מיינט הרצליה

תקוות לקיצוץ ריבית מעוררות עצרת למניות נדל"ן שנשארו מאחור

אפילו כמה מהמניות הפוכות ביותר בארה"ב נסחפות בראלי האחרון, כאשר דו"ח האינפלציה הקריר להפליא מעורר מחדש את הספקולציות כי יורדות הריבית מגיעות השנה.

מניות הנדל"ן – שנגררו כלפי מטה ככל שקו העלילה של המדיניות המוניטרית הגבוהה לטווח ארוך יותר תפסה אחיזה – הן עדיין המפסידות היחידות של מדד S&P 500 השנה, ירידה של כמעט 4% לעומת עלייה של 14% במדד. אבל בזמן שהסוחרים מטילים מחדש את ההימורים בהקלה, הסקטור היה המרוויח השני בגודלו במהלך הראלי של יום רביעי עם עלייה של 1.7%, לאחר רק אחרי מניות הטכנולוגיה.

התנועה משקפת את הרגישות הרבה של תעשיית הנדל"ן לריביות, במיוחד עבור חברות ממונפות מאוד שחרושות כספים לווים למשרדים, קניונים, מכוני בריאות ופרויקטים אחרים כמו מגדלי טלפונים סלולריים.

"היינו מצפים ש-REIT רשומים יצליחו להתעלות בסביבה כזו, שכן התשואות הפכו בקורלציה גבוהה בטווח הקרוב לשינויים בשיעורים הריאליים", אמר ריץ' היל, סגן נשיא בכיר וראש אסטרטגיית נדל"ן ומחקר ב-Cohen & Steers Capital. הַנהָלָה.

Hudson Pacific Properties Inc., המפגרת הגדולה ביותר עד כה בין קרנות ה-REIT המשרדיות, זינקה ביום רביעי ב-18%, הקפיצה הגדולה ביותר שלה מזה כמעט שנה, לפני שספגה את רוב ההתקדמות.

העצרת של יום רביעי תואמת את המגמות האחרונות. נדל"ן הוא בין הסקטורים שמבצעים בדרך כלל ביצועים טובים יותר בימי שחרור של אינפלציית מחירים לצרכן חלשים מהצפוי, על פי נתונים של LPL Financial ובלומברג.

להתקדמות היום יש הדים לעליית המגזר בסוף 2023, כאשר הסוחרים העלו את מניות הנדל"ן, תוך שהם מהמרים שהורדות הריבית היו בפתח. זה התהפך לאחר שאינפלציה דביקה מהצפוי מוקדם יותר השנה החזיקה את הפד בהמתנה. המשקיעים ממתינים לרמזים על העיתוי של הקיצוץ הראשון שלו לאחר פגישת קביעת המדיניות ביום רביעי.

"ברור שהסיכוי לשיעורים נמוכים יותר מניע את העלייה, הניזון מהאפשרות של ערכי נכסים גבוהים יותר, תשלומי ריבית נמוכים יותר וזמן קל יותר למימון מחדש", אמר אנליסט בלומברג מודיעין ג'פרי לנגבאום.

מאמר זה נוצר מעדכון אוטומטי של סוכנות חדשות ללא שינויים בטקסט.

שתף את הפוסט
דילוג לתוכן