מיינט הרצליה

'הייתי שם עשיתי את זה.' סוז אורמן מודה שעשתה את הטעות הזו בכסף '5 ספרות' – אבל המקצוענים אומרים שיש דרך טובה מאוד לתקן את זה

סוז אורמן

"כשזה מגיע לחובות בכרטיסי אשראי, הייתי שם, עשיתי את זה. כמו בחוב של 5 ספרות", כתבה לאחרונה סוז אורמן בבלוג שלה. אבל היא אומרת, אם אתה מוצא את עצמך במצב דומה, אתה יכול לתקן את זה: "עליך להכיר בכך שזהו המזלג הגדול ביותר בדרך שלך לחופש כלכלי. קבל שליטה על ההוצאות שלך היום ויהיה לך עתיד הרבה יותר טוב. תן לזה לגלוש וסביר להניח שתהפוך את החוב בכרטיסי אשראי לחלק כרוני מהחיים הפיננסיים שלך, מה שיקשה על בניית כל סוג של ביטחון פיננסי", אומר אורמן. אז איך תוציאו את עצמכם מחובות כרטיס האשראי – ולא תכנסו אליו שוב? הנה כמה מהאפשרויות שהמקצוענים אומרים שהן חכמות.

העברת יתרה של 0% בכרטיס אשראי (והחזר אותה במועד)

מצדו, טד רוסמן, אנליסט בכיר בתעשייה ב-CreditCards.com, אומר שיש הרבה אסטרטגיות טובות לפירעון חובות. "לדוגמה, הרשמה לכרטיס העברת יתרת 0% נכון יכולה להיות דרך מצוינת להימנע מריביות גבוהות של כרטיסי אשראי במשך כמעט שנתיים", הוא אומר. "אתה יכול להעביר את החוב הקיים שלך בעלויות גבוהות לכרטיס חדש עם מבצע ללא ריבית הנמשך עד 21 חודשים." להלן שלושה מכרטיסי העברת היתרה הטובים ביותר, ורשימה מלאה נמצאת כאן:

  • Citi® Double Cash Card, המציע 0% על העברות יתרה למשך 18 חודשים (ואז 18.99% – 28.99% אפריל משתנה), בתוספת תגמולים במזומן המאפשרים לך להרוויח ללא הגבלה 1% מזומן בחזרה על כל הרכישות, בתוספת 1% נוסף כפי שאתה לשלם עבור אותן רכישות.

  • כרטיס אשראי Capital One SavorOne Cash Rewards, המציע העברות יתרה של 3% למשך 15 חודשים (אז 19.99% – 29.99% אפריל משתנה), בתוספת 3% החזר כספי על אוכל, בידור, שירותי סטרימינג שונים ורכישות בחנויות מכולת, ו-1% על כל שאר הרכישות.

  • כרטיס Citi Simplicity®, המציע 0% על העברות יתרה למשך 21 חודשים (ואז 18.99% – 29.74% אפריל משתנה), שהיא אחת התקופות הארוכות ביותר של 0% הזמינות.

"הפחתת העניין שלך עשויה להשפיע באופן משמעותי על ציר הזמן של התשלום שלך", אומרת סתיו קמפבל, מתכננת פיננסית מוסמכת ב-Facet Wealth. עם זאת, אתה צריך לשלם את היתרה במלואה לפני שההצעה של 0% יפוג, אחרת תתמודד שוב עם ריבית גבוהה.

קבל הלוואה אישית בריבית נמוכה

אם אינך זכאי לכרטיס העברת יתרה, נטילת הלוואה אישית לסילוק חובות מרובים יכולה להיות מועילה מכיוון שהלוואות אלו גובות לעתים קרובות ריביות נמוכות יותר מאשר כרטיסי אשראי. "שקול הלוואה אישית בריבית נמוכה כצורה של איחוד חובות אם יש לך אשראי טוב", אומר רוסמן. ראה כמה מתעריפי ההלוואה האישיים הטובים ביותר שתוכל לקבל כאן.

"במקום שתשלומים חודשיים משתנים ללא הרף בכרטיסים שלך, יש לך רק תשלום חודשי אחד שווה לפרק זמן מוגדר, שיכול להיות הרבה יותר קל לתקצב אותו", אומרת שרה רת'נר, מומחית לכרטיסי אשראי ב-NerdWallet.

כל זה אמר, אתה חייב לשלם את ההלוואה הזו במלואה ובזמן, אחרת אתה מסתכן בפגיעה בניקוד האשראי שלך ולגמור בחובות עוד יותר.

הכפיל את אסטרטגיית התמורה שעובדת בשבילך

מומחים ממליצים לשלם כמה שאתה יכול בכל חודש כדי לשלם את היתרה שלך מהר יותר ולכן להתחמק מתשלומי ריבית מיותרים. אתה יכול לשלם את החשבון עם היתרה הנמוכה ביותר תחילה, תוך המשך תשלום המינימום על כל שאר החשבונות; או לשלם תחילה את חובות הריבית הגבוהה ביותר, תוך ביצוע התשלומים המינימליים על השאר. המאמר הזה צולל לעומק את זה.

אמור 'לא' כדי לקנות עכשיו, שלם מאוחר יותר

אורמן אומר כי אם תבחר לקנות עכשיו, תכונות של תשלום מאוחר יותר יכולות להחמיר את החוב של האדם. "סקרים מראים שאנשים בסופו של דבר קונים יותר כשהם משתמשים ב-BNPL מכיוון שהעלות המוקדמת שלהם (בדרך כלל רק 25% ממחיר הרכישה) כל כך נמוכה", אומר אורמן.

השתמש בכרטיסי חיוב במקום בכרטיסי אשראי

אורמן ממליצה לצמצם את השימוש בכרטיס אשראי למינימום, לחסוך בחיוב חוזר או שניים, ובמקום זאת להשתמש בתשלום חשבונות אוטומטי דרך חשבון העובר ושב. "עבור כל ההוצאות האחרות, השתמש בכרטיס חיוב בנקאי וכבה כל אפשרות להגנה על משיכת יתר", אומר אורמן.

הירשם לתוכנית לניהול חובות

תוכניות ניהול חובות המוצעות על ידי סוכנויות ייעוץ אשראי ללא כוונת רווח, כמו Money Management International, יכולות לעזור לך לשלם את החוב שלך בריבית נמוכה בהרבה, אומר רוסמן. "היתרונות הנוספים כוללים שאתה לא בהכרח צריך אשראי גדול והם יכולים לספק לך עצות מועילות לאורך כל הדרך", אומר רוסמן.

בנה קרן חירום לכיסוי עלויות כך שלא תצטרך להשתמש במכונית האשראי שלךד

"הדרך הטובה ביותר להימנע מהוצאת הוצאות חירום בכרטיס אשראי היא להחזיק בחשבון קרן חירום נפרדת", אומר בובי רבל, מתכנן פיננסי מוסמך ומחבר הספר Launching Financial Grownups. החדשות הטובות עם זה הן שחשבונות חיסכון רבים עם תשואה גבוהה משלמים כעת יותר ממה ששילמו במשך יותר מעשור. ראה כמה מתעריפי חשבונות החיסכון הגבוהים ביותר שתוכל לקבל כאן.

העצות, ההמלצות או הדירוגים המובעים במאמר זה הם אלה של MarketWatch Picks, ולא נבדקו או אושרו על ידי השותפים המסחריים שלנו.

שתף את הפוסט
דילוג לתוכן