חג החנוכה מתקרב ובא, ואיתו גם העונה התשיעית של פסטיבל הצגות הילדים והנוער של הרצליה, שיכלול הצגות מקוריות של התיאטרון העירוני והצגות אורחות. הנה מה שמחכה לכם.

"תוצרת הארץ" – קבוצת התיאטרון הייצוגית של הרצליה "על הבמה"

חבורת תלמידים עירוניים מקבלת צ׳ופר - טיול לקיבוץ.  הם לא מעלים בדעתם לאיזו הרפתקה הם עשויים להיקלע. הרדמות קצרה מעירה אותם בקיבוץ של שנות ה- 50 והחוויה הופכת למסע בעקבות החלום השיתופי וימי קום המדינה אותם לא הכירו. ההבדל בין העיר של היום לקיבוץ של פעם מוליד מפגש מרגש בין ישן לחדש, בין אידאלים של אז לתפיסות עולם של היום והכל בליווי מיטב שירי ארץ ישראל.

מועדי ההצגה: ראשון 17.12 בשעה 10:00, שני 18.12 בשעה 12:00, שלישי 19.12 בשעות 16:00 ו-17:30. מיקום: היכל בעיר.

 

טיול לכוכב הגבינה 

גיל לא רוצה לשחק עם אף אחד ולכן הוא משחק לבד. גם שאול משחק לבד, כי אף אחד לא רוצה לשחק אתו. שני הילדים הבודדים נפגשים בחצר הבית ויוצאים יחדיו למסע הרפתקאות. הם ממריאים על גבי חללית אל הכוכבים ומתנגשים בכוכב הגבינה. הם חוקרים אותו, זוללים אותו, מתגברים על כל הסכנות וחוזרים הביתה מלאי חוויות. עכשיו הם החברים הכי טובים שאפשר. הצגה על דמיון אינסופי וחברות שצומחת כנגד כל הסיכויים.

מועדי ההצגה: ראשון 17.12 בשעה 12:00. מיקום: היכל בעיר.

 

הדבר העגול הזה

מופע ליצנות לילדים המגולל את סיפורם של שני חברים טובים אשר בטעות מפילים את השמש לים. הצמד יוצא להרפתקה בלב ים בחיפוש אחר השמש מעל ומתחת לפני המים…  

מועדי ההצגה: ראשון 17.12 בשעה 16:00 ובשעה 17:30. מיקום: היכל בעיר.

הדבר העגול הזה. צילום: דור קדמי

אפצ'י

ההצגה מספרת על יום בחייו של ליצן שהצטנן. שיחת טלפון חשובה מזרזת את הליצן להתארגן ולצאת מביתו כדי לדוג דג גדול. למרות הגשם המפתיע, מחליט הליצן שזו הזדמנות שאסור לפספס ומתוך כל ההתארגנות המהירה שוכח לנעול  את נעליו וכך דורך על שלולית גדולה...האפצ'י הראשון לא מאחר להגיע וכך גם הבאים אחריו.

מועדי ההצגה: ראשון 17.12 בשעה 11:00. מיקום: מרכז התיאטרון העירוני.

מעשה בכובע

סיפור מסעו של כובע. אמא של אורי תפרה לו כובע יחיד ומיוחד לכבוד הקיץ, אך אבוי! הכובע אבד לאורי והרוח נשאה אותו אל על. הכובע שלנו מתעופף  מדמות אחת לשנייה כשכל אחת עושה בו שימוש שונה בעוד הילדים עוקבים בדריכות ובצפייה לגלות מה קרה לכובע והאם יחזור לבעליו.

מועדי ההצגה: ראשון 17.12 בשעה 17:00, שני 18.12 בשעה 11:00. מיקום: מרכז התיאטרון העירוני.

 

צ'יצ'ה אגדת קצב

הצגה מוזיקלית מלב ליבה של אפריקה. כל צליל, כל עבודה, כל דבר – הוא קצב. התופים מספרים את הסיפור המדהים על צ'יצ'ה – ילדה קטנה-גדולה שידעה לרקוד, לפני שלמדה ללכת. חיות פרא נפלאות, כלי נגינה מסורתיים וריקודים סוחפים. נגינה חיה על הבמה, בביצוע נגנים אפריקאים.

מועדי ההצגה: שני, 18.12 בשעה 10:00. מיקום: היכל בעיר.

אגדת קצב. צילום: יוסי צבקר

יונתן בלש ממש

יונתן וכלבתו ביבה יוצאים למשימה -  למצוא מי גונב את החפצים בבית? זה התחיל בנעלי הבית הכתומות, המשיך בכוס השוקו ובדובי ידידיה, אך כאשר גם החפצים של אמא ואבא החלו להיעלם, היה ברור שישנה כאן תעלומה מסתורית במיוחד. הצגה מצחיקה מלאת הפתעות, המלמדת אותנו שהקשרים שאנו יוצרים בחיים עם הקרובים לנו, חשובים יותר מהחפצים שאגרנו בחיינו ושצריך לדעת לשחרר לטובתך האחר.

מועדי ההצגה: יום שני 18.12 בשעה 17:00. מיקום: מרכז התיאטרון העירוני.

 

מולו וצגאי

הצגת ילדים חדשה וקסומה המשלבת תיאטרון בובות, חימר וחומרים מהטבע.
בליל ירח מלא מגיעה אש גדולה לכפר של צגאי ומולו, אח ואחות מאפריקה. מצוידים באבן תכלת, הם יוצאים למסע אמיץ וקסום לארץ אחרת. 
עולם ייחודי של תיאטרון בובות, חימר וחומרים מהטבע, המספר על התבגרות, חברות ואהבה. 

מועדי ההצגה: שלישי 19.12 בשעות 11:00 ו-17:00. מיקום: מרכז התיאטרון העירוני.

 

פסטיבל הרצליה להצגות ילדים ונוער, 17-19.12 - "היכל בעיר" (בן גוריון 5), מרכז התיאטרון העירוני (בן גוריון 2) מחירי הכרטיסים ינועו בין 30-90 שקלים לכרטיס. למידע ורכישת כרטיסים להצגות הפסטיבל: 09-9628605.