מיינט הרצליה

פרשתי בגיל 62 עם IRA וביטוח לאומי. האם עלי לשכור מקצוען שיעזור?

האם אתה צריך מתכנן פיננסי?

שְׁאֵלָה: יצאתי לפנסיה בגיל 62, ואני חי מקצבה ומביטוח לאומי. יש לי IRA אבל לא חזרתי ממנו. הייתי המתכנן של עצמי עד לנקודה הזו. מה יכול מתכנן פיננסי להשיג עבורי? (מחפש גם יועץ פיננסי חדש? כלי זה יכול לעזור לך להתאים לך יועץ שעשוי לענות על הצרכים שלך).

תשובה: מתכנן פיננסי יכול לתת לך שקט נפשי ועצות מועילות, אבל כל זה כרוך בעלות. ואם העלות הזו שווה את זה, זה לא קל כמו כן או לא: תצטרך לשקול כמה אתה רוצה וצריך עזרה, עם כמה תשלמו על זה.

במה יועץ פיננסי יכול לעזור לך?

יועץ יכול לסייע בכל דבר, החל מתזמון ביטוח לאומי; לאסטרטגיית השקעה כוללת; ליצירת תוכנית פיננסית הוליסטית שתעזור לך לגרום לכספך להחזיק מעמד לאורך כל הפרישה; כיצד ומתי אתה מושך כספים מה-IRA שלך (והשלכות המס סביב זה). "אסטרטגיות הפצה בפרישה הן כמה מהמחזות היקרים ביותר שאנו כמתכננים יכולים לספק", אומר המתכנן הפיננסי המוסמך צ'אד הולמס מ-Formula Wealth.

מתכננים טובים גם עושים יותר מסתם מספרים מוחצים. הם מקשיבים ל"צרכים, המטרות, השאיפות והפחדים" של הלקוח ואז "לוקחים מלאי פיננסי של מצבו ומפתחים שיטות שיאפשרו להם חיים מלאי השראה ואיכותיים", אומר המתכנן הפיננסי המוסמך מארק פאלר מ-Paller Financial. מתכננים פיננסיים מוסמכים יכולים גם לתאר את השיטות הפיננסיות, התהליכים והמוצרים כדי להטות את סיכויי ההצלחה לטובת הלקוח שלהם. "אנחנו מתייחסים לדיני המס, דיני העיזבון, הכלכלה, השווקים, הריביות, תזרים המזומנים והביטוחים", אומר פאלר.

יש לך בעיה עם המתכנן הפיננסי שלך או מחפש אחד חדש? דוא"ל contact@mynetherzliya.co.il.

גם יועץ יכול לתת לך שקט נפשי. ניווט בשוק דובי במניות, אחת הסביבות הגרועות ביותר לאג"ח מזה עשרות שנים, אינפלציה שלא ראינו 40 שנה, ריבית מרקיעת שחקים ופד אגרסיבי קשה במקרה הטוב. "זו יכולה להיות סביבה מסובכת הן למניות והן להכנסה קבועה", אומר המתכנן הפיננסי המוסמך Rockie Zeigler III, מ-RP Zeigler Investment Services. "באופן אידיאלי, מתכנן פיננסי טוב יכול לעזור לך על ידי בחירת השקעות המשקפות את סובלנות הסיכון והיעדים שלך. לא פחות חשובה כמו בחירת השקעות במצב הזה היא התנהגות המשקיעים, ההתנהגות שלך", אומר זייגלר.

כל מה שנאמר, המציאות היא שאולי אינך זקוק למתכנן כלל. האם אתה מרגיש בנוח לעשות את כל זה בעצמך? או אם אינך עושה זאת כעת, אולי תרצה לנצל חלק מזמנך הפנוי כדי ללמוד על כך? הרבה אמריקאים פורשים בצורה חכמה מבלי לשלם עבור כל עזרה כספית (עוד על המחיר שלהלן), ואם אתה מרגיש שיש לך זמן וידע לעשות זאת בעצמך, עשה זאת. (מחפשת גם יועץ פיננסי? כלי זה יכול לעזור לך להתאים לך יועץ שעשוי לענות על הצרכים שלך).

מה עשוי לעלות יועץ פיננסי?

ישנם סוגים שונים של מתכננים פיננסיים, ועלויות שונות הקשורות לכל אחד. חלקם יעשו עבורכם תוכנית פיננסית חד פעמית, אשר לאחר מכן תוכלו לעקוב אחריה במשך שנים רבות; בהתאם למורכבות, לקוחות יכולים לצפות לשלם בין 3,000 ל-7,500 דולר עבור תוכנית מקיפה חד פעמית, לפי המתכננת הפיננסית המוסמכת גרייס יונג ב-Midtown Financial Group. (זכור לשאול את 15 השאלות האלה של כל יועץ שאתה עשוי לשכור.)

אם אתה רוצה להעסיק מישהו שיעזור עם שאלות כשהן עולות עבורך, מתכנן שגובה תשלום לפי שעה עשוי להיות הגיוני. עמלות אירוסין לפי שעה משתנות גם כן, עם טווח של 200$ ל-500$ לשעה. "לפעמים זה עוזר שיש שותף חושב או קבוצת עיניים שנייה על העבודה שלך", אומר המתכנן הפיננסי המוסמך ג'יי זיגמונט מ-Childfree Wealth על סוג זה של מתכנן פיננסי.

אם אתה רוצה שמישהו ינהל עבורך את ההשקעות שלך, מודל הנכסים בניהול (AUM) הוא דרך נפוצה ללכת, כאשר יועצים גובים בדרך כלל כ-1% מהנכסים המנוהלים. זכור שבכל המקרים הללו, העמלות בדרך כלל ניתנות למשא ומתן. (מחפשת גם יועץ פיננסי? כלי זה יכול לעזור לך להתאים לך יועץ שעשוי לענות על הצרכים שלך).

יש לך בעיה עם המתכנן הפיננסי שלך או מחפש אחד חדש? דוא"ל contact@mynetherzliya.co.il.

שאלות ערוכות לקיצור ולבהירות. הסיפור הזה פורסם במקור בשנת 20222.

שתף את הפוסט
דילוג לתוכן