מיינט הרצליה

האם אתה משלם 1% ליועץ הפיננסי שלך? המהלך הזה עשוי לחסוך לך אלפים

האם אתה משלם יותר מדי ליועץ הפיננסי שלך?

יועצים פיננסיים רבים גובים על סמך כמה כסף הם מנהלים בשמך, ו-1% מסך הנכסים המנוהלים שלך הם עמלה די סטנדרטית. אבל פססט: אם יש לך יותר ממיליון דולר, עמלה קבועה עשויה להיות הרבה יותר הגיונית כלכלית עבורך, אומרים המקצוענים. (מחפש יועץ פיננסי חדש? כלי זה יכול לעזור לך להתאים עם מתכנן שעשוי לענות על הצרכים שלך.)

"מתחת למיליון דולר של נכסים הניתנים להשקעה, העמלה השוטפת עשויה לצרוך אחוז גדול מאוד מהחשבון שלהם וזה לא יהיה חכם או מומלץ עבור הלקוח", אומר פאדוק. באופן כללי, טוב יעשו לקוחות אם יבינו שעמלות אחוזים עובדות היטב על יתרות קטנות יותר בעוד עמלות אחידות הן הטובות ביותר עבור יתרות נכסים גדולות יותר – ושימוש בסף של מיליון דולר יכול להיות דרך קלה למתוח קו בחול עבור לקוח. אומר כלב פאדוק, מתכנן פיננסי מוסמך בחברת Ten Talents Financial Planning.

האם אתה חושב שהיועץ הפיננסי שלך גובה ממך יותר מדי? דוא"ל contact@mynetherzliya.co.il.

בוא נעשה קצת מתמטיקה כדי להראות לך כמה 1% זה עשוי לעלות לך על יתרת חשבון גדולה יותר. אם יש לך, נניח, 3 מיליון דולר להשקיע ואתה שוכר יועץ פיננסי בתשלום טיפוסי – 0.8% עד 1% – זה יעלה לך 25,000 – 30,000 דולר בשנה. אבל תשלום קבוע יכול להיות הרבה יותר משתלם מזה, אומר כלב פאדוק, מתכנן פיננסי מוסמך בחברת Ten Talents Financial Planning. הוא אומר שבתיק כזה אתה עשוי לשלם קצת פחות מ-10,000 דולר בשנה עם עמלה קבועה, ש"תחסוך להם בין 15,000 ל-20,000 דולר בשנה", הוא מציין.

או כפי שמציין המתכנן הפיננסי המוסמך כריס ראסל ב-Tempus Pecunia: "למה לקוח עם 4 מיליון דולר צריך לשלם פי שניים מלקוח עם 2 מיליון דולר? הם מקבלים את אותו שירות או דומה מאוד במחיר שונה, וזה לא שוויוני ולא הגיוני", אומר ראסל.

ואז שקול את זה: אם גלגלת יתרה של $500,000 לחשבון $1 מיליון דולר שלך – ועכשיו היית צריך לשלם אחוז קבוע מהיתרה כעת של $1.5 מיליון – האם זה באמת שווה את זה לשלם 50% יותר (זה יותר מ $400 בחודש ) רק בגלל שהכנסת יותר כסף לחשבון? "למרות שעמלת AUM של 1% היא סטנדרטית, היא אינה תואמת את הזמן, האנרגיה והמומחיות הנדרשים כדי לספק ייעוץ פיננסי מקיף ושירותי ניהול השקעות ברמות נכסים שונות", אומר קודי גארט, מתכנן פיננסי מוסמך בחברת Measure Twice Financial.

מחפשים יועץ פיננסי חדש? כלי זה יכול לעזור לך להתאים למתכנן שעשוי לענות על הצרכים שלך.

"אם ערך התיק שלך יורד ב-20% במהלך תיקון שוק, האם היועץ שלך סיפק 20% פחות ערך? תמחור מבוסס אחוזים הוא סביר רק עבור יועצים ולקוחות בטווח תיק קטן, נניח בין 250,000 דולר למיליון דולר", אומר גארט. למרות שעמלת AUM של 1% היא סבירה עבור לקוחות עם יתרות חשבונות קטנות יותר, רוב היועצים דורשים מינימום חשבון ומפנים מצברים צעירים כדי לשמור על רווחיות עבור החברה.

איך עובד תשלום קבוע?

יועצים רבים בתשלום קבוע קובעים את אותו הסכום עבור כל משק בית, כמו 7,500 דולר לשנה, המשולם מדי חודש או רבעוני, אומר גארט. "זו תהיה עמלה שנתית אידיאלית עבור לקוח עם השקעות העולה על $750,000. עם יתרת חשבון של 2.5 מיליון דולר, אחוז ה-AUM האפקטיבי יהיה 0.3%, וזה הרבה יותר נמוך מהסטנדרט בתעשייה. ברגע שהעמלה השנתית עולה על 10,000$, השירות צריך לשקף ישירות את המורכבות של התכנון הפיננסי ולא את יתרת החשבון עצמה", אומר גארט.

האם אוכל לנהל משא ומתן על האחוז שאני משלם ליועץ שלי?

התשובה הקצרה היא כן. קן רובינסון, מתכנן פיננסי מוסמך ב-Praktical Financial Planning, אומר שאמנם עמלה של 1% עשויה להיות נפוצה, יועצים שגובים על בסיס AUM הולכים ומצטמצמים מ-1% בספים נמוכים בעבר.

אבל אם אתה מקבל הרבה שירות, העמלה של 1% היא לא תמיד דבר רע. "על מה משלמים ה-1%? ייעוץ השקעות? ייעוץ ויישום השקעות? ייעוץ וביצוע ותכנון מס השקעות? ייעוץ וביצוע השקעות, תכנון מס ותכנון ביטוח לאומי? כמובן שהמחיר חשוב, אבל בדיוק כמו בקניית מוצר, זה לא השיקול היחיד ואולי אפילו לא החשוב ביותר”, אומר רובינסון.

האם אתה חושב שהיועץ הפיננסי שלך גובה ממך יותר מדי? דוא"ל contact@mynetherzliya.co.il.

הסיפור הזה פורסם במקור בשנת 2022.

שתף את הפוסט
דילוג לתוכן