מיינט הרצליה

אחרי שהפד רמז שהוא עשוי להשהות את העלאות הריבית, 4 דברים לעשות עם הכסף שלך עכשיו.

לאחר 10 העלאות ריבית רצופות מאז מרץ 2022, הפד רמז כי הוא עשוי לעצור את העלאות הריבית בעתיד הקרוב. אז מה אתה צריך – ומה לא – לעשות עם הכסף שלך עכשיו בתוך החדשות האלה? הנה מה שאמרו לנו המקצוענים.

עשה: שקול תקליטור

צרכנים רבים נהנו מהיתרון בכך שכספם נמצא בחשבונות שמשלמים תעריפים גבוהים, אך רבים אחרים לא. אם תקליטור מתאים לתוכנית ההשקעה שלך, הרבה משלמים 5% ומעלה, אומרים המקצוענים. ראה כמה מתעריפי התקליטורים הטובים ביותר שאתה עשוי לקבל כעת כאן. "אין שום יתרון לחכות אם אתה יכול להינעל עכשיו", אומר גרג מקברייד, אנליסט פיננסי ראשי בבנקרייט, שמוסיף כי סביר להניח שלא יהיה הרבה דלק כדי להעלות את תשואות התקליטורים והסיכון הוא שהתשואות תשלומים לטווח ארוך יותר עלולים להתחיל להתרחק.

"אם אתה צריך את המזומנים שלך בתוך 12 עד 24 חודשים, לקנות תקליטור עכשיו יהיה חכם. רק תוודא שהוא יבשיל לא יאוחר מאשר כאשר המזומנים שלך צריכים להיות מוכנים וזמינים להוצאתו", אומר מתכנן פיננסי מוסמך בליין תידרמן ב-Progress Wealth Management. ראה כמה מתעריפי התקליטורים הטובים ביותר שאתה עשוי לקבל כעת כאן.

עשה: שים את החסכונות לשעת חירום בחשבון חיסכון עם תשואה גבוהה

מכיוון שרוב הבנקים עדיין משלמים פרוטות על חשבונות חיסכון מסורתיים, המתכנן הפיננסי המוסמך צ'ארלס תומאס השלישי ב-Intrepid Eagle Finance אומר שכדאי להסתכל על חשבונות חיסכון עם תשואה גבוהה – חלקם משלמים 4% או יותר. ראה כמה מתעריפי חשבון החיסכון הטובים ביותר שתוכל לקבל כאן.

"לחשבונות חיסכון יש כיום גמישות, נזילות ותעריפים גבוהים יותר, שיכולים להיעלם אם התעריפים היו יורדים, אבל אין קנסות על משיכה מוקדמת, מה שנותן לך גמישות ונזילות", אומר המתכנן הפיננסי המוסמך מארק סטרוטרס ב-Sona Wealth Advisors.

קן טומין, מייסד DepositAccounts.com, אומר שהתשואה הממוצעת של חשבונות חיסכון מקוונים בחודש מאי היא 3.87%, וזה הרבה יותר גבוה מהתשואה הממוצעת הכוללת של חשבונות חיסכון של 0.38%. "זה הבדל של כ-3.5 נקודות אחוז ועבור יתרה של 10,000 דולר, ההפרש יביא לתוספת של 350 דולר של ריבית בשנה", אומר טומין.

אבל עם אינפלציה גבוהה, האם זה חכם? לנקודה מסוימת, כן, אומרים המקצוענים. "כולם צריכים חשבון חירום, למה לשמור את החסכונות שלך באחד שמשלם פחות", אומר תידרמן. היתרונות אומרים שהאמריקאים צריכים איפשהו בין 3-12 חודשים של הוצאות מחיה חיוניות בקרן החיסכון שלהם. ראה כמה מתעריפי חשבון החיסכון הטובים ביותר שתוכל לקבל כאן.

עשה: תסתכל על אוצר

אפשרות נוספת לבחון היא משרדי אוצר בודדים בארה"ב, אומרים המקצוענים. "אתה רוצה לנעול את התעריפים הגבוהים האלה לפני שהם יורדים. שיעור שוק הכסף או חשבון החיסכון שלך יכול להיעלם בן לילה, אבל עם תקליטורים או אג"ח בודדים בארה"ב, אתה יכול לנעול את הריבית שלך אם אתה מחזיק אותם עד לפדיון", אומר סטרוטרס.

כרגע אנחנו מתמודדים עם עקום תשואה הפוך, כלומר הריבית גבוהה יותר בטווח הקצר ונמוכה בטווח הבינוני והארוך. "זה מאוד חריג וסביר להניח שלא יימשך. זה עשוי להיות זמן טוב לנסות ולנעול את הריביות הגבוהות הללו. כמובן, אתה צריך להעריך את הצרכים שלך לטווח הקצר ולוודא שאין צורך בכספים אלה למשך תקופת ההחזקה בהכנסה קבועה", אומר פיטר סלקינס, מתכנן פיננסי מוסמך ב-Integrated Partners.

