מיינט הרצליה

הלוואה מיידית: מהן הלוואות דיגיטליות מיידיות?

הלוואות דיגיטליות מיידיות הן הלוואות המוצעות ללווים באמצעות המדיום הדיגיטלי באמצעות אתר אינטרנט או אפליקציה. הלוואות אלו מעובדות תחת נורמות הלוואות גמישות וצפויות להימשך זמן קצר יותר לחלוקה בהשוואה להלוואות קונבנציונליות שניתנו על ידי בנקים וחברות פיננסיות חוץ בנקאיות (NBFCs). במהלך המגיפה, ההלוואות הללו זכו לפופולריות בשל אופי הבקשה המקוונת, ההחזר ובדיקת הנאותות ללא מגע.

בדרך כלל, הלוואה מיידית נכנסות לקטגוריית הלוואות אישיות. כתוצאה מכך, הבנה נכונה של הלוואות כאלה לפני הגשת הבקשה יכולה לשפר את סיכויי האישור שלך. הנה מה שאתה צריך לדעת לפני הגשת בקשה להלוואה דיגיטלית מיידית.

איך עובדת הלוואה דיגיטלית מיידית?

אתה יכול להגיש בקשה הלוואה מיידית כאלה מכל מקום ובכל זמן, עם שיעורי ריבית שנעים בדרך כלל בין 2% ל-6% לחודש. הלוואות דיגיטליות זמינות באמצעות מספר חברות פינטק.

  • ראשית, עליך להוריד את האפליקציה החינמית של חברת הפינטק הספציפית.
  • אתה נדרש לספק את מסמכי מכיר את הלקוח שלך (KYC) יחד עם סכום הלוואה מיידית במזומן.
  • לאחר שה-KYC נעשה בצורה דיגיטלית ואישור בקשת ההלוואה, הסכום יזוכה באופן מיידי לחשבונך. בדרך כלל, זה יכול לקרות תוך דקות אם ה-KYC נעשה כראוי.
  • התהליך יכול להיות מהיר יותר עבור מועמדים שהם כבר לקוחות של חברת פינטק מסוימת. במקרים כאלה, ניתן להיעזר בהצעות הלוואה אישיות מאושרות מראש בכמה קליקים בלבד.
הסכם הלוואה

החיסרון: החיסרון בהלוואות דיגיטליות מיידיות יכול להיות לקוחות רשלניים המנצלים אותן מבלי לחשוב על מצבם הפיננסי. אם כן, חודשים לאחר מכן, הם עשויים להתקשות לשלם את התשלומים החודשיים (EMI) בזמן. בהתאם לכך, עליך להיות בטוח הן בדרישה והן ביכולת ההחזר.

מטרה מכרעת: בין אם מדובר בהלוואות דיגיטליות או קונבנציונליות, אין להיעזר בהן אלא אם כן. ברגע שלקוחות יבררו את נחיצותם, דחיפותן ויכולת ההחזר שלהן, הלוואות דיגיטליות יכולות להיות אופציה טובה מכיוון שהן קלות, מהירות ונוחות. זה בעיקר בגלל שהם חוסכים ללקוחות את הזמן והטרחה להיכנס למשרד של מוסד הלוואות מסורתי. כשהם שם, יש למלא טפסים נרחבים ולצלם עותקים רבים של מסמכי KYC מרובים.

לאחר מכן, בניגוד למלווים דיגיטליים, לקוחות יכלו להמתין ימים או שבועות, במקרים מסוימים אפילו חודשים, לפני שידעו אם ההלוואה שלהם אושרה או לא.

5 גורמים שכדאי לזכור בעת הגשת בקשה להלוואה מיידית

הופעתן של חברות פינטק שינתה את תרחיש ההלוואות. חברות אלו מעניקות אישורים תוך דקות על ידי אימות דיגיטלי של אישורי האשראי של הלקוחות.

