זה ייתכן, זה אפשרי: חמישה הרכבי מוזיקה מכילים למשתתפים עם ובלי צרכים מיוחדים מתוכננים לקום על ידי עמותת IMAGINE מהרצליה. מדובר בהרכבים מכילים בהם משתתפים מוזיקאים מן המניין בשיתוף עם מוזיקאים בעלי צרכים מיוחדים. 

הרכב מוזיקלי מגוון. עמותת IMAGINE

השבוע יוצאת העמותה בקמפיין מימון המונים באתר "הדסטארט" כדי להקים את חמשת ההרכבים הללו שיצטרפו לשלושה הרכבים קיימים כבר במרכז הארץ. 

"במציאות של היום, שבה כ- 89% מההורים לא היו מעוניינים שילדיהם ישתתפו בפעילות עם ילד עם מגבלה, אנו רוצים להוביל מסר הפוך לחלוטין", אומרים בעמותה, "רק אם  נסתכל אחד לשני בעיניים, רק כשנשחק ביחד, נלמד וניצור ביחד תהיה לנו חברה שוויונית ומכילה באמת". 

גורמים בעמותה מסבירים כי ההרכבים אמורים להפגש מידי שבוע לאורך השנה ולהופיע באירועי שיא. הרפרטואר המוזיקלי נקבע בשיתוף המשתתפים וצוות ההדרכה.ההרכב מפתח אצל המשתתפים יכולת אמפתית, קבלת האחר, ביטוי ליכולות וסוגי אינטיליגנציות שונות, קידום כישורי חיים, דימוי עצמי וחוסן רגשי, פיתוח מיומנויות מוזיקליות והעשרה תרבותית.

עמותת IMAGINE הוקמה בשנת 2014 מתוך מטרה לקדם תהליכי העצמה באמצעות מוזיקה לאוכלוסיות מגוונות. כיום, מפעילה העמותה שלושה הרכבים מכילים במרכז הארץ, הכוללים משתתפים עם ובלי צרכים מיוחדים. ההרכבים מתמקדים בכשרון וביכולת של כל אחד מהמשתתפים. 

לדברי נציגי העמותה: "ההרכבים הללו דורשים השקעה רבה- רכישת ציוד מוזיקלי מותאם ומונגש למשתתפים השונים, הכשרת ייחודית וליווי שנתי של צוות ההדרכה, הסעות להופעות, פעילויות העשרה, כתיבת עיבודים ייחודיים והנגשת התכנים המוזיקלים". 

להשתתפות בהקמת ההרכבים המוזיקליים הקליקו כאן