מסעדה לפנים: מסעדה איטלקית חדשה נפתחה ברחוב מדינת היהודים בהרצליה פיתוח של אנדרייה מאג'י אלוף איטליה לשעבר באגרוף. 

קאלטה 15 בפזארו. צילום: יח"צ

זו אמנם המסעדה הראשונה שלהם בישראל, אך לבני הזוג מסעדות נוספות, איטלקיות כולן, ברחבי העולם: מסעדה בפיזארו, שלוש מסעדות בלונדון ואחת נוספת במנצ'סטר. 

בתפריט נמצא מגוון מנות פסטה, פיצות וכמובן מגוון מנות ראשונות בהן כמה סוגי מרקים וברוסקטות. סוגים רבים של פסטות דוגמת בולונז, פפרדלה בראגו עוף, פפרדלה עם רוטב כבש בבישול ארוך ורביולי לברק וסליקרניה. כמו כן נוכל למצוא בתפריט קלאסיקות איטלקיות דוגמת ריזוטו דלעת עם גבינות עיזים, ריזוטו פירות ים, סקול ופיני עגל ושוק טלה.
באגף הפיצות בתפריט בולטת כמובן המרגריטה הקלאסית ולצדה פונגי, נאפולי, קוואטרו פורמז'י וקווטרו סטיאג'וני (ארטישוק, נקניקים, זיתים ופטריות). את תפריט האוכל ילווה תפריט אלכוהול ויין עשיר אשר יכלול קוקטיילים איטלקיים קלאסיים כמו גם יינות ישראלים, איטלקיים, צרפתיים, אוסטרליים וספרדיים.
צילום: דניאל לילה
את התפריט במסעדה האיטלקית שלו, שנקראת על שם הכתובת שבה היא שוכנת – "קלאטה 15", כותבים ביד, כל יום מחדש, בהתאם לדגה שמגיעה בבוקר לנמל ובהתאם לפסטה שהכינו באותו היום.

ועוד פרט פיקאנטי מאחורי הקלעים: הבעלים של המסעדה, מאג'י, הוא מתאגרף מקצועי. בגיל 22 השתתף מאג'י באולימפידת סיאול, ומיד לאחר מכן, התחיל בקריירה של מתאגרף מקצועי, וזכה לשלל תארים ומדליות: פעמיים היה אלוף איטליה; בשנת 1985 הוא זכה במדליית זהב בפולין; בשנת 1987 זכה במדליית כסף בסוריה במסגרת משחקים של מדינות הים התיכון.

אנדרייה מאג'י. צילום: מסך

על המסעדה האיטלקית שפתח אמר מאג'י לכתבת ynet תיקי גולן: "אני חושב שמה שיש בישראל זה לא אוכל איטלקי. במסעדות כאן שמים הרבה שמנת במנות, הרבה חמאה. אני אוהב להרגיש את הטעם של חומרי הגלם, אני רוצה להרגיש את הטעם של הבשר והדג".