מיינט הרצליה

אני בן 65 ורוצה לפרוש בעוד 6 חודשים. יש לי קצבה של $125,000, בתוספת $100,000 של כסף שאני לא בטוח מה לעשות איתו. האם עלי לקבל עזרה מקצועית?

האם מתכנן פיננסי מתאים לך?

שְׁאֵלָה: היו לי 225,000 $ ב-401(k) ואז גלגלתי 125,000 $ לקצבה של 7%, מכיוון שרציתי הכנסה. בדיוק מלאו לי 65 ואני רוצה לפרוש בעוד שישה חודשים, אבל אני לא יודע מה לעשות עם שאר ה-100,000 דולר. מה עלי לעשות? האם עלי לשכור יועץ פיננסי שיעזור? (מחפשת גם יועץ פיננסי? הכלי החינמי הזה מ-SmartAsset יכול להתאים לך יועץ שעשוי לענות על הצרכים שלך.)

תשובה: ברכות על הפרישה המתקרבת שלך – ודע שזה נורמלי לחלוטין להרגיש שעכשיו זה הזמן לשכור יועץ פיננסי. לגבי האם אתה צריך אחד או לא, זה באמת תלוי בהעדפות שלך ובמידת הנוחות שלך בהתמודדות עם הכספים שלך, ונעמוד על זה יותר מאוחר יותר.

יש לך בעיה עם היועץ הפיננסי שלך או מחפש לשכור אחד חדש? דוא"ל contact@mynetherzliya.co.il.

אבל ראשית, כדי להבין איך לפרוס את 100,000 הדולרים, תחילה עליך להבין את התמונה הגדולה של חייך וכספך, ומה אתה צריך שהכסף הזה יעשה עבורך. תסתכל על מקורות ההכנסה האחרים שלך, צרכי ההוצאות, כמה תמשוך מחשבונות שונים כשתפרוש ואת השלכות המס של כל זה, אומר ג'סטין פריצ'רד, מתכנן פיננסי מוסמך ב-Approach Financial.

"קבע כמה כסף אתה צריך לחיות בשנה ואז תוכל לחלק את זה לכמה תצטרך בכל חודש, תוך התחשבות בכל הכנסה מביטוח לאומי או מכל מקורות אחרים כמו פנסיה", אומר מתכנן פיננסי מוסמך פטריק לוגו מ-Pudent Financial Planning. מדריך זה יכול לעזור לך להבין כמה דברים פיננסיים אחרים שאתה צריך להבין כדי לראות אם אתה מוכן כלכלית לפרוש.

ברגע שאתה יודע את זה, הבן שניתן לנצל את 100,000 $ שלך בדרכים רבות – אתה יכול למשוך אותם, להעביר אותם לחשבון פרישה אחר או לשמור את הכסף ב-401(k) שלך, בין האפשרויות האחרות. ומה שמתאים לך תלוי איך אתה רוצה להשתמש בכסף הזה.

"כדי לקבוע את ההחלטה הנכונה עבורך, יועץ יאסוף את המידע הפיננסי שלך וישאל שאלות על עצמך. הם ינתחו את המצב הפיננסי הנוכחי שלך ויקבעו את המקום הטוב ביותר עבור הכסף שלך", אומרת המתכננת הפיננסית המוסמכת דניאלה מיורה מ-Spark Financials.

כמובן, אתה יכול לעשות את זה גם בעצמך – אם כי זה ידרוש להבין כמה כסף אתה צריך כדי לפרוש, וכמה סיכון אתה מוכן לקחת עם 100,000 $ האלה, ועוד. שימו לב שמכיוון שיש לכם אפשרות לשמור את הכסף ב-401(k) שלכם ולתת לו לגדול, אלא אם כן אתם צריכים את המזומנים להוצאות מחיה חיוניות, סביר להניח שלא תרצו למשוך אותו, אומרים המקצוענים.

עוד חלק מהפאזל? זה "יעזור לדעת יותר על הקצבה, כגון האם מדובר בקצבה דחיית פרמיה אחת (SPDA)", אומר לואג. SPDA היא קצבה הממומנת בסכום חד פעמי המציעה הכנסה מובטחת עם גידול דחוי במס על ההשקעה. זה יכול להיות מועיל מכיוון שמציעים לך שיעור תשואה מובטח, שיכול להקל על תכנון הפרישה ואתה לא צריך לשלם מסים על הקצבה עד שתתחיל לקחת חלוקה.

אם זה נשמע הרבה, יועץ עשוי להיות מועיל – ותוכל להשתמש בכלי זה כדי להתאים ליועץ שעשוי לענות על הצרכים שלך.

"אם אתה בוחר לעבוד עם יועץ פיננסי, מומלץ לחפש נאמן שיש לו חובה חוקית לעבוד לטובתך ולא יכול להמליץ ​​על מוצרים או שירותים רק בגלל שהם יקבלו תמורה כלכלית על העשייה כך", אומרת אלנה בנסון, דוברת השקעות בחברת NerdWallet. להלן סוגי היועצים השונים שאתה עלול להיתקל בהם, והנה השאלות שיש לשאול אותם.

בין אם תחליט ללכת לבד, או לשכור מישהו, זכרו שתכנון פיננסי הוא הרבה יותר מסתם טיפול בהשקעות. "מדובר בצמצום סיכונים פוטנציאליים לפרישה שלך, יעילות מס, הגנה על נכסים, שימור עיזבון ועוד. אם אין לך תוכנית טיפול לטווח ארוך, הסיכון לביצית הקן שלך גדל מאוד בהשוואה אם ​​הייתה לך כזו. אי קיום תוכנית טיפול נכונה ויזומה יכולה להרוס חיים שלמים של חיסכון", מסכמת המתכננת הפיננסית המוסמכת גרייס יונג מקבוצת מידטאון פיננסית.

יש לך בעיה עם היועץ הפיננסי שלך או מחפש לשכור אחד חדש? דוא"ל contact@mynetherzliya.co.il.

שאלות ערוכות לקיצור ובהירות. הסיפור הזה פורסם במקור בשנת 2022.

שתף את הפוסט
דילוג לתוכן