מיינט הרצליה

'אשתי ואני צריכים עזרה'. אנחנו בשנות ה-50 לחיינו, עובדים, מנסים למכור את הבית שלנו, ובקושי יש לנו חובות מינוס הלוואות הסטודנטים שלנו. אבל אנחנו רוצים להשתפר כלכלית. האם עלינו לקבל עזרה מקצועית?

איך למצוא את היועץ הפיננסי המתאים לך.

שְׁאֵלָה: אשתי ואני צריכים עזרה. אנחנו בשנות ה-50 לחיינו, מוכרים בית, עובדים במשרה מלאה, ובקושי יש לנו חובות פחות כמה הלוואות לבית הספר. אחרת, אנחנו משלמים הכל בכל חודש. אנחנו רוצים למקסם את מה שיש לנו. איך יועץ פיננסי יכול לעזור לנו? מה בדיוק אנחנו צריכים לחפש? (מחפש גם יועץ פיננסי חדש? כלי זה יכול לעזור לך להתאים לך יועץ שעשוי לענות על הצרכים שלך).

תשובה: יועץ פיננסי יכול לעזור לך בנושאים כמו השקעות, ניהול כספים, תכנון מס, תכנון פרישה, תכנון ביטוח וגמילות חסדים. הם יכולים גם לעזור לך על ידי הערכת ההשלכות של מה שאתה בוחר לעשות לאחר מכן. "מאחר שאתה מוכר את ביתך, סביר להניח שאתה תוהה אם כדאי לך לקנות ולצמצם לבית פחות יקר, לא לקנות בכלל עכשיו או לשכור במקום זאת ולהשתמש בהכנסות מהמכירה כדי להשקיע לצמיחה ארוכת טווח להשיג את המטרה שלך למקסם את מה שיש לך", אומר המתכנן הפיננסי המוסמך אריק רוברג', מייסד Beyond Your Hammock, שמציין שיועץ יכול לעזור בהחלטות כמו אלה.

כל הבחירות מגיעות עם פשרות והיועצים הטובים ביותר עוזרים ללקוחות לעבור את תרחישי אם/אז ולהבין כיצד תוצאה בתחום אחד של חייהם הפיננסיים יכולה להשפיע על התקדמותם בתחום אחר. אבל, כמובן, אתה יכול גם לנקוט בגישת עשה זאת בעצמך לנושאים אלה, במקום לשלם ליועץ, אם אתה מרגיש שיש לך שליטה טובה עליהם.

יש לך בעיה עם היועץ הפיננסי שלך או רוצה לשכור אחד חדש? דוא"ל contact@mynetherzliya.co.il.

מה כדאי לחפש ביועץ?

אם אתה הולך למסלול היועץ, סביר להניח שתחפש מתכנן פיננסי מוסמך בתשלום בלבד, אומרים המקצוענים. איש מקצוע עם ייעוד מתכנן פיננסי מוסמך (CFP) השלים שעות של לימודים, יש לו ניסיון בעולם האמיתי ונדרש לקיים חובת אמון, כלומר עליהם לקבל החלטות מתוך מחשבה על טובת הלקוח שלו. (מחפש גם יועץ פיננסי חדש? כלי זה יכול לעזור לך להתאים לך יועץ שעשוי לענות על הצרכים שלך).

אולי תרצה למצוא מישהו שיש לו מומחיות בנושאים שאתה מחפש לטפל בהם. כדי להבין זאת, אתה יכול לשאול אותם או להסתכל באתר האינטרנט שלהם לקבלת הסבר מפורט על השירותים שהם מספקים. בנוסף לוודא שהם מכסים את הנושאים או תחומי הדאגה שאתה מחפש, תרצה לשאול אותם אם הם עבדו עם לקוחות שיש להם מצב פיננסי דומה לשלך. קבל גם הפניות.

במקרה שלך, למשל, ייתכן שתרצה מתכנן פיננסי עם נישה של עיסוק בהלוואות לסטודנטים. "בהתבסס על הגיל שלך וחלק מהתוכניות למחילה על הלוואות, ייתכן שהלוואות הסטודנטים שלך ניתנות לסליחה", אומר המתכנן הפיננסי המוסמך סקוט ואנס מ-Trisuli Financial Advising. סביר להניח שגם תרצה עזרה בניהול השקעות "במיוחד כשאתה מתקרב לפרישה ויש לך שאלות כיצד למקסם את מה שיש לך הדרך היעילה ביותר לגשת לנכסים שבנית כדי לממן את אורח החיים שלך", אומר רוברג'.

דברים נוספים שכדאי לקחת בחשבון בגילך ובשלב החיים שלך הם תכנון טיפול ארוך טווח ובהתאם להכנסה שלך ואפשרי בניית המרות של Roth IRA לתוכנית הפרישה שלך, אומרים המקצוענים. "כאשר אנשים עוברים לעבודה במשרה חלקית או לייעוץ כשלב טרום פרישה בשנים הקרובות, ייתכן שיהיה נבון לבצע המרה של נכסי פרישה מסורתיים לנכסי רוט כדי למלא רמות מסוימות של מדרגות מס. אלו רק כמה שיקולים בזמן שיועץ יוכל לעבוד איתך בשלב זה של חייך", אומרת המתכננת הפיננסית המוסמכת דנה ג'ייקובס מ- Legacy Care Wealth.

כשאתה מתחיל את המסע של מציאת מתכנן פיננסי, המתכנן הפיננסי המוסמך אריק פרסוניה מ-One Up Financial אומר שהוא ממליץ לראיין מספר יועצים ולהתמקד באלו שיעבדו איתך כדי לעזור להגדיר מה המשמעות של "מקסם את מה שיש לנו". זה אינדיקציה טובה שהם באמת רוצים לעזור לך במקום לגבות עמלת נכסים בניהול (AUM). הנה המדריך שלנו על 15 השאלות לשאול כל יועץ שאתה עשוי לשכור.

אז מה יכול לעלות כל זה? אמנם זה לא נדיר שמתכננים רבים גובים 1% מהנכסים תחת דמי ניהול, אך ישנם מתכננים רבים שגובים עמלות שעתיות הנעות בין 200 ל-$500 לשעה, או אפילו עמלות תכנון חד-פעמיות בין 1,000 ל-10,000 דולר בהתאם למורכבות של מצבו הכלכלי של הלקוח. זכור כי עמלות ניתנות לרוב למשא ומתן.

יש לך בעיה עם היועץ הפיננסי שלך או רוצה לשכור אחד חדש? דוא"ל contact@mynetherzliya.co.il.

הסיפור הזה פורסם במקור בשנת 2022. שאלות היועץ נערכות למען הבהירות והקיצור.

שתף את הפוסט
דילוג לתוכן