בהרצליה היו המומים מהתבוסה הקשה שספגה הקבוצה במשחק החוץ מול נצרת עילית, אבל עשו הכל כדי לגרום לשחקנים לשים את ההשפלה מאחור ולהתרכז במשימות הבאות.

תוכנית המשחק של טלקר ושיימן היתה לשמור על תוצאה סבירה במחצית הראשונה, ובמחצית השנייה לזרוק למערכה כלים התקפיים כמו ריף מסיקה ויוסי שבחון שפתחו על הספסל.

מסיקה. "מצפות לנו שתי מלחמות עולם" | צילום: עוז מועלם​

אלא שיום רע מאוד של הגנת הרצליה, ובעיקר של השוער לב גורליק, לא הותירו סיכוי להרצליינים שירדו למחצית בפיגור של שלושה שערים. בחצי השני הוסיפו המקומיים עוד צמד, ואילו מסיקה כבש עבור הרצליה שער שאפילו לא המתיק את הגלולה המרה. הקבוצה סוגרת ארבעה משחקים ללא ניצחון, והפער מהמקום ה-14 המוביל למבחנים צמח לשש נקודות.

"במילה אחת — התרסקות", אמרו במועדון. "פתחנו רע ופשוט התרסקנו. קיבלנו שני שערים תוך עשר דקות שלא ברור איך גורליק ספג אותם, ובכלל זה היה משחק רע מאוד של השוער שלנו. לא ברור מה קרה לו שם, כי מהרגע שהוא הגיע הוא ייצב את ההגנה שלנו, ונקווה מאוד שזאת היתה הופעה רעה חד‑פעמית. זה מגרש ויריבה שיש לנו איתה תמיד היסטוריה לא טובה. גם בשנים שנלחמנו על עלייה הפסדנו שם. כשנאבקים נגד הירידה צריך לדעת לדפדף את המשחק ולשים אותו מאחור. אנחנו לא זוכרים מתי קיבלנו חמישה שערים ומתי נצרת עילית הבקיעה חמישייה. אסור לנו לשקוע בזה, חייבים להמשיך הלאה".

בהרצליה מבינים שפתיחת העונה הקשה מתחילה לעלות להם ביוקר, ולאחר ההתאוששות היפה מגיע שוב מומנטום שלילי. הקבוצה נמצאת במקום הלפני אחרון, במרחק שש נקודות מהפועל רמת גן, שאותה היא תארח השבוע, ושבע נקודות מהפועל פתח תקווה שמולה תשחק במחזור הבא.

"בוא נגיד את האמת, מכבי הרצליה העונה היא קבוצה לא מספיק טובה", מוסיף גורם במועדון. "צריך לנסות להוציא את הדברים החיוביים ולעשות הכל כדי להישאר בליגה. צריך לדעת איפה לקחת את הנקודות ולהגיע לפלייאוף עם אוויר, כי שם כל משחק הוא על שש נקודות. המצב לא טוב, אבל רחוק מלהיות גמור. מצפים לנו שני משחקי עונה מול רמת גן ופתח תקווה, ואם אנחנו רוצים להגיע לפלייאוף עם סיכוי, צריך לנצח במשחקים האלה".

ריף מסיקה הפצוע, שנכנס במחצית השנייה וניסה למזער נזקים, מסביר מה קרה. "פתחנו רע מאוד, ואחרי הפיגור המוקדם היה קשה לחזור", הוא אומר. "התכנון היה להיות במשחק, ובחצי השני ללחוץ אותם, אבל זה היה כבר מאוחר. השערים בהתחלה גמרו לנו את המשחק, אבל זה נגמר, ואנחנו חייבים להמשיך הלאה ולא לשקוע בתבוסה הזאת. עשינו מסע היחלצות יפה, אבל במחזורים האחרונים קצת נעצרנו ואסור לנו לתת לליגה לברוח לנו. מצפות לנו שתי מלחמות עולם מול הפועל רמת גן והפועל פתח תקווה. אלה יריבות באזור שלנו, ואם נעשה תוצאות טובות נחזור לעניינים ונסבך אותן למטה. אני מאמין שבסופו של דבר נישאר בליגה".