מיינט הרצליה

אסטרטגיות Hyperliquid יושמו כדי להפוך לברוקר עתידי בארה"ב. הרווח שלה היה סימן HYPE.

מה יישום FCM עושה ומה לא אומר

סוחר בעמלות עתידיות הוא הקטגוריה בארה"ב עבור חברה שמקבלת כספי לקוחות ומבצעת הזמנות עתידיות ואופציות. הרישום מתבצע דרך הוועדה למסחר בחוזים עתידיים על סחורות, וזה הרישיון שמקום צריך לפני שיוכל להחזיק חשבונות קמעונאיים אמריקאיים במקום לנתב אותם מחוץ לחוף.

אסטרטגיות היפר-נוזל אינן שם. במהדורה נאמר שחברת בת "הגישה בקשה להפוך לסוחר בעמלות עתידיות", ואז מציבה את התנאי בצורה ברורה: "בכפוף לאישור רגולטורי, ה-FCM ישא חשבונות לקוחות אמריקאים לשווקים מורשים הפרוסים על Hyperliquid תחת HIP-3, מה שיאפשר ל-HSI למלא תפקיד בהבאת עתיד נצחי ללקוחות מוסדרים בארה"ב. אותה פסקה סוגרת את הדלת לציפיות: "אין שום בטחון לגבי העיתוי או התוצאה של הבקשה או האישור הרגולטורי של שווקי HIP-3 מורשים".

גם השווקים שה-FCM תשרת אינם חיים. HIP-3 מתואר ככוונה המוצהרת של Hyperliquid להוסיף פונקציונליות מפריס, סט אופציונלי של תכונות שלפיהן "מפעילים עצמאיים ינהלו את השוק שלהם באופן תואם, בעוד שהשרשרת שמתחתיה תישאר שכבת תשתית ניטרלית." מפעיל שוק מורשה, מתווך רשום וספר חוקים מאושר הם שלושה תנאים מוקדמים נפרדים. החל מה-5 בנובמבר הגישה החברה בקשה לאחד מהם.

היישום נמצא בדחיפה רחבה יותר להעביר את החוזים העתידיים של Hyperliquid למקומות בפיקוח בארה"ב, מסלול שהבעלים של NYSE ICE קבע בעסקת המסחר (XYZ) שלה בסוף אוקטובר. רישום בורסה ורישיון תיווך פותרים בעיות שונות, ו-Hyperliquid Strategies מגיש בקשה לשנייה.

ההבחנה הזו חשובה לאופן שבו יש לקרוא את ההון העצמי. הגשה היא הצהרת כוונות עם עמלה מצורפת, לא שורת הכנסה, והפרסום אינו נותן תאריך יעד, אין נתוני הון עבור חברת הבת של FCM ואין אינדיקציה כיצד יחולקו חשבונות לקוחות או יסולקו.

רווח של 620.6 מיליון דולר בנוי על רף של 803 מיליון דולר

דוח רווח והפסד קריא יותר מהתוכנית הרגולטורית. הרווח הנקי של 620.6 מיליון דולר כלל 803.0 מיליון דולר של רווחים נטו שלא מומשו $HYPE אסימונים, חיוב של 15.3 מיליון דולר שלא במזומן הקשור למתקן ההון המחויב, והפרשה של 172.3 מיליון דולר למסי הכנסה. הכנסות מהימורים ועמלות האימות תרמו 12.3 מיליון דולר. הכנסות הריבית הוסיפו 1.0 מיליון דולר, והוצאות מכירה, כלליות ואדמיניסטרציה פלוס מחקר הגיעו ל-7.6 מיליון דולר.

קווים אלה מתיישבים עם כ-792.9 מיליון דולר של הכנסה לפני מס, מה שמרמז על שיעור מס אפקטיבי קרוב ל-21.7%. הסר את הרף של 803.0 מיליון דולר והוסף בחזרה את חיוב המתקן של 15.3 מיליון דולר, והליבת התפעולית של העסק, כלומר החזקה בהכנסות, ריבית ועלויות שוטפות, מגיעה לכ-5.2 מיליון דולר לפני מס. זה 0.8% מהשורה התחתונה המדווחת.

