מיינט הרצליה

מניית פרינס פייפס עלתה ביותר מ-7% כאשר Nuvama חוזרת על קריאת 'קנייה', אומרת שהחברה מוצבת לצמיחה חזקה

מניית Prince Pipes and Fittings זינקה ב-7.5% בעסקאות תוך יומיות לאחר שבית הברוקראז' Nuvama חזר על קריאת ה"קנייה" שלו למניה עם מחיר יעד של 830, מה שמרמז על אפסייד של כמעט 24 אחוז.

התחזית החיובית מונעת על ידי מגזר הנדל"ן המתאושש בהודו ומפיתוחי תשתית חזקים, אשר מגבירים את הביקוש לצינורות פלסטיק. ההערה האחרונה של נובמה מדגישה שבדיקות ערוצים מצביעות על המשך ביקוש חזק הן בפרויקטי התשתית והן במגזרי האינסטלציה. ביקוש חזק, שולי מחירי PVS, יוזמות התרחבות ופלח פרויקטים חזק הם כמה יתרונות מרכזיים עבור החברה, ציינה Nuvama.

המניה עלתה ב-7.5% לשיא היום שלה 721. כעת הוא נמצא במרחק של 7 אחוז בלבד מהשיא של 52 שבועות 775.75, הגיע ב-5 בינואר 2024. בינתיים, הוא זינק בסביבות 43% מהשפל של 52 שבועות של 505.15, פגע ב-15 באפריל, 2024.

מניית Prince Pipe עלתה בקצת יותר מ-4% בחודש האחרון ואיבדה כ-3% בשנת 2024 YTD. הוא זינק בכמעט 16 אחוז ביוני עד כה לאחר ירידה של 4.5 אחוזים במאי. לפני כן, הסקר התקדם ביותר מ-16 אחוז באפריל, אך היה במינוס ב-3 החודשים הראשונים של השנה הקלנדרית הנוכחית. היא איבדה 4.2 אחוזים במרץ, 19.3 אחוזים בפברואר ו-4.3 אחוזים בינואר 2024.

מיקום וצמיחה בתעשייה

Prince Pipes בולט בתעשיית צינורות הפלסטיק המתרחבת במהירות של הודו, אשר ראתה שיעור צמיחה שנתי מורכב (CAGR) של 12-14 אחוזים. Nuvama מדגישה את מגוון המוצרים המקיף של החברה, את הנוכחות החזקה במגזרי החקלאות, התשתיות והאינסטלציה, וכן מותג ורשת הפצה פאן-הודו איתנה כיתרונות אסטרטגיים מרכזיים.

במהלך התקופה מ-FY18 עד FY23, Prince Pipes השיגה הכנסות מרשימות, רווחים לפני ריבית, מסים, פחת והפחתות (EBITDA), ורווח לאחר מס (PAT) CAGRs של 27%, 15% ו-19%, בהתאמה, המדגישים הביצועים החזקים שלה בהשוואה לעמיתים בתעשייה. ההנהלה צופה צמיחה של 15% בהיקף הכספים ב-FY25, הנתמכת בתנאי שוק נוחים. הם גם צופים שהרווחים ינועו בין 12% ל-14%, עם אפסייד פוטנציאלי אם מחירי ה-PVC ימשיכו לעלות, מה שיקל על חידוש מלאי ועלייה במלאי.

לכן, פרינס פייפס נמצאת במיקום טוב כדי לעלות על יכולת הרכיבה בתעשייה והתרחבות גיאוגרפית, מאמינים בתיווך.

יוזמות אסטרטגיות והתרחבות

נובמה ציינה כי מגזר הצינורות חווה ביקוש חזק ממגזרי הנדל"ן, החקלאות והתשתיות. Prince Pipes שואפת להגדיל את נתח השוק שלה באמצעות תמחור אסטרטגי ושיפור יעילות שרשרת האספקה ​​לאחר הטמעת ERP. התאמה מחדש זו צפויה להניע גידול נפח דו ספרתי חזק החל מהרבעון הראשון של שנת 25.

העלייה במחירי ה-PVC, המושפעת ממחסור במכולות, מאתגרים לוגיסטיים ומכסים צפויים נגד ההטלה, חיזקה את השוליים. עליות במלאי ובמלאי בערוץ תומכות עוד יותר ברווחיות. Prince Pipes גם מרחיבה את טביעת הרגל שלה מעבר למעוזיה המסורתיים בצפון ובמערב הודו עם הרחבות קיבולת לאחרונה בג'איפור, טלנגנה וביהאר. מאמצי ביטול צוואר הבקבוק במקומות שונים אמורים לתדלק צמיחה עתידית.

סיכויי עתיד

Prince Pipes צופה שחטיבת כלי האמבט שלה תשתפר בארבעה עד חמישה הרבעונים הבאים. עם השקת המותג Aquel בצפון ומערב הודו ותוכניות התרחבות פאן-הודו עד H1FY25, החברה שואפת לחזק את מעמדה בשוק עוד יותר.

כ-25% מסך המכירות של פרינס מיוחסות לפרויקטים הכוללים צינורות PVC, CPVC ו-DWC. החברה מתמקדת בהרחבת נוכחות הפרויקטים שלה בערים כמו אחמדאבאד, פונה והיידראבאד כדי למנף קנה מידה ליעילות תפעולית.

סיכונים אפשריים

למרות התחזית החיובית, אנליסטים מזהירים כי האטות מתמשכות בבנייה למגורים ולא למגורים, יחד עם ירידה במגזר החקלאי, מהווים סיכונים לצמיחה של פרינס פייפס. בנוסף, התנודתיות במחירי חומרי הגלם נותרה איום פוטנציאלי על הרווחיות.

לסיכום, הניתוח של Nuvama מדגיש את מיצוב האסטרטגי ואת סיכויי הצמיחה של Prince Pipes בתעשיית צינורות הפלסטיק המתפתחת בהודו. ההתמקדות של החברה בהרחבת נתח השוק שלה, שיפור יעילות שרשרת האספקה ​​ומינוף טכנולוגיה להנעת גידול בנפח ממצב אותה היטב להצלחה עתידית. עם זאת, יש לעקוב מקרוב אחר סיכונים פוטנציאליים לשוק ולמגזר כדי להבטיח ביצועים מתמשכים.

שתף את הפוסט
דילוג לתוכן