פרויקט "אמנות בחניונים" שיזמה חברת פנגו יחד עם האוצרים איריס אלחנני ודורון פולק  מגיעה לחניון גב-ים בעיר. הפרויקט מורכב ממספר תערוכות שונות של יצירות נבחרות מאמנים ישראלים. בין התערוכות ניתן למצוא סידרת ציורים של  נופי הארץ של האמנים זואי סבר ונפתלי סלומון, סידרת ציורים גיאומטריים של האמן גל ירושלמי, סידרת ציורי מכוניות ענתיקה של האמן דוד גרנשטיין. בנוסף, ניתן למצוא עבודות של האמן אילן רוזנצווייג הפועל בסדנת גל ועבודות ענק של יונתן כיס-לב המצייר את נופי תל אביב.

חניון גב-ים, הרצליה. צילום: איריס אלחנני

הרעיון שעומד מאחורי התערוכה הוא חדשנות, הוצאות האומנות מהחללים הפורמאליים של מוזיאונים וגלריות ולהנגישה לציבור הרחב. השנה החליטו לחלק את הפעילות וליצור תערוכות נפרדות בחניונים השונים ברחבי הארץ. תערוכות מסוג זה בעלות פוטנציאל גדול יותר להגיע לקהל רחב ומגוון יותר וכל זאת מבלי לשלם על כרטיס כניסה נפרד. תערוכות האמנות והיצירות הצבעוניות המוסיפות אווירה, תרבות ורוח רעננה לקירות החניונים, הפכו להיות גם סמני מקום וציון פינת החנייה של כל אחד מהנהגים. 

יצירה שמוצגת בחניון גב ים. צילום: אילן רוזנצוויג

צילום ויצירה: זואי סבר

איריס אלחנני, אוצרת התערוכה: "אנו מתרגשים לשתף פעולה שנה נוספת עם חברת פנגו כדי להביא את מיטב יצירות האמנות לקהל הרחב. השנה היה לנו מאוד חשוב להביא את הפעילות הזו לכמה שיותר חניונים ברחבי הארץ, במיוחד להרצליה. היצירות הללו הן מחווה למדינה שלנו ולנופיה המרהיבים".