ג'ף אדריאן. "דברים מתחילים להתחבר לנו" | צילום: טל שחר
סימני חיים התגלו בבני הרצליה השבוע. לאחר הניצחון המרשים בחוץ על הפועל תל אביב, שסגר שני נצחונות רצופים של הקבוצה לראשונה העונה, החל הצבע לחזור ללחיים של אנשי הרצליה. פתאום יש הרגשה שאולי בכל זאת אפשר לגרד משהו מעונת 2018/2017. 
פתיחה רעה מאוד

בזמן ששחקנים ומאמנים הגיעו והלכו, היחיד ששמר על יציבות הוא הפורוורד של הרצליה ג'ף אדריאן. ואולם אדריאן לבדו לא הספיק להרצליה כדי לייצר נצחונות, וכך היכולת האישית שלו לא באה לידי ביטוי כשהקבוצה כולה נראתה רע מאוד. במשחק נגד האדומים ניפק אדריאן עוד דאבל‑דאבל מרשים עם 25 נקודות ו-11אסיסטים וסחף את חבריו לניצחון חוץ ראשון אי פעם באולם הדרייב-אין.

"זה היה ניצחון נהדר שלנו", אומר אדריאן השבוע. "הגענו בביטחון שאפשר לנצח, כי הדברים מתחילים להתחבר לנו. אחרי הניצחון על נהריה אנחנו מאמינים שאנחנו צריכים לנצח בכל משחק. לא ידעתי שזאת הפעם הראשונה שהרצליה ניצחה בדרייב-אין. קיבלנו ביטחון מחדש. אני לא זוכר מתי ניצחנו שני משחקים ברציפות, והגיע הזמן שזה יקרה. אנחנו עובדים קשה מאוד ורואים את השיפור שלנו".

פתחתם את העונה בצורה קטסטרופלית.

"נכון, פתיחת עונה רעה מאוד שלנו, אבל מה אפשר לומר על זה? מה שקרה נשאר בעבר, ועכשיו אנחנו מנסים לתקן את זה. ברור שאף אחד לא ציפה שככה זה ייראה, אבל קרו כל מיני דברים שהובילו לזה. כולם רוצים מאוד לשנות את פני הדברים, כי אנחנו יודעים שיש לנו קבוצה טובה, ואני חושב שאנחנו בעיצומו של תהליך שבו אנחנו מפנימים את המצב ומשנים דברים".

אתה יכול להסביר מה קרה לכם? נבנה סגל נהדר בקיץ, והציפיות היו בשמים

"כל הזמן נאלצנו לעשות שינויים בסגל, ואני חושב שזאת היתה אחת הבעיות הגדולות. כל הזמן משהו קרה, והיה קשה להתחבר ככה. השחקנים לא הרגישו הכי בנוח זה עם זה, וכל הזמן היו שינויים. זה דבר לא בריא. כל זה גרם חוסר יכולת להתחבר ליחידה אחת מלוכדת וטובה כמו שהיינו בעונה שעברה. עכשיו זה מתחיל להיראות אחרת, גם בחדר ההלבשה וגם על הפרקט. גם המשחקים באירופה, לוח הזמנים הצפוף, פגעו בנו. הפסדנו הרבה משחקים, ובקושי היה לנו זמן להתאמן כדי לשנות ולשפר דברים".

לפחות קיבלתם חזרה את אבירם זליקוביץ' הישן והטוב.

"אבירם שחקן מצוין ואישיות חשובה בקבוצה. הוא ישראלי שנותן תרומה על המגרש ומחוצה לו. אני שמח מאוד שהוא חזר ונכנס לכושר".

שיבק עם השחקנים. שינה את החץ | צילום: אורן אהרוני

אולם היובל שהיה המבצר שלכם בעונה שעברה הפך למקום שאתם מתקשים לנצח בו השנה.

