מיינט הרצליה

הלוואות סטודנטים : מדריך למתחילים

ניווט בעולם ההלוואות לסטודנטים יכול להיראות מרתיע, במיוחד אם אתה רק מתחיל את מסע ההשכלה הגבוהה שלך. מהחלטה כמה ללוות ועד להבנת אפשרויות ההחזר, מדריך זה יספק סקירה מקיפה של הלוואות לסטודנטים למתחילים.

הבנת הלוואות סטודנטים

הלוואות לסטודנטים הן סוג של סיוע פיננסי שנועד לעזור לסטודנטים לממן את השכלתם. הלוואות אלו מכסות מגוון רחב של עלויות, כולל שכר לימוד, ספרים, דיור והוצאות מחיה אחרות. הלוואות לסטודנטים ממומנות באופן פדרלי על ידי הממשלה או מוצעות על ידי מלווים פרטיים כמו בנקים או איגודי אשראי.

סוגי הלוואות לסטודנטים

הלוואות סטודנטים פדרליות

הלוואות פדרליות לסטודנטים הן לרוב אפשרות ההלוואה המשתלמת ביותר. הם מגיעים עם ריבית נמוכה וקבועה ומספקים מגוון אפשרויות החזר גמישות. הלוואות אלו, הניתנות על ידי משרד החינוך האמריקאי, מתחלקות לשתי קטגוריות: הלוואות מסובסדות ישירות והלוואות ישירות לא מסובסדות. הלוואות מסובסדות זמינות עבור סטודנטים לתואר ראשון עם צורך כלכלי, והממשלה משלמת את הריבית בזמן שהתלמיד בבית הספר. הלוואות לא מסובסדות, לעומת זאת, צוברות ריבית בזמן שהתלמיד בבית הספר, אך הן אינן מבוססות צורך.

הלוואות לא מובטחות

הלוואות סטודנטים פרטיות

הלוואות פרטיות לסטודנטים ניתנות על ידי מלווים פרטיים, כגון בנקים או איגודי אשראי. יש לשקול אותם בדרך כלל רק לאחר שמוצו כל אפשרויות ההלוואה הפדרלית. הסיבה לכך היא שהלוואות פרטיות לסטודנטים מגיעות לרוב עם ריביות משתנות גבוהות יותר ופחות אפשרויות החזר גמישות בהשוואה להלוואות פדרליות. כמו כן, הלוואות פרטיות אינן מציעות תוכניות סליחה.

הגשת בקשה להלוואות לסטודנטים

הגשת בקשה לקבלת הלוואות סטודנטים פדרליות כרוכה במילוי הבקשה החינמית לסיוע לסטודנטים פדרליים (FAFSA). יישום זה, זמין באינטרנט, קובע את הזכאות לסוגים שונים של סיוע פיננסי, כולל הלוואות. עבור הלוואות פרטיות לסטודנטים, תהליך הבקשה משתנה בהתאם למלווה, אך לרוב דורש בדיקת אשראי וחתימה שותף.

החזר הלוואות לסטודנטים

החזר הלוואות לסטודנטים מתחיל בדרך כלל לאחר סיום הלימודים או כאשר ההרשמה יורדת מתחת למעמד של חצי משרה. להלוואות פדרליות לסטודנטים יש תקופת חסד של שישה חודשים לאחר עזיבת בית הספר לפני תחילת ההחזר.

תקופת ההחזר הסטנדרטית עבור הלוואות סטודנטים פדרליות היא 10 שנים, אך מספר תוכניות החזר עשויות להאריך את התקופה. תוכניות החזר מונחי הכנסה, למשל, מבססות את התשלום החודשי שלך על ההכנסה וגודל המשפחה שלך. לעומת זאת, התנאים והאפשרויות להחזר הלוואות לסטודנטים פרטיים משתנים בהתאם למלווה.

מחילה וביטול הלוואה

חלק מהלוואות סטודנטים פדרליות עשויות להעפיל לתוכניות למחילה או ביטול הלוואות. תוכניות אלה, כמו סלילת הלוואות בשירות הציבורי (PSLF), סולחות על יתרת ההלוואה שלך לאחר ששילמת מספר מסוים של תשלומים מתאימים בזמן שאתה עובד במשרה מלאה עבור מעסיק זכאי, בדרך כלל ארגון ממשלתי או ללא מטרות רווח.

ברירת מחדל של הלוואה

סיכום

הבנת הלוואות סטודנטים והאחריות שהן כרוכות בהן היא חיונית עבור כל סטודנט השוקל סוג זה של סיוע פיננסי. חיוני ללוות בחוכמה, לבחון את כל האפשרויות ולבחור את מה שהכי מתאים לנסיבות הכלכליות שלך. התחל עם הלוואות פדרליות לפני שאתה שוקל הלוואות פרטיות, הבן את אפשרויות ההחזר שלך ופקח עין על תוכניות סלילת הלוואות פוטנציאליות. ידע הוא הכלי החזק ביותר שלך בניווט בעולם המורכב של הלוואות לסטודנטים.

קרא גם

השפעת ציון האשראי על הלוואות

ברירת מחדל של הלוואה

הלוואות לעסקים קטנים

שתף את הפוסט
דילוג לתוכן