המסעדה האיטלקית, שהפכה תוך כחמש שנים שנים למכה קולינרית באזור השרון, פותחת סניף בהרצליה. 

המסעדה בהוד השרון. צילום: אתר מסעדת נונו

דובב לוינסון ויקי בונה, הבעלים והמייסדים של נונו בהוד השרון, לא צפו לכזו הצלחה משגשגת ומהירה. ובכל זאת, היה להם בטחון גדול במסעדה שלהם שכאמור היכתה שורשים בהוד השרון וכפר סבא וכעת מתרחבת להרצליה. 

מדובר במסעדה איטלקית (שיש שטוענים שיש לה את הפיצה הטובה בישראל) שנמדדה באתר Order.Chat, כאחת המסעדות המבוקשות ביותר בישראל, וסוד קסמה הוא לדברי הבעלים, כפי שצוטט לכתב "מיינט כפר סבא" עם פתיחת השלוחה שם: "אנחנו הלכנו על משהו גדול. מוצר טוב. חפרנו לעומק, היינו באיטליה. אנחנו לא מתפשרים על חומרי גלם. הולכים על החומרים הכי טובים שיש. הקמח של הפיצה שלנו איטלקי, והעגבניות איטלקיות – הכל אמיתי והמוצרלה היא מוצרלה. מקפידים על הפרטים הכי קטנים". 

בתפריט נונו בהוד השרון וכפר סבא ניתן למצוא מנות ראשונות כמו פוקאצ’ה ומטבלים ב-22 שקל, מאפה סטלה במילוי גבינות, 49 שקל, בורטה, כדור מוצרלה ממולא שמנת לצד קרוסטיני 59, שרימפס 57, סשימי דג ים, 55 ועוד. 

צילום: אתר מסעדת נונו

בתפריט הפיצות ניתן לבחור מרגריטה ב-54 שקלים, פונגי רוטב עגבניות, מוצרלה, פרמז’ן, פטריות צלויות ובזיליקום ב-69, וגם פיצה טבעונית (59), סיציליאנית, פפרוני פיקנטי, פיצה סלמי כפרי ב-72 שקלים ועוד מבחר רב. ניתן לקבל חלק מהפיצות ללא גלוטן. 

גם בתפריט הפסטות יש מגוון רב ומיוחד כגון פפרדלה ראגו עגל ב-68 שקלים, רביולי, רוטולו גלילי פסטה ממולאים בדלעת מקורמלת, בטטה, תרד, גבינת ריקוטה, פטה ופרמז’ן, נאפה בתנור עצים ברוטב רוזה ב-68 שקלים ועוד. ניתן לקבל חלק מהפסטות ללא גלוטן. 

בעיקריות אפשר למצוא עוף מדורה, קדירת פירות ים, קדירת בקר, דג לברק ועוד. 

כמו כן, יש תפריט ילדים וקינוחים, כגון קסטה הפוכה, פיצה נונוטלה ב-39 שקלים, כנאפה, ג'אנדויה ועוד.