מיינט הרצליה

מדוע נדל"ן למגורים הוא אחת מאפשרויות ההשקעה הבטוחות ביותר בהודו?

בנוף המתפתח של הזדמנויות השקעה, נדל"ן למגורים בהודו בולט כאחת הבחירות הגמישות והאמינות ביותר עבור משקיעים. למרות תנודות כלכליות ואי ודאויות בשוק, הסקטור הפגין ביצועים חזקים, המציע תשואות יציבות וייסוף ערך ארוך טווח.

לאחר הופעה מרהיבה בשנת 2023, שוק הדיור ממשיך לשגשג, מונע מהעדפה צרכנית משתנה לכיוון בעלות על בתים על פני הסדרי שכירות. כאשר משקיעים מחפשים צמיחה ויציבות, שוק הנדל"ן ההודי זורח בבהירות, מציב אמות מידה חדשות ועובר על הציפיות.

שנת 2024 הייתה מבטיחה, והתחזית הכוללת עבור נדל"ן למגורים בהודו נראית מבטיחה יותר ויותר. בתוך נוף השקעות דינמי, המגזר ביסס את עצמו כסלע של יציבות ואמינות. מגמות ואינדיקטורים עכשוויים מצביעים על כך שנדל"ן למגורים בהודו ימשיך להיות קבוצת נכסים, לעלות על אפשרויות השקעה אחרות ולספק מקלט בטוח למשקיעים.

נדל"ן למגורים: השקעה איתן

בתוך חוסר עקביות מסיבי בתרחיש הגיאופוליטי העולמי, מגזר הנדל"ן למגורים בהודו הפגין יציבות יוצאת דופן. עם זאת, הכלכלה הגמישה והביקוש העקבי של הודו יצרו תחזית חיובית עבור בעלי העניין בתעשייה, ומיצבו את המדינה בחזית הצמיחה במגזר.

שוק הנדל"ן למגורים התאושש בשנת 2023, ותרם משמעותית לסיפור הצמיחה של הודו. הענף חזק, עם עלייה צפויה של 15-25% בהשקות נכסים חדשים בשנת 2024. בנוסף, המכירות צפויות להשתפר בנוסף ב-10-15%, מה שהכרחי להמשך התקדמות שוק הנדל"ן. בשנת 2024, נכסי מגורים במומבאי צפויים לעלות בערכם ב-5-8 אחוזים, עם עלייה משמעותית בביקוש לנכסי יוקרה ונכסי סגמנט ביניים.

יוזמות ממשלתיות ותמיכה במדיניות

ממשלת הודו הציגה מספר יוזמות לחיזוק מגזר הנדל"ן, במיוחד דיור. תוכניות כמו Pradhan Mantri Awas Yojana (PMAY) נתנו תנופה גדולה לכל אינדיאני שמעוניין לבנות או לקנות את ביתו הראשון. בישיבת הממשלה הראשונה שלה, הממשלה החדשה שהוקמה החליטה לסייע לשלושה מיליון משקי בית כפריים ועירוניים נוספים בבניית בתים, תוך מענה לצרכי הדיור הגדלים של המספר ההולך וגדל של משפחות זכאיות. במסגרת ה-PMAY, בסך הכל הושלמו 4.21 בתים עבור משפחות בעלות הכנסה נמוכה במהלך 10 השנים האחרונות.

נקודת מבט מבטיחה

מגזר הנדל"ן ההודי משך השקעות בהיקף כולל של 1.1 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2024, כאשר תעשיית המגורים מובילה בכך שהבטיחה כמעט 693 מיליון דולר. זה מסמן את מגזר המגורים כבעל הביצועים הבולטים מבין סוגי הנכסים השונים. הביצועים המרשימים של המגזר מונעים מביקוש חזק לדיור והיצע מתחדש ברבעונים האחרונים. המשקיעים מנצלים את המומנטום הזה, מה שמוביל לכך שתחום המגורים מהווה למעלה מ-63% מסך השקעות הנדל"ן ברבעון הראשון של 2024.

