתעזור לאנשים המתגוררים בשכירות, בשכונות עוני או במושבות לא מורשות לקנות או לבנות בתים משלהם, הודיעה שר האוצר נירמלה סיתרמן בתקציב הביניים של האיחוד.

ההכרזה ביום חמישי עולה בקנה אחד עם משימת 'דיור לכולם' הגדולה יותר של הממשלה, הכוללת את התוכניות Pradhan Mantri Awas Yojana (PMAY)-Urban ואת Pradhan Mantri Awas Yojana-Rural או Grameen.

בעוד ממתינים לפרטים, התוכנית – המיועדת לאלה המתגוררים במקומות מגורים בתת-סטנדרטים – מגיעה בתקופה שבה סקטור המגורים בהודו חווה תפנית חדה. עם מחירי הנכסים בעלייה ויזמים בערים גדולות המתמקדים בדיור פרימיום, רוכשי דירות בתקציב מוגבל נותרו בחוץ.

זה גם מאותת על דחיפה לשחרר קרקע שחדרה, אמרו מומחים בתעשייה.

"זה צפוי לשחרר אזורי פלישה כמו שכונות עוני לפיתוח מחדש קל יותר", אמר אנוג' פורי, יו"ר קבוצת אנארוק.

Sitharaman אמר גם כי היעד של 30 מיליון בתים שנבנים במסגרת תוכנית PMAY-Rural קרוב להשגה, למרות אתגרים רבים הנגרמות על ידי מגיפה. עוד 20 מיליון בתים ייקלטו בחמש השנים הקרובות, כדי לעמוד בביקוש לדיור הנובע מגידול במספר המשפחות, לדבריה. כמות של 80,671 crore תוקצבו עבור PMAY ב-FY25.

בשנה שעברה הוגדלה ההקצאה ל-PMAY ב-66% ל 79,590 מיליון. של זה, 25,103 מיליון הוקצו ל-PMAY Urban והיתרה הייתה עבור תוכנית PMAY-Rural.

תוכנית PMAY-Rural הושקה בשנת 2016 כדי להבטיח שלכל משפחה כפרית יהיה בית משלה. המועד האחרון להשלמת בניית כמעט 30 מיליון הבתים היה בדצמבר 2023.

תוכנית PMAY-Urban הושקה שנה קודם לכן ב-2015 כדי לספק בתי pucca לכל המוטבים העירוניים הזכאים.

אינטרנט

תקופת היישום של תוכנית PMAY-Urban הוארכה ל-31 בדצמבר, 2024, כדי להשלים את הבתים שהוטלו עליהם סנקציות עד ל-31 במרץ, 2022.

הן תוכנית הדיור למעמד הבינוני והן יוזמת PMAY-Rural שהוכרזה בתקציב צפויות להניע את הביקוש לדיור בר השגה.

"…זה מבשרת טובות עבור חברות מימון דיור, שהיו מניע מרכזי של אשראי למגזרים אלה בעבר הקרוב. בעוד שהנזילות בשלב זה נראית צמודה, תוכנית גיוס ממשלתית נמוכה יותר בתקציב הבא עשויה למתן את עליית עלויות המימון של המלווים הללו", אמר AM Karthik, סגן נשיא בכיר וראש קבוצה משותפת, דירוגי המגזר הפיננסי ב-ICRA Ltd.

יזמי נדל"ן אמרו שההכרזות יחזקו דיור בר השגה וכפרי.

"המחויבות לראש הממשלה אוואס יוג'אנה גרמין, במטרה לבנות 2 מיליון בתים נוספים, ממשיכה את ההתמקדות של הממשלה בפיתוח כפרי. על ידי הקלת בעלות על בתים עם תוכנית הדיור החדשה למעמד הבינוני, הממשלה מחפשת לא רק לשפר את רמת החיים אלא גם לעורר את מגזר הנדל"ן והתעשיות הנלוות. הצלחת היוזמות הללו, כמובן, תלויה ביישום יעיל וביכולתה של הממשלה לעמוד ביעדים השאפתניים הללו", אמר סנדיפ רונוואל, נשיא נרדו מהרשטרה, גוף תעשיית הנדל"ן.

עם זאת, Puri של Anarock אמר כי הגברת ההקצאה ל-PMAY (עירונית) כדי לשפר את העלות ולעודד פרויקטים חדשים במגזר זה היא ציפייה מרכזית. בדומה לכך, תמריצי מס לרוכשי דירות, כגון הגדלת תקרת הניכוי בריבית הלוואות דירות, לא טופלו בתקציב.

צפו בכל חדשות התעשייה, חדשות הבנקאות והעדכונים על Live Mint. הורד את אפליקציית Mint News כדי לקבל עדכוני שוק יומיים.

יותר פחות

  • #תקציב 2024
  • #נדל"ן
  • #שוק הנדל"ן
שתף את הפוסט
דילוג לתוכן