מיינט הרצליה

70% ממניות Nifty Realty סיפקו החזרות של ריבוי באגרים בשנה אחת, כאשר Sobha מובילה את החבילה; לבדוק אחרים

בשנים האחרונות, מניות הנדל"ן הצטיינו באופן מובהק בשווקים הפיננסיים ההודיים. קביעת שיאי שיא חדשים והשגת אבני דרך משמעותיות באופן עקבי הפכו לאירוע קבוע עבור רוב המניות במגזר זה.

בשמונה פגישות המסחר האחרונות בלבד, מדד Nifty Realty זינק ב-15%. היום הוא הגיע לשיא חדש של 1,134 נקודות. עד היום המדד כבר עלה ב-44%. יש לציין כי כל 10 מרכיבי המדד עלו בין 20% ל-121% בתקופה זו.

קרא גם: ציפיות תקציב: הנה מה שמומחים מתחומים שונים צופים ביולי

בהסתכלות על הביצועים השנתיים, 7 מתוך 10 המניות במדד השיגו תשואות מרובות בשנה האחרונה. סובהה הובילה את החבורה עם רווח מדהים של כמעט 290%, ואחריה Prestige Estates Projects עם רווח של 238%.

בנוסף, Brigade Enterprises, Macrotech Developers, Phoenix Mills, Godrej Properties ו-Sunteck Realty רשמו כולם רווחים משמעותיים שנעו בין 100% ל-140%.

מה מניע את הביצועים המדהימים האלה?

ניתן לייחס ביצועים יוצאי דופן זה לצמיחת המכירות האיתנה, התפתחויות חדשות מתמשכות, התאמות מחיר אסטרטגיות ושיפור האינדיקטורים הפיננסיים בתעשייה.

קרא גם: מומבאי מדורגת במקום השלישי, דלהי-NCR במקום החמישי בעליית מחירי הנכסים העולמית

בשנת ה-24, חל עלייה חזקה בביקוש לנכסי מגורים ברחבי הערים הגדולות בהודו, מונע מהגדלת ההכנסה הפנויה, אורח חיים מתפתח ומספר עלייה של אנשים בעלי שווי נטו.

הביקוש לבתי יוקרה עלה בצורה ניכרת, מונע על ידי שינויים דמוגרפיים לעבר אורח חיים עשיר יותר. מגמה זו משקפת רצון הולך וגובר למגורים המציעים שירותים ונוחות העולים על אלו המצויים בדיור קונבנציונלי.

קרא גם: תקוות לקיצוץ ריבית מעוררות עצרת למניות נדל"ן שנשארו מאחור

בעולם המודרני של היום, יש ביקוש הולך וגובר למגורים המציעים שירותים מהשורה הראשונה עבור בידור, כושר ורוגע, כולם ממוקמים בנוחות בקרבת מקום, מה שמוביל אנשים לחפש בתים המספקים רמה גבוהה של נוחות, נוחות ויוקרה.

משקיעים מקצים יותר ויותר מתיק ההשקעות שלהם למגזר הנדל"ן, מונע על ידי הפוטנציאל החזק שלו לצמיחת הכנסות. מגמה זו נתמכת עוד יותר על ידי המעבר של המדינה מכלכלה עם הכנסה נמוכה לכלכלה בינונית, שצפוי להניע את הביקוש לנכסים למגורים.

מגיע לרף המיליארד

ב-FY24, נדל"ן הודי למגורים השיג אבן דרך על ידי מעבר לרף המכירות של מיליארד רגל רבוע, ורשם עלייה בולטת של 20% משנה לשנה והגיע ל-1.1 מיליארד רגל רבוע.

ביצועים מרשימים אלו נתמכו על ידי נפחי מכירות חזקים, מלווים בשיפור של 11% במחירים משנה לשנה ופירוק מלאי אגרסיבי בהיקף של 82 מיליון רגל רבוע ב-FY24. כתוצאה מכך, רמות המלאי ירדו באופן משמעותי ל-15 חודשים בלבד.

קרא גם: 5 מניות קטנות הניבו תשואה של עד 12000% ב-5 השנים האחרונות

לפי חברת הברוקראז' המקומי Kotak Institutional Equities, המכירות המוקדמות של FY24 זינקו ל 987 מיליארד, המשקף צמיחה של 41% משנה לשנה. הובילו את הצמיחה הזו חברות כמו Godrej, Prestige, Signature ו-Brigade, ואחריהן Sobha ו-Lodha.

במבט קדימה ל-25, הברוקראז' צופה צינור השקה משולב של 140 מיליון רגל רבוע (עם שווי פיתוח ברוטו של 1.7 טריליון), לעומת 88 מיליון רגל רבוע ב-FY24, שצפוי לחזק את ביצועי המכירות בכל המגזר.

בין החברות הרשומות, Godrej, Prestige, Signature ו-Brigade סיפקו צמיחה חזקה במיוחד ב-FY24. עם המלאי הקיים בשפל רב שנים וביקוש מתמשך להשקות חדשות, התיווך צופה המשך מומנטום מכירות חזק לתוך ה-25.

קרא גם: RBI שומר על ריבית ריפו ללא שינוי של 6.5%: המשמעות של מדיניות MPC עבור רוכשי דירות

בהדגשת הערכת השווי של המגזר, רוב מניות הנדל"ן למגורים נסחרות כיום לפי 7-12 פעמים EV/EBITDA להערכות FY26 – טווח המשקף יסודות עסקיים חזקים ועניין הגובר של המשקיעים.

תוך שמירה על תחזית בונה, Kotak Institutional Equities מזהה את DLF, Signature Global ו-Brigade כנקודות כניסה אטרקטיביות למשקיעים.

כתב ויתור:

שתף את הפוסט
דילוג לתוכן