צמיחה בתשתית יוצרת שווקי מיקרו חדשים

במהלך מרכזי לקראת טרנספורמציה כלכלית, הגבירה ממשלת הודו את ההתמקדות בפיתוח תשתיות, והקצתה 13.7 לאך קרונות, שווה ערך ל-4.5% מהתמ"ג, עבור הוצאות הון. המחויבות הבלתי מעורערת הזו מדגישה את מסירותה של הממשלה לבניית בסיס איתן לצמיחה וממצבת את הודו בדרך להפוך לכלכלה של 5 טריליון דולר.

חלק ניכר מהשקעה זו מופנה למסילות ברזל, תוך שימת דגש על קישוריות בין-מודאלית אסטרטגית, לרבות כבישים, מסילות, נמלים ושדות תעופה. המטרה העיקרית היא לשפר את יעילות התחבורה והלוגיסטיקה, להפחית עלויות ולחזק את התחרותיות הגלובלית של הודו.

הקשר הסינרגטי בין השקעה בתשתיות לפיתוח נדל"ן מבוסס היטב. שיפורים בכבישים, בתחבורה ציבורית ובשירותים הופכים אזורים שלא היו נגישים בעבר לאפשרויות אטרקטיביות להשקעה בנדל"ן. דחיפת תשתית זו לא רק מאפשרת יתרונות כלכליים מיידיים אלא גם מכינה את הבמה לצמיחה בת קיימא לטווח ארוך, ומשפיעה באופן משמעותי על מגזר הנדל"ן על ידי פתיחת אפיקים חדשים לפיתוח והשקעה.

לדוגמה, Atal Setu שהושק לאחרונה במומבאי יצר שווקים חדשים מרובים ב-Navi Mumbai וסביבתה, שהן חדשות נהדרות עבור תעשיית הנדל"ן של MMR.

סיכום

במונחים אבסולוטיים, זרימת ההשקעות לשוק המגורים ברבעון הראשון של 2024 כפולה מהממוצע הרבעוני שנצפה במהלך שמונת הרבעונים האחרונים, מה שמדגיש עלייה משמעותית באמון המשקיעים ובעניין בשוק הנדל"ן למגורים. מגמה זו מדגישה את התפקיד הקריטי של המגזר בהנעת השקעות הנדל"ן הכוללות בהודו. עלייה זו נתמכת על ידי כלכלה יציבה, שיעורי ריבית נוחים ושינוי בתפיסת הצרכנים, כאשר הבעלות על נכס נתפסת יותר ויותר כרשת ביטחון פיננסית אמינה.

מכיוון שהשוק צפוי לצמוח באופן עקבי בשנת 2024, נכסי מגורים עדים לעלייה משמעותית בביקוש. שוקי הנדל"ן בהודו מציגים צמיחה חזקה, המאופיינת בעלייה משמעותית בהשקות חדשות ובעלייה ניכרת במכירות.

לפי CREDAI, היקף המכירות עלה ב-35% בשנת 2024, כאשר מכירות מגזר היוקרה גדלו ב-50%. מחוזקים על ידי תנופת מכירות חסרת תקדים ופלח יוקרה משגשג, יזמים בוחנים גם יצירת אפשרויות השקעה אטרקטיביות בנדל"ן עבור המשקיעים ומשתמשי הקצה, שיניעו צינור אספקה ​​קבוע ויגבשו ערי מטרופולין גדולות כמניעים מרכזיים של הביקוש לנדל"ן.

מגזר הנדל"ן ההודי, אבן יסוד בכלכלה ומניע מרכזי של תעשיות מרובות, מוכן לצמיחה מתמשכת וחזקה. שילוב של גורמים, לרבות צמיחה חזקה של התמ"ג, עיור מהיר, עליית הכנסות ויוזמות ממשלתיות תומכות, גורם לעלייה בביקוש לסוגי נכסים מגוונים.

לפיכך, השקעות הנדל"ן צפויות לגדול ב-15-20% בשנה. סערה מושלמת זו של אינדיקטורים חיוביים מגבשת את הנדל"ן כסוג נכסים אמין ואטרקטיבי למשקיעים, המציע עתיד בטוח ומבטיח.

שתף את הפוסט
דילוג לתוכן