צילום

בתמונה: התלמידות עם מנהלת תיכון הנדסאים (ראשונה משמאל) אורית רוזן, וד"ר אילנה קרונפלד (ראשונה מימין) רכזת המגמה 

מדובר בשלוש תלמידות תיכון הנדסאים, במגמת ביוטכנולוגיה, שסיפרו על נושא שבדקו במסגרת מחקר יישומי שערכו, והוא "1pon - הפתרון העתידי נגד מתקפה כימית ". מאחורי הכותרת הזו  נמצא האנזים 1pon אשר מסתמן כיעיל מאוד במאבק נגד גז העצבים, בעוד התרופות הקיימות היום  אינן יעילות נגדו וגם גורמות להשפעות לוואי קשות.

התלמידות, נעם ארדון, ליאור קדר והודיה פרץ, יחד עם תלמידי המגמה השתלבו במחקר פעיל שנערך ברחבי העולם לבדיקת ההשפעה של האנזים על הגוף וגם על פירוק גז העצבים, כאשר את המחקר שלהם הם ביצעו במכון דוידסון שבמכון ויצמן.

(צילום: עיריית הרצליה)

בתמונה: התלמידות בבית קינן 

ראש העיר משה פדלון אמר: "ההרצאה של התלמידות, כמו גם המחקר הפעיל שהן ותלמידי המגמה השתתפו בו, הם חלק ממדיניות החינוך העירונית שלנו, המעניקה לתלמידי העיר את מיטב הכלים וההזדמנויות להתנסות במחקרים וביישומים המתקדמים ביותר".

ככלל, מערך הלמידה במגמת ביוטכנולוגיה בתיכון הנדסאים משלב מחקר יישומי, אשר מעצים את מודעות התלמידים לחשיבותם ולתרומתם של יישומים ביוטכנולוגיים. בפרויקט זה התלמידים מתעמקים בבסיס הידע התיאורטי, מבצעים מחקר יישומי ומתנסים בשיטות עבודה מחקריות ובמכשור מתקדם. התלמידים עובדים בצוות ויש להם אחריות משותפת למחקר. השנה חקרו התלמידים את הביטוי והאיפיון של האנזים PON1 ככלי ביוטכנולוגי לפירוק גז עצבים.