סיירת ההורים | צילום: פרטי

בשעה שרובנו הולכים לישון, הם לובשים את מדיהם ויוצאים לפטרל ברחובות, להסתובב במקומות בילוי ולהראות נוכחות בפיצוציות ובגנים הציבוריים. המטרה: לשמור על ביטחונם של בני הנוער.

סיירת ההורים בהרצליה מורכבת מכ- 53 הורים מתנדבים והוקמה לפני כ-7 שנים, כאשר זיהו הורים רבים את הצורך בגוף פיקוח שילווה את ילדיהם בשעות הבילוי הליליות וימגר מקרים של אלימות ושימוש באלכוהול וסמים.

בתחילת השבוע, ערב נשפי הסיום, הם גם היו שם כאשר בני הנוער עלו לאוטובוסים בדרכם לנשף. מאחר שרבים מהתיכוניסטים שותים טרם יציאתם מהבית, הם פגשו אותם באוטובוס עם מים, ממתקים ובעיקר, תמיכה ודאגה.

"אנחנו מגיעים מהמקום ההורי, הדואג, המטפל ולא מהמקום המטיף או של השוטר", מסבירה דבורה ראובן, רכזת סיירת ההורים בהרצליה. "אנחנו יודעים כי בערב הנשף הנוער מגיע 'מתודלק' ומטרתנו הייתה לוודא שהם בסדר, שהם חשים בטוב, לעזור, ולהיות איתם ובשבילם. אנחנו רוצים שירגישו בטוחים שאם יקרה משהו, אנחנו לצידם כדי לסייע ולעזור".

המתנדבים פועלים בליווי צמוד של עיריית הרצליה והמשרד לביטחון פנים. מדי שנה הם עוברים הכשרות והדרכות מקצועיות בנושאים מגוונים, בין היתר הבנת דיאלוג עם נוער ומיניות. "כל גורמי העירייה תומכים מאוד בעשייה שלנו והמשרד לביטחון פנים מסייע לנו רבות בציוד, הכשרה ותמיכה מקצועית. יש לנו מענה תמידי לשאלות ודילמות", מספרת ראובן.

"כרגע אנחנו מנסים להגיע למצב שנצליח כמה שיותר להגדיל את הנראות ואת הנוכחות בשטח ולהגיע לכמה שיותר בני נוער. לצורך זה אנחנו זקוקים לכח אדם נוסף ולמתנדבים נוספים שיסייעו לנו בסיוע לילדינו".