מיינט הרצליה

10 חשבונות החיסכון הטובים ביותר בריבית גבוהה לדצמבר 2023 (עד 6.17%)

שיעורי חיסכון עם תשואה גבוהה נותרו גבוהים עד החודש האחרון של השנה. כשכל 10 חשבונות החיסכון בעלי הריבית הגבוהה ביותר בדצמבר 2023 מספקים אחוזי תשואה שנתית (APY) של לפחות 5.29%, מומחים אומרים שזה באמת משתלם לעשות קניות עכשיו. (ראה כמה מחשבונות החיסכון עם התשלום הגבוה ביותר שתוכל להשיג כאן.)

"מזומן, שהוקצה כראוי לחשבון פיקדון עם תשואה גבוהה יותר, קיבל סוף סוף תשואה טובה יותר, היכן שהוא עשוי היה להיות בן חורג פיננסי שנשכח בשנים עברו", אומר ראש לשכת הבנקאט בוושינגטון, מארק המריק.

הנה מדוע התעריפים עלו בשנה האחרונה, כיצד לבחור את חשבון החיסכון הנכון עבורך, ומה לדעת על חשבונות החיסכון עם תשואה גבוהה עם ה-APY הטוב ביותר בדצמבר 2023 והממצאים המובילים שלנו למטה.

למה התעריפים עלו כל כך הרבה השנה?

כפי שהפדרל ריזרב המשיך להעלות את הריבית השנה במאמץ שלו לבלום את האינפלציה העולה, כך גם הבנקים עשו כדי לרכוש ולשמור פיקדונות, אומר דניאל קארי, סגן נשיא בכיר, ראש אגף כספים וחשבונאות בבנק החיסכון של קיימברידג'.

"הבנקים השתמשו בחיסכון עם תשואה גבוהה ובחשבונות CD כדי להתחרות זה בזה על לקוחות חדשים", אומר קארי, ומוסיף כי "עם הבנקאות הדיגיטלית כעת בחזית, חשבונות חיסכון עם תשואה גבוהה הם מוצר פופולרי מאוד. זאת בשל קלות השימוש שלהם באמצעות תנועה דיגיטלית של כסף, והיעדר הגבלות על מתי אתה יכול למשוך את הכסף שלך בהשוואה לתקליטור, שתהיה לו קנס אם תמשוך לפני סיום התקופה". (ראה כמה מחשבונות החיסכון עם התשלום הגבוה ביותר שתוכל להשיג כאן.)

קארי מוסיף שלמרות שהבנק המרכזי לא העלה את שיעור קרנות ההשוואה מאז אוקטובר – כאשר הוא הועלה ל-5.25%-5.5% – למוסדות פיננסיים לוקח לרוב זמן להתאים את ההיצע שלהם. "כשהפד מעלה את הריבית, בדרך כלל לוקח שישה חודשים עד שהשינוי יעשה את דרכו בכלכלה", אומר קארי. "כאשר התעריפים הועלו לראשונה בתחילת השנה שעברה התהליך הזה התחיל ואז הואץ כאשר עליות התעריפים הגדולות יותר מקיץ 2022 תפסו ב-2023."

מה שבטוח, חשבון חיסכון ממוצע ראה שיעורים יותר מכפילים רק לפני שנה. למרות ששיעור ההפקדות הלאומי הממוצע היה נמוך משמעותית מהצעות החשבון המובילות, עמד על 0.46% APY נכון ל-20 בנובמבר, לפי התאגיד הפדרלי לביטוח פיקדונות. זה עלייה לעומת 0.24% בלבד לפני שנה, כך עולה מנתונים.

איך להחליט מה הכי טוב לחסכונות שלך?

כעת, עם עשרות חשבונות חיסכון שמציעים תעריפים גבוהים בהרבה מהממוצע הארצי, הכל מסתכם במציאת החשבון הנכון שמתיישר עם היעדים הפיננסיים שלך, אומר קארי.

