סואץ-קרני. אגדת כדורסל | צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

אייקון כדורסל הנשים, שחקנית נבחרת ישראל וקפטנית קבוצת בנות הרצליה, תכנס מחר בצהריים מסיבות עיתונאים ובה תודיע על פרישתה ממשחק פעיל.

סואץ-קרני ששיחקה כדורסל מקצועני מאז היותה בת 16, הפכה לאות ומופת לכדורסלניות צעירות רבות ולקידום ענף כדורסל הנשים בכלל. ברזומה הבלתי נגמר של הכדורסלנית שהייתה בין השאר קפטנית נבחרת ישראל ניתן למצוא 3 אליפויות, 3 זכיות בגביע המדינה, תואר ה-MVP של הליגה (09/10) כדורסלנית השנה 2016, אליפות התיכונים עם נבחרת אוסטרובסקי ועוד אינספור תארים אישיים וקבוצתיים מגוונים. סואץ-קרני אף הספיקה לשחק במכללת וילאנואבה בארצות הברית ובקבוצות אירופיות בפולין ובצרפת.

למעשה פרישתה זו תהיה הפרישה השנייה, לאחר שכבר תלתה את הנעליים בעבר ב-2011 על מנת להקים משפחה ולאחר מכן חזרה ב-2014. בארבעת העונות האחרונות היא משחקת, כאמור, בבנות הרצליה כשהיא הופכת לסמל של ממש בקבוצה השרונית. סואץ-קרני אף הספיקה לאמן את נגה פלג פלץ ואת ליעד אורבך, שחקניות בנות הרצליה כיום, שהיו ילדות בעת שאימנה אותן והעונה אף הספיקה לשתף איתן פעולה, ושחקניות נוספות בליגת העל לנשים. 

סואץ קרני בעת הזכיה בגביע עם בנות הרצליה ב-2014 | צילום: עוז מועלםבראיון שהעניקה בפורום קהילת הכדורסל לפני שבוע, דיברה סואץ-קרני על עתידה בספורט אמרה: "אני מאמינה שבעתיד אעשה משהו שקשור בקידום ספורט נשים וכדורסל נשים בפרט עדיין לא יודעת באיזה קונסטלציה זה יהיה". דבר אחד בטוח, כדורסל הנשים בישראל וגם בנות הרצליה צריכים את ליעד סואץ-קרני נוכחת. היא פשוט נכס גדול מדי מכדי לוותר עליו.  

ביום שני הבא ייערך מחזור הסיום של הבית התחתון בליגת העל ובנות הרצליה תיפרד מהקפטנית טקס מיוחד שייערך לה לפני המשחק מול הפועל ראשון לציון, בו תעלה בפעם האחרונה על הפרקט בגופיית משחק. 

הכניסה חופשית ומותנית בהרשמה מראש בקישור