מכבי הרצליה אמנם ירדה לליגה השלישית, אבל במועדון מחכים עדיין לבשורה, שאולי בכל זאת תשאיר אותם בליגה הלאומית. זאת, מאחר שכמה מועדונים נמצאים במצב בעייתי לקראת העונה הבאה, ולא בטוח שיוכלו להעמיד תקציב מינימום. אם זה אכן יקרה, בהרצליה מוכנים להיות אלה שיתפסו את המקום שיתפנה בליגה השנייה. עקב כך, יש כרגע סוג של קיפאון בכל הנוגע להכנות לקראת העונה הבאה, עד שבהרצליה יידעו סופית באיזו ליגה תשחק הקבוצה.

אצטדיון הרצליה. ליגה א' או לא, זקוק לשיפוץ | צילום: יוגב עמרני

"כרגע אנחנו בהשהיה", מסרו במועדון השבוע. "אנחנו עדיין לא יודעים באיזו ליגה נשחק. נכון שירדנו לליגה השלישית, אבל קיבלנו מסרים שייתכן כי יקראו לנו חזרה, כי יש כמה קבוצות שנראה כרגע שאינן מסוגלות לפתוח את העונה בלאומית. אנחנו מוכנים לכל מצב, ובמקרה שיקראו לנו, לא תהיה לנו בעיה לשחק בליגה הלאומית. אצלנו הדברים מסודרים, ואם נצטרך נעמיד קבוצה ראויה ללאומית".

נכון לעכשיו, עזבו את הקבוצה כל שחקני הרכש ששיחקו בהרצליה בעונה החולפת. מי שנשארו הם שחקני הבית ובראשם הקפטן, ברק לביא. גם בגזרת המאמן הדברים עדיין לא סגורים. בקבוצה מעוניינים להמשיך את ההתקשרות עם עופר טלקר. אם הרצליה תשחק בליגה א' בסופו של דבר, נראה כי טלקר לא ימשיך.

לאחר שכבר הגיעו לסיכום עם עיריית הרצליה בנוגע לביצוע השיפוץ באצטדיון, הדברים שוב נקלעו למבוי סתום. סלע המחלוקת כרגע הוא חלופת חדרי הלבשה לשחקנים. העירייה הודיעה לראשי המועדון שהם אלה שיצטרכו למצוא פתרון לסוגיית חדרי הההלבשה עד להשלמת השיפוץ באצטדיון.

בהרצליה לא אהבו לשמוע את הדברים. "בסך הכל ביקשנו להציב שני קרוונים לטובת חדרי הלבשה. ארבעה או חמישה חודשים נסבול אבל נסתדר, אך בעייריה לא רוצים לעזור", אמרו בקבוצה. "נגיד לשחקנים להגיע לבושים מהבית? הם מוכנים להשקיע מיליונים בשיפוץ, אבל לא מוכנים לתת מענה בנוגע לחלופות. כרגע הדברים תקועים. מצד אחד, אומרים קדימה יוצאים לשיפוץ. מצד שני, לא נותנים את התנאים הראויים לשיפוץ. נקווה שהדברים יסתדרו כמה שיותר מהר".

בהפועל רעננה רצו להעביר את משחקי הבית שלהם מנתניה לאצטדיון בהרצליה, אך ככל הנראה יצטרכו למצוא חלופה אחרת, לנוכח העיכוב בלוחות הזמנים.