"צרכנים יכולים לראות תעריפים גבוהים על ידי ביקור באתרי אינטרנט שמצטברים ממוסדות פיננסיים רבים ושונים", הוא מסביר, ומוסיף כי "אין תעריף מינימום לחפש, אבל זה צריך להיות תחרותי, והצרכנים צריכים לשקול היבטים מעבר לתעריפים, כמו תנאי המוצר, וכמה קל לעבוד עם המוסד הפיננסי".

עם זאת, אמר המריק בהתחשב באופי התחרותי של בנקים ואיגודי אשראי כיום, מפקידים פוטנציאליים לא צריכים לקבל שום דבר נמוך מדי. "גבוה יותר זה טוב יותר, ותשואות של 4% עד 5% לא אמורות להיות קשה מדי לאתר", הוא אומר. (ראה כמה מחשבונות החיסכון עם התשלום הגבוה ביותר שתוכל להשיג כאן.)

10 חשבונות החיסכון בעלי התשואה הגבוהה ביותר של דצמבר 2023

להלן 10 שיעורי ההפקדה הטובים ביותר עבור חשבונות חיסכון עם תשואה גבוהה בדצמבר 2023. כל החשבונות הללו מוגנים על ידי התאגיד הפדרלי לביטוח פיקדונות (FDIC) או מנהל איגודי האשראי הלאומי (NCUA), אלא אם צוין אחרת. חשוב לקרוא את כל האותיות הקטנות לפני פתיחת חשבון כדי ללמוד על מגבלות או מכשולים פוטנציאליים.

איגוד האשראי של עובדי בואינג: 6.17% APY

אף על פי ש-BECU שוב משלמת החודש APY נדיב של 6.17% עבור חשבון חסכון לחברים, ההצעה הזו מגיעה עם מלכוד די גדול: היא חלה רק על 500 הדולר הראשונים. יתרות מעל אותו סף נמוך יחסית מרוויחות שיעור נמוך בהרבה של 0.50% APY. מגבלה מרכזית נוספת כאן היא שחברי איגוד האשראי הזה חייבים לחיות, לעבוד, להתפלל או ללכת לבית הספר במדינת וושינגטון או במחוזות נבחרים אחרים באורגון ואיידהו.

איגוד האשראי הפדרלי הדיגיטלי: 6.17% APY

עבור יתרה מקסימלית מעט גבוהה יותר, DCU משלם גם 6.17% APY, אולם שיעור זה חל על $1,000 הראשונים שהופקדו בחשבונך. חברים צריכים גם לבצע הפקדה מינימלית של $500 כדי להתחיל. כל הפקדה העולה על $1,000 מרוויחה רק 0.15% APY. תצטרכו גם לעמוד בדרישות החברות כדי להצטרף, המורחבות רק למי שמתגורר במחוזות נבחרים של מסצ'וסטס או בקהילת בתים משותפים משתתפת בניו המפשייר. חברים עשויים גם לעבוד עבור קבוצת מעסיקים נבחרת או להשתייך לארגון מקומי משתתף.

איגוד האשראי הפדרלי של אנדרוז: 5.75% APY

למרות שזה בין התעריפים הטובים ביותר עבור חשבון חיסכון החודש, רק יתרות בחשבון מ-$0.01 עד $1,000 זכאיות ל-APY של 5.75%. אלה שמעל לרמה זו, בינתיים, צוברים ריבית בין 0.07% ל-5.61% APY. המבצע הזה יפוג ב-31 בדצמבר, אז תצטרך לפעול מהר יחסית כדי להיכנס בקצב הזה. עם זאת, רק מי שעובד עבור אחת מתוך תריסר קבוצות מעסיקים זכאיות הממוקמות במרילנד, וושינגטון די.סי., וירג'יניה או ניו ג'רזי צריכים להגיש בקשה, בהתאם לדרישות החברות של איגוד האשראי. עם זאת, אם אינך מועסק באחת מהקבוצות המפורטות כאן, Andrews FCU מצהיר שאתה יכול גם להעפיל דרך המועצה האמריקאית לצרכנות. הצטרפו דרך האתר ואיגוד האשראי יכסה גם את דמי החבר שלכם.