הנוסח של השחרור חשוב כאן. הרווח הנקי "הורכב בעיקרו מרווחים נטו לא ממומשים על $HYPE אסימונים, ולא ממומשים הוא המונח האופרטיבי: אף שורה במסמך לא מתארת ​​את הסימן כמזומן שהתקבל. הוראת המס, לעומת זאת, אינה מתהפכת אם המחיר הסמלי יורד.

38.9 מיליון טוקנים בממוצע של 56.35 דולר

המאזן הינו פוזיציה בודדת עם אוצר צמוד. סך הנכסים היו 3,764.3 מיליון דולר ב-30 בספטמבר, מתוכם 3,505.3 מיליון דולר $HYPE מוערך "בהתבסס על 30 בספטמבר 2026 $HYPE מחיר של 90.99$ לכל $HYPE טוקן", המייצגים כ-38.52 מיליון אסימונים. מזומנים ומכשירים דמויי מזומנים היו 254.6 מיליון דולר. ההון העצמי עמד על 3,403.0 מיליון דולר והחברה לא מדווחת על חובות.

הריכוז מגיע ל-93.1% מהנכסים באסימון אחד, נתון שהפרסום אינו מציין. העדכון של החברה עצמה ב-28 באוקטובר מעמיד את הפוזיציה מעט גבוה יותר ב-38.9 מיליון טוקנים, שנצברו בעלות מעורבת של 56.35 דולר. על בסיס זה, המחיר של 30 בספטמבר רמז על כ-1.35 מיליארד דולר של רווחים משובצים, המחושבים כ-38.9 מיליון אסימונים כפול הפער של 34.64 דולר בין ה-mark לעלות הממוצעת.

הקנייה הייתה רציפה. הרבעון ספג 785 מיליון דולר עבור 9.1 מיליון אסימונים, והעלה את האוצר מ-29.3 מיליון ב-30 ביוני. מאז הקמתה ב-2 בדצמבר 2025, החברה פרסה 1,583.2 מיליון דולר כדי לצבור כ-25.9 מיליון אסימונים בממוצע של 61.13 דולר מהמחיר המשותף והמחיר הגבוה יותר. מהסך הכל.

מחיר הנפקה של $10.36 ורכישה חוזרת של $4.81

צד ההון של המבנה הוא המקום שבו החשבון נעשה לא נוח. Hyperliquid Strategies גייסה 1,578.4 מיליון דולר במסגרת ההון העצמי המחויב שלה במחיר הנפקה ממוצע של 10.36 דולר לכל. $PURR לַחֲלוֹק. היא הוציאה 27.9 מיליון דולר ברכישה חוזרת של כ-5.8 מיליון מניות בממוצע של 4.81 דולר, מחיר נמוך ב-54% מהמחיר שבו הונפקה המתקן. באוקטובר שילשה החברה את אישור הרכישה החוזרת שלה ל-100 מיליון דולר $PURR נסחר מתחת לשווי הנכס הנקי, ומחיר הרכישה החוזר של 4.81 דולר מראה עד כמה ההנחה הזו הפכה לרחבה.

שני המספרים הללו מתארים מניה שנסחרה הרבה מתחת למחיר שבו הרכב מכר נייר. עבור המחזיקים הקיימים, רכישה חזרה ב-$4.81 מגדילה באופן שהנפקה ב-$10.36 מעולם לא הייתה: כל מניה שפרשה מרכזת את אותו ספר אסימונים בפחות תביעות. הפרסום אינו חושף את ספירת המניות הנוכחית או NAV למניה, כך שלא ניתן לגזור את גודל ההצטברות ממסמך זה בלבד, אך הכיוון אינו חד משמעי. החברה אכן טוענת שהיא מפרסמת מדור שווי נכסים נטו מתואם באתר המשקיעים שלה, המעודכן מחוץ למחזור הרבעוני, שם יופיע נתון זה למניה.

ברבעון עצמו הוציאה החברה 17 מיליון דולר לרכישה חוזרת של 2.7 מיליון מניות, ממוצע של קרוב ל-6.30 דולר, ו-802 מיליון דולר בפריסה כוללת לעומת 911 מיליון דולר שגויסו. יחס פריסה של 88% משאיר מעט הון סרק, מה שעולה בקנה אחד עם יתרת מזומנים של 254.6 מיליון דולר מול עמדה סמלית של 3.5 מיליארד דולר.

