ראשון יינעל פסטיבל מוזיקה עברית שבמסגרתו נערך בחודשיים האחרונים מדי יום שלישי מסע נוסטלגי בהוקרה למלחינים ולהרכבים המיתולוגיים בתולדות הזמר העברי ששיריהם הפכו לפס הקול של ארץ ישראל. המסע כלל תשעה מפגשי זמר חגיגיים – מחווה וכבוד לאנשים שיצרו את פס הקול של המדינה.

קבלת שבת בהרצליה. צילום אורי קורנהנדלר

מופע הסיום יהיה של לא פחות מזוכה האירוויזיון האגדי יזהר כהן, שיאחד כוחות עם אחותו ורדינה ועם בנה קשת בן זאב במופע חדש ומרהיב המבטא את כל הקשת הצבעונית של שירת ארץ ישראל. בין השירים: מחרוזת רועים, יפים הלילות בכנען, צריך לצלצל פעמיים, מחרוזת לדינו, נוסעת בעקבות האהבה, אבניבי, עולה עולה ועוד.

יומיים לאחר מכן ייחתם פסטיבל "ג'אז על החוף" במרינה הרצליה - סדרה של מופעי ג'אז של אמנים מובילים מהארץ ומהעולם שהתקיימו בימי חמישי בחודשים יולי-אוגוסט. מופע הסיום החגיגי יהיה הפקת מקור מיוחדת לפסטיבל בה יופיע הרכב של מוזיקאים מהמובילים בישראל כולל 3 זמרות עם נגני סקסופון, כלי הקשה, פסנתר, בס ותופים במופע תוסס המשלב בין מוזיקה ברזילאית לג'אז.

יזהר כהן. צילום: פוטו פרג'

את השבוע תוכלו לחתום בקבלת השבת המוזיקלית של בית תפילה ישראלי, ארגון קהילתי שמקיים יהדות ישראלית פתוחה, פלורליסטית ושוויונית. קבלת השבת נפתחת בשישה מזמורי תהילים ובהדלקת נרות. לאחר מכן ייהנה הקהל מתזמורת בת 5 נגנים וזמרת ששרה שירי שבת עם אדפטציה לימינו, תפילה מסורתית ומודרנית ושירים ישראליים של מיטב האמנים.

 הכניסה חופשית.  

יום שלישי 13.8, 21:30-20:00

מופע סיום פסטיבל מוזיקה עברית: יזהר כהן, ורדינה כהן וקשת בן זאב

 יום חמישי 15.8 – 21:00-19:30

מופע סיום פסטיבל "ג'אז על החוף"

 יום שישי, 16.8, 19:30-18:30

יום שישי, 30.8, 19:30-18:30

קבלת שבת מוזיקלית, בית תפילה ישראלי