ישיר פופולרי: 5.40% APY

פתיחת חשבון זה מגיעה עם דרישת יתרת פתיחה נמוכה יחסית של $100. תעמוד בסף הזה ו-Popular Direct משלם 5.40% APY על החסכונות שלך ואינו מגביל עם כל מגבלות הפקדה. פשוט שמור על יתרה של $0.01 ותוכל להתחיל להרוויח היום. אין דמי שירות חודשיים; עם זאת, סגירת החשבון תוך 180 ימים תגרור עמלת סגירה מוקדמת של $25.

BrioDirect: 5.35% APY

הפקידו לפחות 5,000$ ושמרו על יתרה של 25$ בחשבון חיסכון עם תשואה גבוהה זה ב-BrioDirect, מותג מקוון של סטמפורד, וובסטר בנק מקונטיקט, ואתם זכאים לשיעור זה של 5.35% APY.

ישיר לבנקאות שלי: 5.35% APY

תביא לפחות 500 $ בשירות המקוון הזה של Flagstar Bank NA ואתה זכאי לפתוח חשבון חיסכון עם תשואה גבוהה ולהתחיל להרוויח APY גבוה של 5.35%. אין עמלות חודשיות וכל היתרות הגבוהות מ-$1 מרוויחות את שיעור הריבית המקודם לאחר ההפקדה הראשונית של $500.

בנק אייבי: 5.30% APY

בצע את הפקדת הפתיחה המינימלית של $2,500 והרווח APY גבוה של 5.30% על יתרות עד למיליון דולר באמצעות חשבון חיסכון עם תשואה גבוהה זה. עם זאת, יתרות שאינן עומדות בסף הפקדת הפתיחה המינימלי הזה מרוויחות רק 0.05% APY. העברות ומשיכות כאן עשויות להיות מוגבלות לשש לחודש קלנדרי.

בנק לקוחות: 5.30% APY

חשבון חיסכון זה, יחד עם אחרים המופעלים על ידי Raisin, שוק חשבונות חיסכון, הוא אחת האפשרויות הפחות מגבילות עבור חשבון חיסכון עם תשואה גבוהה בשוק כיום. הסיבה לכך היא שתצטרך רק $1 כדי להתחיל להרוויח APY גבוה של 5.30%. אין גם מגבלות יתרה ואין דמי תחזוקה חודשיים, אז אל תהסס להוסיף כמה מזומנים שתרצה לחשבון הזה ועדיין להרוויח שיעור חיסכון מוביל בתעשייה.

VyStar Credit Union: 5.29% APY

בדומה להצעה בבנק הלקוחות, גם התעריף ב-VyStar Credit Union הוא די ללא מחרוזות. למרות שנוסדה במקור לפני 70 שנה כדי לשרת את חברי השירות הצבאי ואת הצרכים הכספיים שלהם, כל אחד יכול כעת לקבל גישה הודות לשותפות שלו עם פלטפורמת Raisin. פשוט בצע את דרישת יתרת הפתיחה של $1 והתחל להרוויח את שיעור APY של 5.29% היום.

בנק DR: 5.29% APY

התעריף התחרותי ביותר המוצע ב-DR Bank, בנק חבר ב-FDIC המצוין בקונטיקט, המופעל גם הוא על ידי Raisin, מגיע עם מעט עד אין תנאים מתאימים. פשוט פתח חשבון עם מינימום של $1 הפקדה התחלתית ואתה מוכן לשיעור החיסכון הזה של 5.29% APY.

שתף את הפוסט
דילוג לתוכן