מיינט הרצליה

אני בן 57 ואין לי הרבה כסף. האם יועץ פיננסי מתאים לי?

איך למצוא יועץ פיננסי

שְׁאֵלָה: אני בן 57 ומאחר למסיבה. אין לי הרבה כסף, וגם אין לי השקעות מחוץ לקרן הפנסיה שלי, ולעולם לא נראה לי שאני באמת מבין את קרן הפנסיה שלי מהעבודה. למרות כל זה, הייתי רוצה להצמיח את מעט הכסף שיש לי, ואני רוצה להבין את כספי הפרישה שלי מהעבודה. האם יועץ פיננסי הוא מישהו שיכול לעזור לי? עֶזרָה! (מחפשת גם יועץ פיננסי? תוכל להשתמש בכלי זה כדי להתאים ליועץ פיננסי שעשוי לענות על הצרכים שלך).

תשובה: מוטב מאוחר מלעולם לא! והחדשות הטובות הן שהתשובה היא כן, יש יועצים פיננסיים שיעבדו עם אנשים בלי הרבה נכסים – אם כי הבחירות שלך עשויות להיות מוגבלות יותר מאשר מישהו עם ערימת השקעות.

יש לך שאלה לגבי היועץ הפיננסי שלך או מחפש לשכור אחד חדש? דוא"ל contact@mynetherzliya.co.il.

"ההימור הטוב ביותר שלך יהיה לחפש יועץ בתשלום בלבד על ידי חיפוש באתר האיגוד הלאומי של יועצים פיננסיים אישיים (NAPFA) Find An Advisor או ברשת Garrett Planning Network. במקרה שלך, ייתכן שתשרת אותך בצורה הטובה ביותר על ידי עבודה עם יועצת לפי שעה בלבד, שאין לה דרישת עושר מינימלית קבועה מראש לעבוד איתך", אומרת המתכננת הפיננסית המוסמכת ליסה וייל מ-Clarity Northwest Wealth Management. (תוכל גם להשתמש בכלי זה כדי להתאים ליועץ פיננסי שעשוי לענות על הצרכים שלך.)

המתכנן הפיננסי המוסמך זאק האברד ב-Greenspring Advisors מסכים שיועץ לפי שעה או יועץ מבוסס שרת יהיה כנראה האפשרות הטובה ביותר שלך. "יועץ לפי שעה יכול לעזור לך להגדיר את תוכנית החיסכון שלך ולהציב את האסטרטגיה שלך על בסיס פרויקטי יותר. יועץ שכר טרחה יכול לעזור לך להגדיר את התוכנית שלך ולסייע בניטור וניהול שוטפים", אומר האברד. השתמש במדריך זה כדי לעזור לך להבין כיצד לבדוק ולראיין יועצים פיננסיים פוטנציאליים.

אז מה אתה יכול לשלם עבור הייעוץ? ככל הנראה בין 200 ל-500 דולר לשעה. או אם תבחר במישהו שיבנה לך תוכנית מקיפה חד פעמית שעשויה לעלות לך בין $2,500 ל$10,000.

אתה גם יכול לבדוק ייעוץ חינם. "האגודה לתכנון פיננסי ו-NAPFA מציעות שתיהן שירותי פרו בונו, סדנאות וניוזלטרים שעשויים לעזור לך לצבור יותר ביטחון פיננסי", אומר המתכנן הפיננסי המוסמך סטיב סטנגנלי מ-Clear View Wealth Advisors. וכמובן, אתה לא צריך ללכת עם יועץ: יש שפע של מידע על תכנון פרישה ב-MarketWatch, כמו גם אתרים כמו NerdWallet, Bankrate ועוד.

אבל אם אתה מעדיף גישה מעשית יותר, יועץ פיננסי עשוי להיות שימושי. אלנה בנסון, דוברת השקעות בחברת NerdWallet, אומרת שיועץ פיננסי יכול להיות מועיל מכיוון שהוא יכול להכיר את המצב הפיננסי הספציפי שלך. "בין אם אתה רוצה להבין תוכנית פרישה במקום העבודה, ליצור תקציב או להתחיל להשקיע, יועץ אמור להיות מסוגל לעזור", אומר בנסון. (תוכל להשתמש בכלי זה כדי להתאים ליועץ פיננסי שעשוי לענות על הצרכים שלך.)

החדשות הטובות הן שבכל מסלול שתבחרו, או אם תחליטו לעשות את שניהם, אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל לחסוך. "אתה חייב להתחיל איפשהו", אומרת המתכננת הפיננסית המוסמכת גרייס יונג.

יש לך שאלה לגבי היועץ הפיננסי שלך או מחפש לשכור אחד חדש? אימייל contact@mynetherzliya.co.il.

שתף את הפוסט
דילוג לתוכן