מיינט הרצליה

מניות הנדל"ן מסיימות את הריצה המנצחת של 9 ימים בהזמנת רווחים; Nifty Realty נופל ב-3%

מניות הנדל"ן צנחו במסחר היום כאשר משקיעים עסקו בהזמנת רווחים בעקבות עלייה בת 9 ימים, שהניעה את מדד Nifty Realty לרשום עלייה דו ספרתית.

המדד נסחר כעת עם ירידה של 2.66% ב-1,119 נקודות, לאחר שהגיע לשפל תוך יומי של 1,111, ירידה של 3%. מי שהוביל את ההפסדים בתוך המדד היה סובהה, שירד ב-4%, ואחריו Prestige Estates Projects, Godrej Properties, Brigade Enterprise ו-Macrotech Developers, כולם נסחרו עם ירידות של בין 3% ל-3.5%.

גם מניות בולטות אחרות, כמו פיניקס מילס, אוברוי ריאלטי ו-DLF, ראו נפילות של עד 3%. יש לציין כי Sunteck Realty הייתה המניה היחידה במדד הנסחר עם עלייה משמעותית של 6.9% על רקע סערת השוק.

קרא גם: Nifty 50 קבע שיא 32 פעמים ב-2024, עלייה של 11% מהשפל ב-4 ביוני

לאחר אחת ההופעות הגרועות ביותר שלהן במהלך היום ב-4 ביוני, מניות הנדל"ן חידשו את רצף הניצחונות שלהן במושב שלאחר מכן, לאחר שמפלגת השלטון בהראטיה ג'נאטה (BJP) השיגה תמיכה מספקת מבעלי ברית מרכזיים כדי להקים ממשלת קואליציה, מה שהבטיח את חזרתו של מודי לשלטון. קדנציה שלישית ברציפות.

המשקיעים צופים המשך צמיחה כלכלית חזקה למרות ממשלת הקואליציה שהוקמה, וצופים כי הדגש הממוקד של הממשלה על צמיחת ה-Capex בארבע השנים האחרונות יימשך, מה שצפוי לחזק את המנוע הכלכלי של המדינה, להניע את הצמיחה ולחזק אותה עוד יותר.

על רקע זה, בין ה-5 ביוני ל-18 ביוני, המדד זינק מ-976 ל-1,150 נקודות, מה שסימן עלייה מרשימה של כמעט 18%.

מכיוון שהכלכלה ההודית חוותה צמיחה חזקה בשנים האחרונות, ההכנסה הפנויה בקרב ההודים עלתה, מה שגרם להשקעות מוגברות במגזר הנדל"ן. נדל"ן היה בחירה מועדפת עבור רוב ההודים.

קרא גם: מניות הביטחון צונחות על רקע הזמנת רווחים; Bharat Dynamics ירד ב-6%

כתוצאה מכך, מפתחים חוו תגובה מדהימה, כאשר המכירות זינקו תוך שעות מפתיחת ההזמנות. למרות התמודדות עם ריביות גבוהות יותר ויישום העלאות מחירים מרובות כדי לקזז את העלויות העולות של חומרי הגלם, הביקוש לדיור בהודו המשיך להסלים ללא הפחתה.

ביצועים פיננסיים איתנים, הפחתת רמות המלאי והעלאות מחירים עוקבות הזינו יחד את העלייה בביקוש למניות נדל"ן, והביאו לתשואות מסיביות. באופן מרשים, 70% ממרכיבי המדד הניבו תשואות שנעו בין 100% ל-300% במהלך השנה האחרונה.

קרא גם: "יציבות פוליטית, התמ"ג תחזית נקודות חיוביות מרכזיות אך הערכת שווי גבוהה מהווה סיכון מרכזי"

במבט קדימה, מומנטום העלייה במניות הנדל"ן צפוי להימשך עד ל-25 השנים האחרונות, כשהוא מעודד על ידי תחזיות של חוסן מתמשך בכלכלה ההודית, כאשר התמ"ג צפוי לעלות על 7%.

Fitch Ratings שדרגה לאחרונה את תחזית הצמיחה של הודו ל-7.2% לשנת הכספים, תוך ציון התאוששות בהוצאות הצרכנים והגדלת ההשקעות. באופן דומה, הבנק העולמי העלה את תחזית צמיחת התמ"ג שלו ל-6.6% מ-6.4%, מה שמשקף אופטימיות לגבי ההתאוששות הכלכלית.

קרא גם: RBI שומר על סטטוס קוו; מעלה את יעד צמיחת התמ"ג ל-FY25

הבנק המרכזי של הודו גם תיקן את תחזית צמיחת התמ"ג שלו כלפי מעלה ל-7.2%, מונע על ידי עלייה בצריכה הפרטית ועלייה מחודשת בביקושים כפריים.

שתף את הפוסט
דילוג לתוכן