הלוואה מיידית הזכאות דורשות תיעוד מינימלי, וניתן להעלות את כל המסמכים הנדרשים בצורה דיגיטלית. זה בניגוד למלווים מסורתיים, שעשויים לספק לך רשימה ארוכה של מסמכים שיש להגיש בעותק מודפס ולדרוש ביקורים מרובים בסניפים שלהם. יתרה מכך, הפרטים הבסיסיים של הלקוחות מאומתים באופן מיידי באינטרנט כדי לזרז את תהליך חלוקת ההלוואה.

העריכו בחריצות

למרות הזמינות הקלה של הלוואות דיגיטליות, חיוני להיעזר בהלוואות כאלה בחוכמה כדי לשפר את מצבך הפיננסי במקום פשוט לקנות דברים שאתה רוצה ומאוחר יותר להתאמץ לשלם ל-EMIs. לכן, הצעד הראשון לפני הגשת בקשה להלוואה דיגיטלית הוא להעריך את כל ההוצאות והצרכים החודשיים שלך בקפידה. שתי השאלות העיקריות שלך צריכות להיות: "כמה אני צריך?" ו"כמה אני יכול להרשות לעצמי?".

קריטריוני הנגישות שלך יהיו תלויים בעיקר ביחס החוב להכנסה. במילים פשוטות, זה מתייחס לסכום ההכנסה החודשית שמגיעה לשירות החובות השונים שלך. היה ברור מתי אתה צריך את הכספים, לאיזו מטרה וכיצד תחזיר את ההלוואה במהלך הקדנציה הנתונה.

תוכנית ריסון

במידת הצורך, ערכו תקציב חודשי כדי לייעל את ההוצאות ולהימנע מהוצאות לא רצויות או קלות דעת. תקציב מתוכנן מעודד אותך לחיות בצורה סבירה במסגרת האמצעים שלך. מצד שני, הוצאה לא מתוכננת יכולה להגדיל את רמות החוב שלך עוד לפני שאתה מבין מה קורה.

תכנון ההחזר שלך בחוכמה הוא חיוני, בין אם זה כל סוג של הלוואה. כל שעליך לעשות הוא להשתמש במחשבון תשלומים חודשיים של הלוואה אישית מקוונת (EMI) כדי לדעת את התשלומים החודשיים על ידי מילוי הריבית הרלוונטית והסכום הנדרש.

הכרת ה-EMI שצריך לשלם יכולה להיות מועילה ביותר מכיוון שהיא תעזור לך להבין ולתכנן את התקציב שלך בקפידה. אם ה-EMI נראה גבוה מכדי להחזיר בנוחות, יש לך אפשרות לקחת סכום הלוואה נמוך יותר הנופל לאזור החזר הנוחות שלך.

הבינו דבר אחד בבירור: ככל שה-EMI נמוך יותר, כך משך הכהונה ארוך יותר והריבית וההוצאות נטו גדולות יותר. במילים אחרות, בסופו של דבר תשלמו יותר אם הכהונה תהיה ארוכה יותר. למשל, חמש שנים במקום שלוש שנים. בעצם, ככל שתחזיר מהר יותר, כך ייטב.

שקול בזהירות

יתר על כן, הימנע מסימון "אני מסכים" בכל תיבה. במקום זאת, קרא מקרוב את התנאים והאותיות הקטנות לפני סימון כל תיבה. גישה כזו תמנע סטרס לא רצוי בשלב מאוחר יותר. לדוגמה, היו מודעים מראש לריבית לתשלום, תאריך הפירעון והקנסות הספציפיים בגין איחור בתשלום וחיובי צד שלישי כלשהם, אם הם רלוונטיים. שימו לב גם לחיובי תשלום מראש או עיקול, דמי ביטול הלוואות, עמלות עבור EMIs חוזרים ועלויות משפטיות שונות.

 למרות שהלוואות מיידיות עשויות להיות זמינות באופן נרחב, לעולם אל תיפול לגימיקים או תוכניות שבהן הריבית נמוכה מדי. נכון לעכשיו, המלווים הדיגיטליים צריכים לשמור על שיעורי הריבית שלהם גבוהים יחסית כדי לגדר את הסיכון של מתן הלוואות לא מובטחות, בניגוד להלוואות לבית או זהב שבהן יש בטחונות.

