בבני הרצליה התמוגגו השבוע מהניצחון הדרמטי על מכבי חיפה לאחר קאמבק משוגע. הרצליה, שכבר היתה בדרך להפסד ביתי שהיה מסבך אותה מחדש בתחתית, הצליחה להפוך את התוצאה ברבע האחרון אחרי שכבר פיגרה ב-20 נקודות במשחק. שיבק ושות' סגרו ניצחון שלישי רצוף, לראשונה העונה, וחמישי בסך הכל בששת המשחקים האחרונים.

שיבק. הרים את הקבוצה מהפרקט | צילום: ראובן שוורץ

"ניצחון ענק שלנו", אמרו במועדון. "זה היה משחק שממחיש את מה שאנחנו עוברים בתקופה האחרונה. כבר ברור שאנחנו בכיוון הנכון ורק צריך להמשיך הלאה בקצב הזה. אם המגמה תימשך, נראה איזה יעדים חדשים או ישנים נציב לעצמנו מחדש. בתחילת העונה דיברנו על מקומות גבוהים, אז הגיעה ההתרסקות הטוטלית, ועכשיו, אחרי שהתייצבנו, נראה אם אפשר לחזור ולחלום על זה".

"כבר עברתי כמה קאמבקים בחיים שלי, אבל אין ספק שזה היה אחד המיוחדים", אמר שיבק השבוע. "מה שהיה זה רבע רביעי הירואי של כל הקבוצה, ובשל החשיבות של המשחק זה היה מרגש בסיום. כיף ומרגש לראות אנשים שמחים. אחד הכיפים הגדולים בספורט זה לעשות אנשים שמחים. הדרך שבה הושג הניצחון והחשיבות של המשחק יצרו תמהיל שהפך את זה לכל כך מיוחד".

אחרי הפתיחה הלא טובה הצליח שיבק לייצב את הספינה, ומרגע שהגיע צברה הקבוצה שישה נצחונות לעומת ארבעה הפסדים בלבד. "אני לא מאמין בעבודה אינסטנט", אומר המאמן הוותיק. "זאת לא תוכנית ריאליטי כאן ועכשיו. אני מאמין בתהליכים, והקבוצה הזאת עוברת תהליך. ברור שהניצחון שלנו במשחקים האחרונים מקנה לנו עוד קומה בבניין הביטחון. המשחק נגד חיפה היה מבחן גדול, ולאחר התפתחות המשחק זה ודאי הוסיף לנו עוד ממד של ביטחון להמשך. השחקנים עובדים נכון, ואנחנו משיגים תוצאות. אסור לנו לעצור ולשנות את החשיבה".

החשיבה היא עדיין של קבוצת תחתית? לא הגיע הזמן להסתכל קצת למעלה?

"אני יודע לאן אתה חותר, אבל עוד לא הגענו לשלב הזה. אני רק מקווה שמה שאנחנו עושים כרגע יימשך, ואם זה יקרה גם בסיבוב השלישי, אני מקווה שבסוף הסיבוב נוכל להציב מטרות חדשות. בינתיים אני מרוצה מאוד מכך שכל הקבוצה נותנת עבודה מצוינת. החוזק שלנו שבכל משחק מצליחים להופיע שחקנים שנותנים לנו את המספרים, אבל תמיד יש לצדם את השאר כדי להשלים. הכוח המסייע לא פחות חשוב מהכוח הפורק".

הרצליה תנסה לסיים את הסיבוב השני בצורה אופטימלית בשני נצחונות על שתי קבוצות שהפסידה להן בסיבוב הראשון — ראשון לציון בחוץ, ואשדוד בבית.