הכנסות ההימורים קטנות לצד התוכנה

העסקים הפועלים הם אמיתיים אך צנועים. הכנסות ועמלות אימות של 12.3 מיליון דולר מול ספר אסימון של 3,505.3 מיליון דולר מסתכם בכ-0.35% ברבעון, או כ-1.4% בחישוב שנתי. זו התשואה על הנכסים שהחברה ממונפת אליהם, וזו השורה היחידה במהדורה שמזכירה הכנסות חוזרות.

Hyperliquid Strategies טוענת גם שהמאמת המשותף שלה עם Unit הוא כעת המאמת הגדול ביותר ברשת ללא קרן. המהדורה מייחסת 834 מיליון דולר של ערך שנצבר למערכת האקולוגית של Hyperliquid ב-12 החודשים עד 30 בספטמבר, ומציינת שחלק גדול ממנו מגיע $HYPE מחזיקים באמצעות קנייה חוזרת פרוגרמטית. נתון זה נושא הערת שוליים המציינת שהוא מבוסס על מידע ציבורי ו"לא אומת באופן עצמאי על ידי HSI", ולכן יש לקרוא אותו כאפיון של החברה את הכלכלה של הפרוטוקול ולא כמספר מבוקר.

הפער בין 834 מיליון דולר משווי המערכת האקולוגית ל-12.3 מיליון דולר מהכנסה רבעונית מהימור לרכב זה הוא המקרה של FCM. בעל אסימון לוכד קניות חוזרות. מתווך רשום לוכד עמלות על תזרים שהוא נושא. רק השני מייצר הכנסות שלא זזות עם הסימן.

מה המחיר הנוכחי עושה לרבעון הרביעי

$HYPE נסחר במחיר של 76.84 דולר בשעה 00:15 UTC ב-6 בנובמבר, ירידה של 8.2% ב-24 השעות הקודמות, לפי נתוני מחירי CoinGecko. ברמה זו 38.9 מיליון האסימונים המוחזקים נכון ל-28 באוקטובר שווים כ-2.99 מיליארד דולר, לעומת 3.54 מיליארד דולר ב-30 בספטמבר. ההפרש, כ-550 מיליון דולר, אינו ממומש וינחת בדוח רווח והפסד ברבעון הרביעי אם המחיר יישאר כאן.

בקנה מידה, התנופה הזו היא בערך פי 105 מהליבת התפעולית של 5.2 מיליון דולר שחושבה מהרבעון השלישי. מחזיק קונה $PURR עבור התזה של FCM מחזיקה כעת במונף $HYPE עמדה עם אפשרות רישוי מצורפת, והרווחים המדווחים ימשיכו לעקוב אחר האסימון ולא אחר העסק עד להכרעה בבקשה.

שלושה דברים שווים צפייה, ואף אחד מהם אינו יעד מחיר. הראשון הוא האם אפליקציית FCM מייצרת תקופת הערות פומבית או צו אישור, שכן כל אחת מהן תעביר את HIP-3 מכוונה לתשתית. השנייה היא האם מסגרת הפריסה של Hyperliquid עוברת לאוויר בצורה שמאפשרת לשוק מורשה לקבל חשבונות בארה"ב, מכיוון ש-FCM ללא שווקים לסלק לא מרוויח כלום. השלישית היא ספירת המניות: אם המתקן ממשיך להנפיק ב-10.36 דולר בעוד שהרכישות החוזרות ננקות ב-4.81 דולר, החשיפה למניה ל- $HYPE ממשיך להשתנות מסיבות שאינן קשורות לאסימון.

שאמיס הגדיר את האסטרטגיה כטרייד אחד. "בעלים $HYPE היא הדרך שבה אנו שואפים ללכוד כלכלה הקשורה בפרוטוקול Hyperliquid; הקמת FCM היא הדרך שבה אנחנו מתכוונים לעזור להביא שווקים הפרוסים ב-Hyperliquid על החוף." הרבע מציג את המחצית הראשונה פועלת כמתוכנן, בסימנים. המחצית השנייה היא פנייה בתור של רגולטור, ובדברי החברה עצמה לא קבעו עליה תאריך.

מאמר זה מיועד למידע בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות. המחירים, הרמות ונתוני השוק הם תמונת מצב של נקודת זמן ויכולים להשתנות במהירות. תעשה תמיד מחקר משלך.

שתף את הפוסט
דילוג לתוכן