מיינט הרצליה

אני בן 66, בעל 5 נכסים, ותוהה אם מכירה עשויה להציע 'פרישה טובה יותר מאשר להיות בעל בית'. אבל אני מתקשה למצוא יועץ שיעזור שלא 'מנסה למכור לי' משהו. מה עלי לעשות?

איך למצוא את היועץ המתאים לך.

שְׁאֵלָה: אני מחפש יועץ פיננסי שלא מחפש רק למכור לי כמה קצבאות או מניות. יש לי חמישה נכסים; שלושה לא מייצרים כמו שצריך כי הם נמצאים במיקום קשה, אז אני מחפש לראות אם חיסולם יספק פרישה טובה יותר מאשר להיות בעל בית. אני בן 66, עדיין לא גובה ביטוח לאומי, וזה יהיה נמוך למדי מכיוון שלקחתי הפסדים במשך כמה שנים כששיפצתי את הנכסים האלה וכל הזמן חוויתי משרות פנויות עקב פינוי. שניים מהנכסים עם זאת נמצאים באזור בוסטון והם רק דירות, אבל הם יספקו הכנסה בסיסית טובה. בעיה אחת שיש לי היא היכולת לממן לעצמי מקום מגורים ברגע שאחסל את הנכסים האחרים. מה עלי לעשות? (מחפש גם יועץ פיננסי חדש? כלי זה יכול לעזור לך להתאים לך יועץ שעשוי לענות על הצרכים שלך).

תשובה: ראשית, זה נשמע שאתה צריך למצוא יועץ פיננסי שיש לו ניסיון בסיוע ללקוחות לקבל החלטות עם הנדל"ן שלהם – ושיכול לעזור לך גם ליצור לעצמך תוכנית פיננסית מקיפה. "החלטות נדל"ן יכולות להיות קשות מכיוון שלעתים קרובות הן כרוכות בתזמון, שקלול היתרונות והחסרונות של שמירה ואחזקת נכסים להכנסה מול מכירתם, קביעת כמות המזומנים שיש בהישג יד עבור אי הוודאות של בעלות על נדל"ן, פתרון שאלות מס. וגורמים נוספים הקשורים לצרכי התכנון שלך", אומר המתכנן הפיננסי המוסמך ג'וד מליני מ- Together Planning. עם זאת, כמה יועצים בקיאים בזה, ויכולים לעזור לך לבנות תוכנית ולקחת בחשבון את תזרים המזומנים והסיכונים של נדל"ן, אומרים המקצוענים.

לא רק שאתה רוצה אדם עם ניסיון בתכנון פיננסי מקיף בנדל"ן, אולי תרצה יועץ לפי שעה או פרויקט. הסיבה? מישהו שעובד תחת מודל הנכסים תחת ניהול (AUM) עשוי להיות נוטה יותר להרוויח את העמלה שלו על סמך כמה כסף הוא מנהל עבורך. (מחפש גם יועץ פיננסי חדש? כלי זה יכול לעזור לך להתאים לך יועץ שעשוי לענות על הצרכים שלך).

כדי להימנע מלקבל קצבאות שנמכרות, ייתכן שתרצה למצוא יועץ בתשלום בלבד שעובד רק עבור יועץ השקעות רשום (RIA); ל-RIA יש חובת נאמנות ללקוחות לתת ייעוץ השקעות רק לטובת הלקוח. RIAs לא יכולים למכור קצבאות, אופציות או אג"ח כמו ברוקרים-סוחרים או חברות ביטוח. "זה אמור למנוע מכירה של קצבאות. לגבי מניות, אני מניח שאתה מתכוון לברוקר שמוכר ניירות ערך בעמלה ושוב, RIA לא יעשה את זה", אומר המתכנן הפיננסי המוסמך סם רומן מ-BerganKDV Wealth Management. (מדריך זה מציע 15 שאלות לשאול כל יועץ שתוכל לשכור.)

יש לך בעיה עם היועץ הפיננסי שלך או מחפש אחד חדש? דוא"ל contact@mynetherzliya.co.il.

בכל יועץ שתבחרו, עבדו עם מישהו שיכול לספק לכם עצות אובייקטיביות ולהכין תרחישים שונים. "חשוב לך לראות את ההשפעה של תזרים המזומנים שלך בטווח הקצר והארוך. איש מקצוע של CFP יכול לעבוד איתך ועם יועץ המס שלך כדי לקבוע את ההשפעה על תזרים המזומנים והמיסים שלך בהתבסס על ההחלטות שלך", אומרת המתכננת הפיננסית המוסמכת מרגריטה צ'נג. הם גם צריכים להיות מסוגלים לבצע ניתוח על נכסים אלה כדי לקבוע את התשואה על ההון (ROE). "ניתוח זה יעזור לכוון החלטות על נכסים, הכנסה וביטוח לאומי", אומר המתכנן הפיננסי המוסמך דניאל פורבס מ-Forbes Financial Planning.

ודא שאתה מקבל תחושה האם הערכים והשליחות של יועץ פוטנציאלי מתאימים למה שאתה צריך. "ראיין שלושה מהם. הסיכויים שלך לקבל את העצות שאתה צריך טובים", אומר מליני. (מחפש גם יועץ פיננסי חדש? כלי זה יכול לעזור לך להתאים לך יועץ שעשוי לענות על הצרכים שלך).

יש לך בעיה עם היועץ הפיננסי שלך או מחפש אחד חדש? דוא"ל contact@mynetherzliya.co.il.

הסיפור הזה פורסם במקור בשנת 2022.

שתף את הפוסט
דילוג לתוכן