הריסת הבניין |צילום: "לביא תצלומי אוויר"

בניין המגורים ברחוב יגאל אלון 40 בהרצליה נהרס בשבוע החולף במסגרת פרויקט פינוי בינוי (תמ"א2/38). הפרויקט, אותו מקדמת קבוצת אלמוג, קיבל היתר בנייה לפני כארבעה חודשים. במקום הבניין שנהרס אשר כלל  12 דירות,  תקים החברה בניין מגורים בן 7 קומות עם 29 יחידות דיור וחניון תת קרקעי על מגרש בשטח של כ- 1.5 דונם.

תמהיל הדירות לשיווק כולל דירות 5 חדרים בשטחים של כ- 130 – 135 מ"ר עם יחידת מתבגר ומרפסות גדולות, כמו גם דירות גן ופנטהאוזים עם בריכת שחייה פרטית. מהחברה נמסר כי שיווק הפרויקט החל זה מכבר ונמכרו בו עד כה דירות בהיקף של כ- 13.8 מיליון שקל. אז כמה זה עולה? דירת 5 חדרים בשטח 130 מ"ר ומרפסת שמש של 16 מ"ר בקומה החמישית, נמכרה ב- 3.2 מיליון שקל.

הדיירים הוותיקים בבניין יקבלו  דירה חדשה בשטח של 135 מ"ר ומרפסת שמש בשטח של כ  12 מ"ר (מרפסת מקורה) וכן שתי חניות תת קרקעיות. ההסכם מול הדיירים כולל בנוסף ערבויות לכל תקופת הביצוע ועד מסירת המפתחות לדירה החדשה. בתקופת הבנייה יעברו הדיירים לדירות חלופיות על חשבון היזמית, עד לסיום הבנייה. התוכנית הינה חלק מתב"ע הר\2213 שאושרה לאחרונה.

על תכנון הפרויקט, הופקד משרד האדריכלים "אורלי כשדאי-מיכל קטש".

לדברי רז שרייבר סמנכ"ל שיווק קבוצת אלמוג: "הריסת הבניין הישן מהווה צעד משמעותי בהתקדמות הפרויקט, שקיבל היתר בנייה לפני חודשים אחדים. להערכתנו בעוד לא יותר משנתיים נזכה כולנו לראות בניין חדש ומודרני בלב העיר".