כמו כן, הימנע מהצעות הלוואות בריבית נמוכה מוגבלת בזמן, שיכולות להיות תחבולה כדי לפתות אותך לקחת הלוואות אלה ללא מחשבה ראויה. התעלמות מסימני אזהרה כאלה לפני הגשת בקשה להלוואה מיידית עלולה להכניס אותך לצרות מאוחר יותר.

שימו לב שספקי הלוואות מיידיות יכולים לגבות סכום קטן כעמלת עיבוד, בהתאם למפרט ההלוואה.

דירוג אשראי

בינתיים, לפני הגשת בקשה להלוואה כלשהי, וודא שיש לך ציון אשראי בריא. בדרך כלל, מוצעות ריביות נמוכות יותר עבור ציוני אשראי גבוהים יותר. לעומת זאת, ציון אשראי חלש פירושו הלוואה בריבית גבוהה יותר כדי לקזז את הסיכון הגדול יותר עבור המלווה.

בשלב זה, הכרחי להבין מה זה דירוג אשראי. מספר תלת ספרתי, הוא יכול לנוע בין 300 ל-900 ומעיד על כושר האשראי שלך כמבקש הלוואות. כפי שצוין קודם לכן, ככל שהניקוד גבוה יותר, כך גדלים הסיכויים של המלווים הפוטנציאליים לאשר את ההלוואה שלך.

במילים פשוטות, המלווים לומדים להכיר את היסטוריית האשראי שלך באמצעות המספרים הללו. זו הסיבה שבכל פעם שלקוח פונה לכל מלווה או בנק בבקשת הלוואה, הדבר הראשון שנבדק הוא ניקוד האשראי. ברגע שזה ידוע, המלווה מבין באופן מיידי את רמת הסיכון או היעדר זה.

הלוואות

מלבד הלוואות, ציוני אשראי משמשים כדי להעריך את זכאותו של הלקוח להצעות אחרות, כולל כרטיסי אשראי. הסיבה לכך היא שדירוג האשראי משקף את היסטוריית ההלוואות, רמת החוב הכוללת, סוגי האשראי שניצלו, החובות הקיימים, היסטוריית ההחזרים וגורמים בעלי ברית.

תמיד טוב לשמור על ציון אשראי בריא. בשביל זה, אתה צריך להמשיך לבדוק אותו באופן קבוע ולוודא שהוא לעולם לא יורד מתחת לרמה מסוימת. ניתן לעשות זאת על ידי תשלום EMIs תמיד בזמן וסליקת דמי כרטיס אשראי מדי חודש. עד כמה שניתן, שמור על ניצול כרטיס האשראי שלך מתחת ל-30%.

שורה תחתונה

אל תבחר פשוט בהצעת ההלוואה הדיגיטלית הראשונה שאתה נתקל בה. בדיוק כפי שמלווים בודקים את כושר האשראי שלך כמבקש הלוואות, עליך לוודא את האישורים של כל מלווה פוטנציאלי כדי שלא תיקח הלוואה ממקורות חסרי מצפון. נקודה חשובה נוספת היא לדעת מתי לומר "לא". ציון אשראי מצוין עשוי להוביל את המלווה להציע לך הלוואה גבוהה יותר. אולי תתפתו להיענות להצעה כדי שאפשר יהיה לרכוש מוקדם יותר פריט מפתה שחלמתם עליו כבר חודשים.

שוב, בבקשה אל תגיד "כן" רק בגלל שאתה זכאי לסכום גבוה יותר. עדיף להשתמש בהלוואות לצרכים שלך ולא לרצונות. הצרכים יכולים להצדיק את הריבית שאתה משלם, הרצונות לא יכולים. בניהול כסף, זה הגיוני להיות מעשי. כשזה מגיע למגורים או לחיסכון, טוב יותר בטוח מאשר מצטער צריך להיות העיקרון המנחה שלך.

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו על הלוואה מיידית במזומן שוק אפור כאן.

שתף את הפוסט
דילוג לתוכן