פקידת קבלה, מזכירה, מכורה לבריאות, אישה בזנות, חתיכה שרק רוצה לרצות, אישה אחרי פרידה, אישה בלתי נראית, אישה מן השדרה החמישית, ועוד אחת שתלויה על אדן החלון בין שמיים וארץ, הן חלק מהדמויות הנשיות שנאספו לחלל הגלריה של משכן האמנים בהרצליה, אשר מוצגות במסגרת התערוכה הקבוצתית "מתוקות מתות". 

האמניות השונות המשתתפות בתערוכה בוחנות ומשתמשות בדימויים נשים שונים, חושפות את המערכת המייצרת אותן, אך גם מציגה את החיים האפשריים בתוכן. החיים האפשריים של מתוקות מתות.

הוידאו The Horizon של האמנית הקרואטית מיה קולה משתמש בסצינה קולנועית מוכרת ומשועתקת למכביר בה הגיבור נאחז בשארית כוחותיו באדן חלון של גורד שחקים, תלוי בין שמיים וארץ. בוידאו של קולה זוהי גיבורה. זווית הצילום מציבה את הצופה כמי שרואה אותה מלמעלה, כמי שיכול להציל אותה. קולה בוחרת להשאיר את הגיבורה שלה במצב הקיצוני - היא לא תתרסק על המדרכה, אך אף אחד לא הולך להושיט לה יד, המתח יישאר לנצח.

מתוך הוידאו של מיה קולה, The Horizon.

המיצג The Breakup של אפרת קדם מורכב ממיכלי גלידה ריקים וחבילת טישו שהיא מצאה. באמצעים פשוטים ומידיים היא מייצרת את קלישאת הפרידה ההוליוודית. המחקר החזותי של קדם מאפשר מבט על הסביבה התרבותית בה אנו חיים על ידי התמקדות באיזוטרי ובבלתי מורגש. 

אפרת קדם, The Breakup.

סדרת העבודות ״וידויה של מכורה לבריאות״ של רשא עספור, היא יומן מצולם המתעד את משטר הדיאטה הקפדני של עספור לאורך למעלה משנה. על קיר אחד מאות דיוקנאות זהים של עספור שצולמו מדי יום בחדרה, שבהם לא נראה שינוי מהותי במשקלה. על הקיר מנגד תצלומי מנות המזון שהיא אכלה לאורך התקופה - צלחות מאוזנות צבעונית וקלורית.

וידויה של מכורה לבריאות, רשא עספור.

עבודתן של פוקיטה (ליטא) והאוקה (פינלנד) היא וידאו המורכב מתצלומים של עשרות שלטים על נייר צילום אחיד a4, שנעשו על ידי עובדים/ות בבתי זונות ברובע הסוהו של לונדון. פוקיטה והאוקה, ״חדשות בעיר״ בעצמן, עוקבות אחר העיצוב הילדותי של השלטים המצויירים ידנית, מעוטרים באופנים שונים, וזאת בניגוד חריף לעסק אותו הם מפרסמים.

בוידאו של ג׳יליאן מאייר מצולמת מאייר עטויה ביקיני יוצאת ונכנסת חליפות מהים. ברגע שהיא נכנסת לפריים, להק של סמני חץ של עכבר  מחשב עוקב אחר גופה ותנועותיה. התבנית על פיה נעים סמני החץ מבוסס על מחקר הבודק תנועות אישונים בעת גלישה ברשת. באמצעות פרוייקטים רב תחומיים, מאייר חוקרת את הדרכים בהם הטכנולוגיה משפיעה על חיינו, חוויותנו וזהותנו.

התערוכה "מתוקות מתות" תוצג עד ה 5.5 במשכן האמנים - יודפת 7, הרצליה. שעות פתיחה: ב',ד' 11:00-15:00, ג',ו' 15:30-18:30, שבת 10:00-13:00. הכניסה חופשית.