אימון הכדורגל של הקבוצה המשולבת. "היה מרגש מאוד" | צילום: דגנית דקל

הפועל הרצליה בכדורגל צירפה שבעה ילדים מהחינוך המיוחד לאימוניה, ביוזמתו של מאמן הכדורגל בקבוצת הילדים ואחד מילדי הקבוצה ואמו. "מחמם את הלב לראות את הקבלה הזאת מצד ילדים צעירים כל כך", אומרת השבוע דגנית דקל, שבנה דורון הוא אחד מילדי החינוך המיוחד שהשתתפו כבר פעמיים באימון המשותף.

בתחילת השנה הצטרפו לקבוצה מנהל מקצועי חדש אלדר רחמים, ומאמן חדש ניר אוזן. לפני כחודשיים שאל המאמן בווטסאפ הקבוצתי מי יכול לסייע בפרויקט ייחודי לשילוב ילדי החינוך המיוחד באימוני הקבוצה.

שחקן הקבוצה עומר אברהם (11) ואמו דפי נרתמו ליוזמה כדי לקדם אותה. הם יצרו קשר עם מחלקת החינוך המיוחד בעירייה, ומנהלת המחלקה אורנה בירון הרימה את הכפפה. בירון שיתפה את כל ההורים בגני החינוך המיוחד ברעיון. שבעה הביעו עניין, וילדיהם — בני ארבע עד שש, חמישה מגן שפתי ושניים על רצף האוטיסטי שלומדים בגן תקשורת — הגיעו לאימון משותף ראשון לפני כשלושה שבועות. הם קיבלו מדים של הפועל הרצליה (תרומת הקבוצה) ופגשו את שחקני קבוצת הילדים.

"אנחנו 31 שחקנים בקבוצה, וכל ארבעה שחקנים אימנו ילד אחד מהחינוך המיוחד במשך 45 דקות", מספר השבוע עומר אברהם, שמשחק כדורגל בקבוצה זו השנה הרביעית. "באימון הראשון הכנו להם שלוש תחנות פעילות, ובאימון השני, שהיה בשבוע שעבר, הגדלנו את מספר התחנות לשבע, ובהם תחנה לכדרור, תחנה לבעיטה, תחנה לקפיצה מעל משוכה ותחנה לריצה. אלה תרגילים שאנחנו מבצעים באופן קבוע באימונים שלנו".

שחקני קבוצת הילדים בכדורגל של הפועל הרצליה מתאמנים שלוש פעמים בשבוע, ובשבתות הם משתתפים במשחקי הליגה לילדים במחוז השרון. עד כה ניצחו בכל 11 המשחקים שנערכו העונה והם מובילים את הטבלה.

"אתם לא מבינים איזה דבר גדול עשיתם", אמרו הוריהם של ילדי החינוך המיוחד למארחיהם, ובסוף האימון כיבדו את השחקנים החדשים בשתייה ובעוגות. "אנחנו משמחים אותם ואת המשפחות שלהם, וזוהי תרומתנו לקהילה", אמר עומר.

"זה היה מקסים לראות איך עוטפים את הילדים שלנו באהבה בזמן האימון", אומרת השבוע דקל, אמו של דורון בן החמש וחצי שלוקה בתסמונת ויליאמס (תסמונת גנטית נדירה) ולומד בגן שפתי של החינוך המיוחד בהרצליה. "הילדים שלוקים בתסמונת הזאת הם בתפקוד גבוה, מעל הממוצע, אבל לוקים בבעיית תקשורת עם הסביבה — הם מתקשרים יותר מדי, חברותיים יותר מדי. בתום האימון עומר ודורון התחבקו. דורון מחכה בהתרגשות לאימון הבא. הוא אומר לי שהוא רוצה כדורגל כל יום. מבחינתו, הכדורגל הוא אושר עילאי. היה מרגש מאוד לראות את הילדים שלנו לבושים במדי הקבוצה. הם נראו כמו כולם, חלק מכולם".

לדבריה, הפרויקט הייחודי הזה נמצא בשלב הפיילוט, והיא מקווה שיהיה לזה המשך, ובשלב הבא אולי בקבוצת ייחודית של ילדי החינוך המיוחד.

"אני שמח על הזכות שניתנה לנו כמועדון, ולשחקנים שלנו, להיות חלק מדבר חשוב ומרגש כל כך", אמר אלדר רחמים, מנהלה המקצועי של החטיבה הצעירה בהפועל הרצליה. "אני רואה חשיבות עליונה בפעילות למען הקהילה. אצלנו בהפועל הרצליה האדם הוא לפני השחקן, וכך נמשיך לחנך ולנהוג".