מיינט הרצליה

Akshaya Tritiya: 5 גורמים מרכזיים שכדאי לקחת בחשבון בעת ​​השקעה בנדל"ן

אנחנו, הודים, מחזיקים את המסורות והאמונות התרבותיות שלנו קרוב מאוד ללבנו, מוצאים משמעות בטקסים המעצבים את חיינו. הפסטיבל המשמח של Akshaya Tritiya, שחל ביום השלישי של החודש ההינדי של Vaishaha, נושא מסר קדוש של שגשוג והצלחה. מכאן שרכישת זהב ביום זה נחשבת כמביאה תשואות טובות בטווח הארוך. הפסטיבל הזה, המזוהה באופן מסורתי עם רכישות זהב, הפך ליום להשקעות עם חשיבה קדימה.

בתחילה, אנשים פנו לזהב לצורך צמיחה פיננסית, ועברו מאחזקות פיזיות לתעודות סל ואג"ח זהב. הנדל"ן עובר כעת מהפך דומה. לא מוגבל עוד לרכישות בתים מסורתיים, בעלות חלקית על נדל"ן מסחרי מתגלה כעת כבחירה המועדפת. שינוי זה מסמל עידן חדש של אסטרטגיות השקעה, שבו היתרונות של בעלות חלקית – נגישות, גיוון ופוטנציאל לתשואות גבוהות יותר – מובילים לעניין מוגבר של המשקיעים.

קרא גם: נדל"ן: כיצד בעלות חלקית מגדירה מחדש את כללי ההשקעה למשקיעים קטנים?

מכיוון שאנו מכבדים את המסורת תוך אימוץ החדשנות, אקשאיה טריטיה מוכרת כסמל להתפתחות ויום מאושר לנצל את ההזדמנות להשקעה בעתיד מזהיר יותר. להלן מספר גורמים שכדאי לקחת בחשבון בעת ​​השקעה בנדל"ן.

מגורים לעומת נכסים מסחריים

אחת ההחלטות הבסיסיות שהמשקיעים צריכים לקבל היא האם להשקיע בנכסים למגורים או מסחריים. נכסי מגורים נותנים מענה לבעלי בתים ולמשקיעים המחפשים הכנסה משכירות. עם זאת, נכסי מגורים עשויים להציב אתגרים בניהול הדיירים ולהציע תשואות שכירות נמוכות יותר בהשוואה לנכסים מסחריים.

דוח ענף אחרון מצביע על עלייה של בין 13 ל-33 אחוזים במחירי הדיור בשלוש השנים האחרונות בשבע ערים גדולות, בעוד שמחירי שוקי הנדל"ן המסחריים היו עדים לעלייה משמעותית של 15 אחוזים באותה תקופה.

נכסים מסחריים, כגון שטחי משרדים דרגה A מציעים תשואות שכירות טובות הנעות בין 8-9 אחוזים לעומת 2-3 אחוזים בנכסי מגורים. זה מאפשר למשקיעים ליהנות משוכרים מאומתים ולבטל סיכונים מסוימים הקשורים לנכסי מגורים.

קרא גם: בניית תיק ההשקעות שלך לשנת 2025? להלן 5 אפשרויות להשקעה בנדל"ן

הזדמנויות בעלות חלקיות

כידוע, ל- Akshaya Tritiya יש משמעות להשקעות נדל"ן לטווח ארוך. יום זה נחשב לאידיאלי לרכישת פריטים בעלי ערך, מתוך אמונה בפוטנציאל שלהם להביא שגשוג ומזל טוב. יתרה מכך, השינוי הנוכחי בסצנת ההשקעות בנדל"ן בהודו משקף רגע של "קרן נאמנות", המסומן באמון הרגולטור בבעלות חלקית על נדל"ן מסחרי.

גיבוי רגולטורי מ-SEBI עבור השקעות נדל"ן (REITs), כולל קביעת קווים מנחים ל-REITs קטנים ובינוניים (SM REITs), מסמל נקודת מפנה למשקיעים והגביר עוד יותר את ביטחונם. התפתחויות אלה מבצעות דמוקרטיזציה של השקעות נדל"ן, ומאפשרות למשקיעים קמעונאיים להשתתף בנכסים בעלי ערך גבוה באמצעות בעלות חלקית. עם סף השקעה מינימלי מופחת ל- INR 10 לאך, ההשקעה בנדל"ן הופכת לנגישה יותר, תוך התאמה עם רוח הפסטיבל כיום של שגשוג ושפע.

יתרונות ההשקעה דרך מסלול הבעלות החלקית

בעלות חלקית על נדל"ן מאפשרת למשקיע מגוון של תשואות, לרבות הכנסה קבועה, אבטחת נכסים, נזילות, הטבות מס וקלות בעלות, בין היתר. זוהי אלטרנטיבה מצוינת עבור משקיעים המעוניינים בהשקעות מניבות וכן לאלו שירצו ליהנות משבח הון.

קרא גם: אסטרטגיות מס הכנסה למשקיעי נדל"ן: מקסום ניכויים ומזעור התחייבויות

ניווט במסגרות רגולטוריות ומשפטיות

עסקאות מקרקעין כרוכות במסגרות רגולטוריות ומשפטיות מורכבות המשתנות בהתאם למיקום וסוג הנכס. על המשקיעים להבטיח עמידה בכל הדרישות החוקיות ולבצע בדיקת נאותות כדי לאמת את האותנטיות של כותרות, אישורים ורישומי בעלות על נכסים. פנייה לסיוע מקצועי ממומחים משפטיים או יועצי נדל"ן יכולים לעזור למשקיעים לנווט את המורכבויות הללו בצורה חלקה.

הערכת פוטנציאל צמיחה לטווח ארוך

בעוד שרווחים בטווח הקצר עשויים להיות מפתים, על המשקיעים לתעדף פוטנציאל צמיחה לטווח ארוך בעת השקעה בנדל"ן. הערכת גורמים כגון פיתוח תשתיות, מגמות עיור ודינמיקה של ביקוש והיצע יכולה לספק תובנות לגבי פוטנציאל ההערכה העתידי של הנכס. השקעה בשווקים מתעוררים או במסדרונות צמיחה עם יסודות כלכליים חזקים יכולה להניב תשואות משמעותיות בטווח הארוך.

קרא גם: אילו חובות משפטיות קיימות עבור גישה של בעל הבית לחצרים מושכרים?

לסיכום, השקעה בנדל"ן במהלך Akshaya Tritiya מציעה הזדמנות משכנעת לאנשים המבקשים להגדיל את עושרם ולהבטיח את עתידם הכלכלי. בהתבסס על צעדים אלה, משקיעים יכולים לקבל החלטות מושכלות ולנצל את ההנאה של הזדמנות זו כדי לצאת למסע מוצלח של השקעות נדל"ן.

שתף את הפוסט
דילוג לתוכן