1. פותחים עונה – אייל לחמן, המאמן שסיים את העונה הקודמת בהצלחה, ממשיך על הקווים. בקבוצה מחליטים על בניית סגל רזה יחסית, וכבר במשחקי האימון של תחילת העונה אפשר לראות לאיפה העסק הזה הולך. במקביל היהלום הגדול של הקבוצה, ג'ורדן פושה, עוזב לליגת העל. משחק ראשון: הפסד ביתי 2:0 להפועל עפולה.

ידע לאן העסק הולך. אייל לחמן | צילום: אריאל ימיני

2. פיטורי לחמן – נקודה אחת בלבד ו-0 שערי זכות בחמישה מחזורים עושים את שלהם, ולחמן הולך הביתה (17.9.17). "הופתעתי מאוד מהפיטורים", הוא אומר, אבל באותה נשימה מוסיף: "מתחילת העונה הייתה לי תחושה שזה יקרה". משה סיני מחליף אותו.

3. שער זכות ראשון וניצחון ראשון - מחזור שביעי (16.10.17) והקבוצה של סיני מצליחה לגרד תיקו בבית מול מרמורק (2:2). בדקה ה-75 הסלובני לוקה סינדיץ מצליח להרשית לראשונה עבור מכבי הרצליה, אליאור משלי מוסיף עוד אחד בדקה ה-80, אבל זה מספיק רק לתיקו. במחזור השמיני הקבוצה משיגה ניצחון ראשון (1:0 בחוץ מול רמת השרון, בר ירוחם כובש), ויש תחושה שהגלגל מסתובב.

המאמן התחלף. התוצאות לא. משה סיני | צילום: אורן אהרוני

4. פרשת 'המנודים' – תבוסת 0:3 להפועל רמת גן רגע לפני הפגרה (3.11.17) ושמועות מתחילות להתרוצץ לגבי שישה שחקנים שנודו מהאימונים על מנת להעזיבם מהקבוצה וביניהם: דני פרדה, ריף מסיקה, איתי טואף, אברהם צ'קול, בר מנקר ואיציק כהן. הבעלים אריאל שיימן מכחיש ומוסיף, "כל הקשקושים על מנודים הם שטויות". בסופו של דבר בהתערבות ארגון השחקנים הם חוזרים להתאמן.

5. משה סיני מתפטר – תבוסה לבני לוד 4:2 בבית במחזור ה-13 (8.12.17), גורמת גם למאמן השני העונה להתפטר כשבבנק יש רק 6 נקודות, ובקבוצה כבר מתחילים להפנים – הסיפור הזה הולך להגמר בקטסטרופה. טלקר מאמן בצוותא עם שיימן שיורד אל הקווים.

6. שנה חדשה ורוחות של שינוי – יוסי שבחון הוותיק מצטרף ומוביל את הקבוצה לרצף של 10 נקודות מ-5 משחקים, אופטימיות בשורות הקבוצה, והשיא מגיע בניצחון על אחי נצרת החזקה (1:2, 9.1.18).

7. הפסד למרמורק – דווקא אחרי שורה של תוצאות טובות, מגיע ההפסד למרמורק (2:1, משלי כובש להרצליה, 12.2.18), היריבה הישירה על ההשרדות בליגה. לאחר מכן הקבוצה מוסיפה לדשדש, אך הבור שיצרה בתחילת העונה דוחף אותה לכיוון הירידה, ליגה מאוד חזקה בה אפילו הפועל כפר סבא נופלת מראש הטבלה ועד למבחנים, רק מוסיפה על הקשיים. הפסד נוסף למרמורקים (0:1, 24.4.18), מבשר על מה שאף אחד לא רוצה לשמוע.

שחקני מכבי הרצליה לאחר ההפסד האחרון | צילום מתוך ארכיון ידיעות, ראובן שוורץ

8. המסמר האחרון – בשישי האחרון (4.5.18) מגיעה הקבוצה לרמת גן למשחק שבו כל תוצאה חוץ מניצחון היא בגדר הפסד. ההרצליינים מפסידים 0:2 וסוגרים את הסיפור. ואיזה מסכנים האוהדים.