דומיניק ארצ'י על הפרקט במשחק מול נהריה | צילום: ראובן שוורץ

דווקא אחרי שני הנצחונות המעודדים על עירוני נהריה והפועל תל אביב בעטה בני הרצליה בדלי כשהפסידה בביתה להפועל אילת בקרב תחתית חשוב בשבוע שעבר. רבע ראשון מצוין של הרצליה לא בישר את הבאות. הקבוצה של שיבק נרדמה חזק מהרבע השני, ואילת של שרון דרוקר ניצלה זאת כדי להבטיח לעצמה את הניצחון החשוב.

זה היה מפגש פיקנטי בין דרוקר לשיבק. כזכור, לפני כשנתיים החליף שיבק את דרוקר בראשון לציון ורץ איתה עד תואר אליפות היסטורי. חילופי המאמנים גרמו למתח גדול בין השניים ששיתפו פעולה בעבר, ודרוקר שימש עוזרו של שיבק במכבי רעננה ז"ל.

במועדון אמרו לאחר המשחק: "זה היה אחד ההפסדים הכי מאכזבים שלנו העונה. אחרי שניצחנו את נהריה ואת הפועל תל אביב הרגשנו שהקבוצה עולה על דרך המלך, והמפגש עם אילת, שנמצאת באזור שלנו, היה קריטי מאוד. היינו בטוחים שננצח ונמשיך את התנופה, אבל לאילת היו תוכניות אחרות".

ההפסד לאילת החזיר את הרצליה למקום האחרון בטבלה, לאחר הניצחון המפתיע של נס ציונה על ירושלים. במעודון לא מרוצים מתרומתם הדלה של כמה שחקנים, וגם היריבות כבר מבינות שהרצליה קמה ונופלת השנה על יכולתם של שני שחקנים בלבד — ג'ף אדריאן ושון דאוסן.

"יש כמה שחקנים שפשוט לא תורמים מספיק, וזה חייב להשתנות", אמרו בהרצליה. "כמה שחקנים אצלנו חייבים להתעורר. המשחקים שלנו לא יכולים להיות תלויים רק באדריאן, דאוסן וזליקוביץ', שמשתדל מאוד לעזור. השאר חייבים לתת תפוקה רצינית יותר. חזרנו לאותו מקום, וזה מתסכל מאוד, אבל הליגה עוד ארוכה. יש עוד הרבה משחקים, ופשוט להביא נצחונות. אחרי פגרת הנבחרת אנחנו חוזרים היישר למשחק חוץ קשה מאוד בארנה נגד הפועל ירושלים הפגועה ומלאת הבעיות.

שון דאוסון וטוריאן גרין מול הפועל תל אביב. מצב לא פשוט | צילום: אורן אהרוני

שיבק: "קודם כל צריך לתת קרדיט לאילת ששיחקה טוב מאוד מהרבע השני ואילך. קרה להם הפוך ממה שקרה לנו. הם נכנסו למומנטום, ונאלצנו לרדוף אחריהם. אין ספק שזה היה הפסד כואב אצלנו בבית, אבל זאת כנראה תהיה הליגה שלנו העונה. לצד נצחונות יפים על נהריה והפועל תל אביב מגיעים גם הפסדים מאכזבים כמו נגד אילת. אני לא צריך להרים את השחקנים כמו שלא הייתי צריך להוריד אותם אחרי נצחונות. פשוט צריך להמשיך ולעבוד קשה. אין מה להסביר יותר מדי, כולם מבינים את מצבנו. אנחנו צריכים לצבור נצחונות, וזה פחות משנה נגד מי. כמו שזה נראה, הלחץ יהיה עד סוף העונה, ומי שלא יעמוד בו יתפרק. אחרי הניצחון על הפועל תל אביב לא יצאתי מגדרי, ואני לא מתאבל אחרי הפסד ביתי לאילת. אין לנו זמן למצבי רוח".

בהרצליה ינסו לעבוד על הליקויים בפגרת הנבחרת. שון דאוסן נמצא בכושר טוב והוזמן לסגל של עודד קטש למפגשים נגד בריטניה ואסטוניה. דאוסון ייצג את הרצליה גם במשחק האולסטאר הישראלי שיתקיים ביום שישי הבא ביד אליהו, וג'ף אדריאן יהיה הנציג של הרצליה בנבחרת הזרים.

שיבק: "הגענו לאמצע הדרך, ואם נסכם עד כה, מצבנו אינו משביע רצון. המיקום שלנו רע מאוד. אם נגמור את הסיבוב הנוכחי עם חמישה נצחונות, נהיה במצב משביע רצון. אנחנו רוצים לנצח בכל המשחקים שנותרו לנו עד סוף הסיבוב. ברור שמשחקי חוץ בירושלים, גליל וראשון לציון הם קשים, אבל גם חיפה ואשדוד הן קבוצות טובות, ויהיו משחקים לא קלים בבית ובחוץ. כל משחק הוא אתגר לבני הרצליה".

בנוגע למשחק נגד ירושלים אמר שיבק: "יש להם הבעיות שלהם, ולנו הבעיות שלנו. בכלל, אני לא מכיר קבוצות בלי בעיות. מי שתהיה מפוקסת יותר תנצח. כשאתה מנצח, אתה קצת בהיי, וכשאתה מפסיד צפות כל הבעיות. הליגה היא לא רק חולון ומכבי תל אביב. ממקום שלישי ומטה לכל הקבוצות יש נפילות, וקשה ליצור המשכיות. צריך לדעת להתמודד עם הלחץ ולהשיג את מספר הנצחונות שיספיק להישאר בליגה. ידעתי שהמשימה לא תהיה קלה".