עשה: שלם את החוב שלך בריבית גבוהה בהקדם האפשרי

בסופו של דבר, גם אם הפד יסיים להעלות את הריבית, עלות ההלוואות עדיין נשארת גבוהה. "שיעורי כרטיסי האשראי הם מעל 20% וקווי האשראי של הון ביתי הם הגבוהים ביותר מזה יותר מ-15 שנה, כך שפירעון החוב נותר חשוב ביותר. השתמש בהצעת העברת יתרה של 0% כדי להאיץ את החזר החוב בכרטיס האשראי, כי פירעון החוב והגברת החיסכון לשעת חירום יעמיד אותך על בסיס פיננסי איתן יותר, ללא קשר למה שיקרה בכלכלה בחודשים הבאים", אומר מקברייד.

ראה כמה מההצעות הטובות ביותר להעברת יתרת כרטיסי אשראי כאן.

ללא משבר פיננסי, טומין אומר שהפדרל ריזרב לא צפוי להוריד את הריבית במהירות. "לכן, צרכנים לא צריכים לצפות להפחתה מהירה של הריבית על כרטיסי האשראי והלוואות אחרות בריבית משתנה. כתוצאה מכך, הצרכנים צריכים להמשיך לתעדף את הפחתת החוב שלהם שיש לו ריביות גבוהות", אומר טומין.

יתרה מכך, העלאות הריבית שמגיעות לסיומן צריכות לתת לצרכנים יותר ביטחון בקבלת החלטות. "כולנו יכולים להצליח בנורמלי החדש הזה עם שיעור גבוה יותר אם התעריפים יהיו יציבים. אולי לא תהיה לנו את הצמיחה שהייתה לנו כשהשיעורים היו 0%, אבל צרכנים ועסקים יכולים לתכנן מתי התעריפים יהיו יציבים, במיוחד אם הם יורדים מעט", אומר סטרוטרס.

אל תעשה: נניח ששוק הדיור ישתנה פתאום

שיעורי המשכנתאות נותרו מושפעים במידה רבה מהריבית של הפד, אך הם מושפעים גם ממספר גורמים אחרים. "אינפלציה נמוכה יותר והאטה בכלכלה הם התנאים המוקדמים להורדת שיעורי המשכנתאות", אומר מקברייד.

תידרמן אומר שקונים ומוכרים יכולים לצפות שמחירי הדירות יפסיקו לרדת ברגע שהנדל"ן יתחזק. "זה גם אומר שהשערים יתחילו לרדת שוב במתינות או לפחות יתייצב", אומר תידרמן. ובכל זאת, עם אינפלציה של קרוב ל-5%, מקברייד אומר שהיא צריכה להתחיל לרדת מהר יותר לפני שריבית המשכנתאות תראה ירידה משמעותית ומתמשכת. "אם הכלכלה תאט באופן משמעותי במחצית השנייה של השנה וחששות המיתון יתוקפו, הריבית על המשכנתאות תרד גם אם הפד לא יוריד מיד את הריבית", אומר מקברייד. ראה כמה משיעורי המשכנתא הטובים ביותר שתוכל לקבל כאן.

אם אתה קונה בית חדש, היה שמרני בכל הנחות ואל תניח שהתעריפים ישתפרו בקרוב. "שוק הלוואות הדירות לקח את כל העלאות הריבית של הפד מראש, מכיוון שלמשכנתאות יש ריבית קבועה שמתומחרת תוך מחשבה על מסגרת זמן ארוכה בהרבה בהשוואה לסוגים אחרים של הלוואות. אם הפד יעצור את העלאות הריבית, גם ריבית המשכנתאות אמורה להתייצב", אומרת אנליסטית WalletHub, ג'יל גונזלס.

אמנם ייתכן שתוכל למחזר עבור תעריף נמוך יותר בשלב מסוים בעתיד, אל תסתמך על כך שזה יקרה מיד. "רק בגלל שהעליות התעריפים עוצרים או מפסיקים, זה לא אומר שהתעריפים ירדו בקרוב. הפד יכול לשמור את הריבית באותן רמות למשך זמן מה", אומר תומס. Struthers אומר שהשגיאה בתעריפים היא על הצד השלילי, כך שאם אתה שוקל לקנות בית, אולי כדאי לחכות. "המחירים לרוב יתייצב ברגע שאנשים יתרגלו לתעריף הנמוך החדש. הניסיון לתזמן סבירות והשילוב של תעריפים ומחיר יכול להיות קשה", אומר Struthers.

בעוד שהרבה בעלי בתים נוטים למכור, רבים שביצעו מימון מחדש בשנתיים האחרונות כנראה לא ששים לוותר על שיעורי המשכנתא הסופר נמוכים שלהם אם זה אומר שהם צריכים לקחת משכנתא בשיעור גבוה יותר. "אבל אם שיעורי המשכנתא יורדים ל-5.5% או נמוך יותר, זה עשוי להיות נמוך מספיק כדי להניע הרבה אנשים למכור ולעבור דירה", אומר הולדן לואיס, מומחה לבית ומשכנתאות ב-NerdWallet.

העצות, ההמלצות או הדירוגים המובעים במאמר זה הם אלה של MarketWatch Picks, ולא נבדקו או אושרו על ידי השותפים המסחריים שלנו.

שתף את הפוסט
דילוג לתוכן