גוגל. צילום: shutterstock

גאווה מקומית: חברת אלסטיפייל ההרצליינית נקנתה על ידי גוגל בסכום של כ-200 מיליון דולר. כך דווח הערב באתר ynet.

גוגל רוכשת את חברת אלסטיפייל הישראלית במאות מיליוני דולרים - כך הודיע מנכ"ל גוגל  Cloud החדש, תומס קוריאן, בפוסט שפירסם. הוא לא פירט את סכום הרכישה אך על פי הערכות שווי העסקה הוא כ-200 מיליון דולר.

אלסטיפייל הוקמה ב-2013 בנויה מצוות יזמים עם ותק בתעשייה, וביניהם שחר פרנק, ממייסדי אקסטרים איי.או (XtremIO) סמנכ"ל הפיתוח, רוני לוקסנבורג, בכיר לשעבר בקומרנט שנמכרה לרד הט ובפנטקום הישראלית שנמכרה לסיסקו ואת אמיר אהרוני - שהנפיק ומכר את אופטיבייס ולאחר מכן הקים את מוביקסל והוביל אותה למכירות שנתיות של כ-30 מיליון דולר.

עד היום גייסה החברה הישראלית כ-75 מיליון דולר. בין משקיעיה ענקית האחסון ווסטרן דיגיטל סמסונג, סיסקו, Dell קפיטל והענקיות הסיניות וואווי ולנובו וכן הקרנות בטרי, לייפספיד ו- CE Ventures.

חברת אלסטיפייל מפתחת מרכזי נתונים ברמה ארגונית וברמה של בסיסי נתונים גדולים, המבוססים על רכיבי פלאש וניתנים להגדרה באמצעות תוכנה (software-defined storage). הפתרון של החברה מאפשר להרחיב את מארג האיחסון לאלפי בסיסי נתונים, ומאפשרים ללקוחות לשנות במהירות את היישומים שבהם מערכת האיחסון תומכת. החברה מסרה שהפתרון שלה זול יותר מפתרונות איחסון המבוססים על דיסקים מגנטיים או מפתרונות היברידיים (דיסקים ורכיבי פלאש).