5. שיחק עם הגדולים של דורו. קאר (42, 1.95) נחשב בצעירותו לאחד מהשחקנים הבולטים בכל ארצות הברית. הדבר הוביל אותו לנבחרת ארה"ב הצעירה בה שיתף פעולה עם שחקני אנ.בי.איי מפורסמים רבים, וביניהם שני אייקונים של המשחק: טים דאנקן ופול פירס שהפכו להיות אגדות כדורסל מוכרות, הראשון בסאן אנטוניו ספרס ואילו השני בבוסטון סלטיקס.

אגב, באותה נבחרת שיחק גם אנת'וני פארקר, שחקנה המפורסם של מכבי תל אביב בשנות ה-2000. קאר עצמו שיחק בשיקגו בולס במשך שנה ב-1999.

בנות הרצליה יהיו סופר מעניינות השנה. קאר | צילום: בנות הרצליה

4. נחשב לאחד הזרים הגדולים שאי פעם שיחקו פה. קאר מדורג במקום ה-92 בטבלת קלעי כל הזמנים של ליגת העל הישראלית לגברים. הוא שיחק במכבי רעננה, גליל עליון, גליל עליון, הפועל חיפה-רמה"ש, מכבי גבעת שמואל, עירוני אשקלון, עירוני נהריה, הפועל ת"א, מכבי חיפה ועירוני נס ציונה. כשבעונת השיא שלו ב-2005 הוא מקבל את תואר השחקן המצטיין של הליגה.

3. האמריקאי הראשון שמאמן בליגת העל לנשים. עד לקאר האימון בליגת העל לנשים היה שמור למקומיים בלבד. "לא הרבה אפרו-אמריקאים אימנו במהלך ההיסטוריה של הכדורסל הישראלי", אמר קאר והוסיף, "זו זכות אדירה עבורי להתחיל בקריירת אימון לאחר למעלה מ-20 שנות משחק מקצועני". ובכל זאת, קאר שהתאזרח ב-2009 מזמן כבר נתפס כישראלי, ולבטח אחד השחקנים האהובים ביותר שאי פעם נחתו והתאקלמו פה.

2. עם עזיבת המאמן גלעד כץ ועזיבתה של נגה פלג פלץ למכללות. שתי מכות מאוד קשות לפרויקט הישראלי של בנות הרצליה שמנסה כבר כמה שנים ליצור חיבור דרך ישראליות צעירות, די ברור שעם קאר או בלי קאר, יהיה קשה לצפות מהקבוצה להשתלב בטופ הישראלי.

קאר שאחת הסיבות לבחירה בו, היא הדרך בה עבד עם צעירות הקבוצה במהלך הקיץ (ביניהן פלג פלץ), יהיה אמון על המשך הפרויקט של בנות הרצליה לקידום צעירות ישראליות, הן מתוך המועדון והן כאלה שמגיעות ממחוצה אליו. העתיד מקווים במועדון, שייך לבנות הרצליה, ההווה בבניה. מעניין לראות איך הקבוצה תראה העונה.

1. טיארה לוין (18, 1.81)... לא מכירים? אחת השחקניות הבולטות בארץ לגילה. עדיין לא מכירים? ובכן הגארדית הצעירה שלאט לאט מתאקלמת בסגל הבוגרות של בנות הרצליה נחשבת לאחת משחקניות העתיד של המועדון והיא גם לגמרי במקרה... בתו של קורי קאר.

הבת של... (מימין) וקורי קאר (משמאל) בימיו כשחקן | צילומים: אלן שיבר, מנהלת הליגה. ראובן שוורץ

במועדון הצניעו את עובדה זו עם חתימתו מסיבות ברורות לכולן. ובכל זאת, לא בכל יום אנחנו עדים לשיתוף בין שני דורות בכדורסל הישראלי.