"ככה קראו לבית שלנו בשנה שעברה והייתה לזה הצדקה, אבל השנה זה אחרת. הפסדנו לא מעט בבית, וזה עוד דבר שאנחנו מנסים לשנות. בבית צריך להביא נקודות. ננסה להחזיר את אפקט ההרתעה בבית. ברגע שניכנס לכושר מלא, ברור שגם האנרגיות יחזרו ביובל ונשיג שם עוד הרבה הצלחות".

תפיסות שונות

בהרצליה מתחילים להרגיש את העבודה של אריק שיבק. אם בתחילת דרכו של שיבק המשיכה הקבוצה להיראות לא טוב, הרי בזמן האחרון נדמה כי השחקנים מתחילים להבין את מאמנם ולהתחבר אליו. בהרצליה מספרים כי יש הבדלים ברורים בין מיקי גורקה, שהיה ביחסים קרובים וחבריים עם השחקנים, ובין שיבק, שאצלו קיים דיסטנס מסוים.  

"התפיסות שלהם לגבי כדורסל קצת שונות, אבל זה ברור, כי לכל אחד יש פילוסופיה משלו", מסביר אדריאן. "אריק הגיע במצב לא פשוט והוא עושה הכל כדי לשנות. הוא דורש מאיתנו הרבה מאוד. האימונים אינטנסיביים מאוד ובקצב גבוה. האימונים שונים ממה שהיה כאן עם מיקי, אבל שוב, כל אחד ודרכו. לוח הזמנים עכשיו קצת יותר נוח ורגוע, ויש לנו זמן להתאמן ולהשתפר. בתחילת העונה הכל היה בלחץ עם הטיסות לאירופה ועם ההפסדים, והלחץ גבר. היו יותר מדי משחקים, וזה פגע בנו. אני שמח בשביל מיקי שהוא חזר לאמן, כי הוא איש מקצוע טוב. עכשיו יש לנו מאמן אחר, הוא רואה את הדברים בצורה שונה, ואנחנו איתו בדרך חדשה. כולם הפנימו את מצבנו ומבינים שזה הזמן לעשות את הדברים אחרת". 

המספרים של אדריאן השנה טובים מאלה שניפק בעונה שעברה, שהפכה אותו לאחד הזרים הבולטים והמשפיעים בליגה. הוא מדורג שישי בליגה בין הקלעים (16.2) וחמישי בטבלת הריבאונדרים (7.9).

"המספרים שלי פחות מעניינים כשמפסידים. הם מעניינים רק אם משיגים נצחונות. אני מנסה תמיד לעשות הכל למען הקבוצה. הקבוצה צריכה להשיג נצחונות, וזה פחות משנה מי תורם וכמה. אהיה מרוצה מהמספרים אם נגיע לפלייאוף", הוא אומר.

אתם עוד מאמינים שזה אפשרי

"זאת ליגה קצרה של 12 קבוצות, ויהיה קרב עד הסוף. יש עוד זמן עד הפלייאוף, ובמצב שלנו אנחנו בכלל לא יכולים לדבר מעבר למשחק הקרוב, אבל ברור שהפלייאוף היה ונשאר שאיפה שלנו. רק אם נמשיך במומנטום וניראה אחרת נתחיל לנסות להגשים את החלום הזה".

בינתיים תנסו לסגור ניצחון שלישי ברצף במשחק הבית נגד אילת.

"נכון, אנחנו רוצים מאוד להמשיך במסלול הנצחונות. זה אפשרי בהחלט. אנחנו רק צריכים להיות סבלניים ולהגיע לכל משחק בשיא הריכוז והכוח. בני הרצליה עוד יכולה לעשות משהו אחר לגמרי השנה. יש עוד זמן, והעונה עוד לא גמורה. יש עוד סיבוב, ויש הרבה משחקים. אם נמשיך לבנות לעצמנו את הביטחון שלנו ולהביא את הפוטנציאל שלנו למימוש, נוכל לעשות דברים יפים ולשנות לגמרי את העונה".