אחרי כל משחק שעובר בלי ניצחון של מכבי הרצליה, במועדון מבינים שהסיכויים להישאר בליגה הופכים לקלושים יותר ויותר. דווקא בשני המשחקים האחרונים — ההפסד להפועל פתח תקווה והתיקו נגד ראשון לציון — הצליחו שחקני הרצליה להרים את עצמם ולהפגין מלחמה ונחישות, אבל זה לא הספיק לצבור יותר מנקודה אחת בשני המשחקים. 

למרות שלא מדברים על כך בקול רם, במועדון מתחילים לחשוב ולהיערך לאפשרות שהקבוצה תשחק בעונה הבאה בליגה א'. ועם זה הבהירו בהרצליה שהקבוצה תילחם עד הרגע האחרון בניסיון לעשות את הבלתי ייאמן ולהשיג את הכרטיס למשחקי המבחן. כרגע הרצליה רחוקה תשע נקודות מהפועל רמת גן שנמצאת במקום ה-14 המוביל למבחנים.

לביא. "זה מועדון שחייב להישאר בשתי הליגות הבכירות" | צילום: עוז מועלם

"המצב קשה מאוד, אבל אנחנו לא מרימים ידיים", אמרו במועדון השבוע. "עד הרגע האחרון נילחם וניתן הכל. אנחנו לא מתייאשים, למרות שכולם כבר קברו אותנו. השחקנים מחויבים ונותנים את הלב והנשמה. שני המשחקים האחרונים היו מאכזבים, כי היינו שווים יותר נקודות. ההפסד לפתח תקווה היה אכזרי, כי הובלנו והיינו בדרך לניצחון, ופתאום משום מקום ספגנו שני שערים. במשחק נגד ראשון לציון הם היו המומים מאיתנו ומהיכולת שלנו, וחבל שיצאנו רק עם נקודה. למרות המצב אנחנו משתדלים להרים את הראש ולחזק את כל המערכת. המצב עוד לא בלתי הפיך. נקווה שנצליח לצאת מזה".

הקפטן ברק לביא: "המצב לא טוב, אבל השחקנים מאמינים שנשאיר את המועדון בליגה, למרות שכבר הורידו אותנו בכל מקום אפשרי. לא סיימנו את העונה, ויש עוד משחקים בפתח. כספורטאי אתה מחויב לעצמך ולמקום העבודה שלך להילחם ולהאמין עד הסוף, וזה מה שיהיה כאן. כל השחקנים מבינים שהבור שחפרנו לעצמנו בתחילת העונה אמנם עמוק, אבל אפשר עוד לצאת ממנו. אנחנו מרגישים שמהמשחק נגד הפועל פתח תקווה, למרות שהפסדנו, יצאנו לסוג של דרך חדשה שבה הקבוצה נלחמת ורוצה יותר, וראינו את זה גם במשחק נגד ראשון לציון. נקווה שתהיה לזה המשכיות, ונתחיל לצבור את הנקודות שבסופו של דבר יצילו אותנו. 

לביא הוסיף: "כאחד שגדל כאן, אני לא מתכוון לתת למועדון לרדת לליגה השלישית. זה מועדון שחייב להישאר בשתי הליגות הבכירות. אנשים טובים, מערכת חזקה, תנאים של ליגת העל וחייבים להשאיר אותו בלאומית".

הרצליה תצא מחר (ב', 19:00, לוד) למשחק חוץ קשה מאוד נגד בני לוד, אחת הקבוצות החמות של הליגה בחודשיים האחרונים, ועופר טלקר מקווה כי יוכל להשתמש במלך שערי הקבוצה אליאור משעלי, שנקע את קרסולו ומושבת כבר יותר מחודש.