בקבוצת הכדורסל של בני הרצליה מקווים לחזור מפגרת הנבחרת בכוחות מחודשים, כאשר המבחן הראשון של נועלת הטבלה יהיה מפגש בארנה מול הפועל ירושלים ומאמנה החדש עודד קטש.

במהלך הפגרה ערכה הרצליה משחק אימון מול הפועל חולון וניצחה את מחזיקת הגביע הטרייה, ולמרות שזה לא מדד לכלום, בקבוצה שאבו עידוד מהניצחון ויגיעו למשחק בירושלים במצב רוח טוב. בהרצליה מנסים להכשיר למשחק את אבירם זליקוביץ', ומלבדו יעמוד לרשותו של שיבק סגל מלא.

  גורקה. "הרצליה יהיו בסדר בסופו של דבר" | צילום: ראובן שוורץ​

הרצליה תפגוש לראשונה את מיקי גורקה, שהוליך אותה בשלוש וחצי השנים האחרונות, וממשיך בתפקיד עוזר המאמן בירושלים לצדו של קטש, שהחליף בשבוע שעבר את מודי מאור.

במועדון אמרו השבוע: "עשינו את כל ההכנות הדרושות ונקווה לחזור מהפגרה בכוחות מחודשים. שיבק עבד עם השחקנים קשה כדי לשפר את הדברים שאנחנו צריכים, ובוא נקווה שנראה את זה כבר במשחק מול הפועל ירושלים. הם אמנם ביצעו חילופי מאמנים, אבל זה לא אמור להשפיע עלינו. זה עניין שלהם. מיקי גורקה נמצא במערכת שלהם והוא מכיר היטב את הקבוצה שלנו, שאת רובה הוא בנה בעצמו, אבל גם אנחנו מכירים היטב את ירושלים. מה שכן משנה זה שנעלה עם טירוף בעיניים כמו ששיבק דורש מהשחקנים ונביא את הניצחון. קיבלנו סטירת לחי מול אילת, דווקא כשהיינו בטוחים שעלינו על גל, ולא כל כך משנה לנו מי היריבה. במצב שלנו אנחנו חייבים להשיג נצחונות בכל מחיר".

גורקה, שעזב את הרצליה לאחר פתיחת עונה חלשה וזמן קצר לאחר מכן מונה לעוזר המאמן אצל האלופה, לא מתרגש יתר על המידה מהמפגש מול האקסית. "שלא ייעלבו אנשי הרצליה, אבל אין התרגשות מיוחדת", הוא אומר. "אני מאמין שכאשר אפגוש אותם כן תהיה ההתרגשות קטנה, אבל זה יחלוף מהר. זה עוד משחק ליגה, שמים את הדברים בצד ומתרכזים בצד המקצועי. היתה לי שם תקופה ארוכה וטובה, וסיימתי את דרכי בצורה יפה. אין בי חלילה כעס על אף אחד שם, ההפך. העובדה שאני מכיר את הקבוצה לא מקנה לירושלים יתרון, כי היום אין סודות בעולם הכדורסל, וכולם יודעים הכל על כולם. זה יהיה משחק בין שתי קבוצות שזקוקות מאוד לניצחון, כל אחת ונסיבותיה. היה נראה שהרצליה בכיוון הנכון, אבל מתברר שיש עוד הרבה עבודה. אמרתי כשעזבתי, ואני חוזר על זה, לדעתי, הרצליה יהיו בסדר בסופו של דבר. אני מאחל להם הצלחה לאחר המשחק מולנו"