מיינט הרצליה

תקציב 2024: מגזר הנדל"ן מקווה להנחות גבוהות, הפחתת שיעורי GST ורפורמות אחרות | בדוק את רשימת המשאלות כאן

בעוד שר האוצר של האיחוד, נירמלה סיתרמן, מוכן להגיש את התקציב 2024-2025 בשבוע השלישי של יולי, מגזר הנדל"ן בהודו מקווה לסדרה של רפורמות ותמריצים שיוכלו להניע צמיחה ולהתמודד עם אתגרים ארוכי שנים. הציפיות נעות מהנחות מוגדלות על ריבית הלוואות לדיור, הפחתת שיעורי GST, מערכות פינוי חלון יחיד, מחירי נכסים מופחתים וקידום מיקומים מחוץ למרכז.

בשיחה עם LiveMint, Pradeep Aggarwal, מייסד ויו"ר Signature Global (India) Ltd. ויו"ר המועצה הלאומית של ASSOCHAM לנדל"ן, דיור ופיתוח עירוני, אמר כי מגזר הנדל"ן צופה רפורמות מפתח, כולל הענקת מעמד בתעשייה כדי למשוך השקעות ולייעל את התקנות.

"מערכת פינוי פשוטה של ​​חלון אחד יזרז את אישורי הפרויקט ותפחית עיכובים. תיקון כללי זיכוי מס תשומות GST יוריד את מחירי הנכסים ויגדיל את השקיפות. העלאת החזר הריבית על הלוואת הבית לפי סעיף 24 ל 5 לאך יגדיל את הביקוש. הקצאות תקציב מוגדלות לתשתיות עירוניות ושיעורי מס בולים נמוכים יותר, או ויתורים לרוכשי דירות ראשונים, יגרמו לצמיחה", אמר.

"הרחבת דיור בר השגה לכלול בתים עד 75 לאך עם שטחי שטיח גדולים יותר והשקה מחדש של תוכנית CLSS יועיל לרוכשי הדירות. המשך ההשקעות בתשתיות, דיור ופיתוח עירוני חיוניים לצמיחה מתמשכת, יצירת מקומות עבודה ושיפור רמת החיים, וסוללים את הדרך להודו להפוך לאומה מפותחת עד 2047", אמר לנו אגרוואל.

באופן דומה, נשיא CREDAI NCR Bhiwadi Neemrana, אניל גופטה, אמר כי יוזמות לקידום מיקומים לא מוצלחים וחיזוק דיור בר השגה יהיו מכריעים בהרחבת טווח ההגעה והכללתו של השוק. הפחתה בריבית הלוואות לדירות תביא דחיפה נחוצה לכניסת הקונים הפוטנציאליים במגזר, אמר.

"אנו גם צופים הפחתות פוטנציאליות בתעריף GST ויוזמות לייצוב עלויות החומר, מה שיועיל באופן משמעותי הן למפתחים והן לרוכשי בתים. עם התערבויות אסטרטגיות אלו, אנו מדמיינים נוף נדל"ן תוסס שלא רק עונה על שאיפותיהם של רוכשי דירות, אלא גם גורם להתעוררות כלכלית ברחבי המדינה", אמר גופטה.

בנוסף, היבט קריטי נוסף הוא ההצעה הנוגעת לזיכויים במס תשומות במסגרת GST, שהיא חיונית עבור חברות המובילות את המגזר לעידן חדש זה ויכולה להגביר את הצמיחה המגזרית עבור רוכשי דירות ולהניע התאוששות כלכלית, אמר מייסד ומנכ"ל NeoLiv, מוהיט מלחוטרה.

"אנו צופים הזדמנויות פיתוח חדשות עם מימון תשתיות מוגבר, מה שהופך את מרכזי הערים לנגישים יותר עבור פרויקטי דיור בינוניים. אנו מקווים שהתקציב מכיר בפוטנציאל של פלח זה וכולל הוראות לתמיכה פיננסית איתנה ומדיניות שקופה, העצמת מפתחים וטיפוח צמיחת מגזר הדיור", אמר.

Rahul Sharma, מנהל הודו, איגוד האבץ הבינלאומי, מצפה מממשלת ה-NDA בראשות נרנדרה מודי לתעדף בטיחות ואיכות תשתיות, להגדיל את הכספים לתחזוקה ושדרוגים של תשתיות קיימות, ולספק תמריצים לטכנולוגיות בנייה חדשניות במגזר הנדל"ן.

"על ידי תעדוף תשתיות, התקציב נועד לשפר את איכות החיים של האזרחים, ליצור מקומות עבודה ולהניע שגשוג כלכלי, בסופו של דבר לחזק את הבסיס ל'ויקסת בהראט'." הגלוון חשוב במניעת קורוזיה, ובכך להפחית כשלים מבניים ועלויות תחזוקה ניצול פלדה מגולוונת גם מקדם קיימות על ידי הארכת תוחלת החיים של התשתית", הוסיף.

שתף את הפוסט
דילוג לתוכן