תום ראובני בפעולה | צילום: אביתר מור, מועדון שייט בני הרצליה

תום ראובני, חניך מועדון השייט בני הרצליה, המשיך את שרשרת ההישגים המרשימה של המועדון בתקופה האחרונה, כשזכה בסוף השבוע האחרון באליפות העולם לנוער בגלשני רוח מהדגם האולימפי RSX (עד גיל 19).

ראובני, חניכו של המנהל המקצועי של המועדון, אביתר מור, מתאמן כיום בנבחרת ישראל תחת הדרכתו של מאמן הנבחרת, יאיר סוארי, והודרך בתחרות על ידי המאמן שחף אמיר.

ראובני למעשה שמר על ההגמוניה הישראלית בתחרות, כשבשנתיים הקודמות זכה יואב עומר, שבינתיים יתקדם לבוגרים.

תום, איך היה באליפות?
"הייתה תחרות מאוד קשה ומאוד אינטנסיבית. הרמה הייתה מאוד גבוהה, הרבה מתחרים מאוד טובים. הייתי בין השלושה הראשונים לאורך כל התחרות, וביום האחרון ניצחתי את שיוט הגמר ואת כל התחרות".

והכיוון הוא באמת טוקיו 2020?
"השאיפה היא למדליה אולימפית בהמשך. הכיוון הוא טוקיו. בגלישת רוח יש רק מקום אחד לכל מדינה, אז יש קרב מאוד גדול".

אז בעצם אתה הולך להתחרות על הכרטיס עם שני טיטאנים, שחר צוברי ונמרוד משיח.
"כן. שני טיטאנים, ובנוסף אליהם יש עוד גולשים מעולים שעלו מהנוער לבוגרים עכשיו. יש את יואב עומר שהוא פעמיים אלוף העולם לנוער ועוד כמה מאוד טובים. אנחנו עכשיו עובדים ביחד כנבחרת, אז יש רמה מאוד גבוהה. מי שיהיה הגולש הכי טוב ייקח את הכרטיס".

איך הגעת לגלישה?
"אבא שלי היה גולש לא תחרותי. הוא עשה את זה כתחביב במשך המון שנים. מגיל צעיר הוא היה לוקח אותי לים, ובעצם מגיל 8 התחלתי לגלוש - הוא העלה אותי על גלשן והתחלתי. באותה תקופה גרנו בדאבלין באירלנד, ושם גלשתי במשך שנתיים לבד. בגיל 10 חזרנו לארץ וישר הצטרפתי למועדון בני הרצליה ומשם התגלגלתי לאיפה שאני עכשיו".

ואיך החיים מחוץ לגלישה?
"אני כרגע מתאמן עם נבחרת הבוגרים בשדות ים. אני ישן שם רוב השבוע. הפסקתי ללמוד בתיכון ואני לומד לבגרויות לבד בתיכון אקסטרני".