המתנ"ס החדש שיקום בלב השכונה | הדמייה: "פרי-דוידוביץ' אדריכלים"

במסגרת חידוש פניה של שכונת "נווה ישראל", אישר בתחילת השבוע מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, הקמת מתנ"ס חדש אשר ימוקם בלב השכונה. עלות הקמת המתנ"ס החדש עומדת על 57 מיליון שקל והוא נמצא כעת בתחילת שלב התכנון הפרטני.

המבנה החדש ישתרע על שטח של כארבעה דומנים ויכלול מרחבים פתוחים לקהילה, חדרי חוגים ופעילויות, ספרייה, מועדון נוער, מועדון גימלאים, מרחב לגיל הרך, מרכז עיון ולמידה ועוד.

מבנה המתנ"ס החדש, שיתוכן על ידי משרד האדריכלים "פרי-דוידוביץ", ימוקם בסמוך למרכז המסחרי ובית הספר "בן צבי" בשאיפה שיהווה נקודת ציון שכונתית וחלק מרכזי מהמרחב הציבורי המקיף אותו. בנוסף, ייעשה שימוש נרחב בחצרות וגגות כמרחבי פעילות.

"המבנה יסייע ביצירת מרחב ידידותי, יצירתי ומעורר השראה למגוון קהלים בדגש על הולכי רגל וילדים אשר קיבלו דגש מיוחד בהליך התכנון וגיבוש התוכניות. המבנה החדש מיועד לשרת את תושבי השכונה הוותיקים והעתידיים גם יחד.

הקמת המתנ"ס מהווה נדבך נוסף במגמת ההתחדשות של שכונת "נווה ישראל". בחודשים האחרונים מתבצעות עבודות תשתית ברחוב המרכזי, בר כוכבא. כמו כן מתוכנן לצאת לפועל בקיץ 2018 פרוייקט פינוי בינוי רחב היקף אשר יכלול את המרכז המסחרי וכן בניינים נוספים ברחוב בר כוכבא והרחובות הסמוכים.

תושבי השכונה מברכים על הקמת המתנ"ס. "אין ספק שמדובר בהחלטה מבורכת", אמר אחד התושבים הבוקר. "מתנ"ס חדש, גדול ופעיל יעשה רק טוב לשכונה ותושביה. לאט לאט השכונה מתחדשת ועוברת תהליכים חיוביים ואנחנו מקווים שמגמה זו רק תמשיך".