ריסרקל הוא קרקס וירטואוזי עכשווי המשלב את עולם הקברט, והופעות הבידור עם אלמנטים של קרקס. האקרובטים ניחנים בטכניקות קרקס וירטואוזיות וביכולות משחק ומחול ועוטים לגופם תלבושות מסוגננות ומוקפדות.

את היצירה ארוכת השנים "הליצן העירום", מחייה הלהקה מחדש כאשר המוזיקה של המופע הוקלטה עם תזמורת סימפונית ומשלבת את המוזיקה האירופאית מהמאה ה- 19  וה-20 באווירה המיוחדת של הקרקס המודרני.

קרקס ריסרקל. צילום: Attila Nagy

להקת ריסרקל קמה ב- 2012  בבודפשט על ידי בנצה ואגי, בימאי תיאטרון וכוריאוגרף שיוצר סגנון קרקס חדשני, עכשווי וייחודי באירופה אשר נשען על המסורת של אומנויות הבמה האירופאית ומשלב בין קרקס, תיאטרון ומחול. בנצה ואגי אסף מכל קצוות הונגריה ילדים במצוקה שהתגלו כבעלי כישרון והקים להם בית ספר לקרקס, שבו לצד אקרובטיקה, משחק, מחול ופיתוח קול למדו גם תיאטרון, תולדות האמנות, תולדות המוזיקה וספרות, כדי להפוך לבעלי הבנה מעמיקה באמנות.  חלקם הגדול הפך לאמנים וירטאוזים המשתתפים במופעי הקרקס.

קרקס ריסרקל. צילום: Lena Zapassky

לדבריו של  ואגי: "ההרפתקה שאני עובר עם להקת ריסרקל היא חוויה ייחודית. החיבור שנוצר ביננו בלהקה החל כשהאמנים עוד היו נערים ולמדו בבית הספר לקרקס וביימתי אותם בפרויקט ייחודי לפסטיבל "זיגט" בבודפשט. הלהקה, בדרכה האומנותית והשונה, מראה תפישה חדשה של הקרקס בהונגריה הקלאסית ומביאה מופעים מיוחדים במינם לקהל הונגרי ולקהל העולמי כאחד, אני מאושר מההצלחה לה אנו זוכים בעולם בשנים האחרונות". 

קרקס ריסרקל. צילום: אורית פניני

למרות גילה הצעיר של הלהקה ומאז ההופעה הראשונה שלה ועד כה, הפך הקרקס לאורח קבוע ברחבי העולם במקומות כמו פאלאס דה פסטיבל של פסטיבל קאן, הפסטיבל הקולומביאני איברואמריקנו -הגדול ביותר לאמנויות הבמה בדרום אמריקה.  הכוכבת הראשית במופע, בריגיטה אגייד, היתה מועמדת לאוסקר על משחקה בסרט הקצר Beautiful Figure.

הליצן העירום - קרקס ריסרקל. היכל אמנויות הבמה, הרצליה. 20-22.7.19. המופע מתאים לכל הגילאים. לכרטיסים: 2207*.