שיבק. קריירה ארוכה ומעוטרת | צילום: עוז מועלם

אריק שיבק (61), אחד המאמנים הוותיקים בכדורסל הישראלי, מונה כמאמן בני הרצליה עד לסיום העונה. שיבק שהוביל את מכבי ראשון לציון (עם שון דאוסון) לאליפות הראשונה בתולדותיה לפני שתי עונות, אימן בבני הרצליה בעונת 99/00. 

הרקורד הארוך של שיבק נפרש על פני 4 עשורים כשאת קריירת האימון שלו הוא התחיל ב-1983 במכבי נתניה ועובר בכמעט כל הקבוצות הגדולות של הכדורסל הישראלי, לרבות מכבי תל אביב ונבחרת ישראל. חוץ מהאליפות עם מכבי ראשון לציון, אחראי שיבק על אחד ההישגים הגדולים ביותר של הכדורסל בישראל כאשר הוביל את נבחרת העתודה ב-2004 לסגנות אליפות אירופה עם נבחרת שכללה בין השאר את טל בורשטיין ויניב גרין.

בעונה שעברה מונה שיבק למאמן התל אביבים במהלך שנתפס כשנוי במחלוקת בתוך הכדורסל הישראלי, מאחר שהוחתם לקראת סיום העונה ובעלי הקבוצה דיוויד פדרמן טען כי "שיבק אינו מקבל שכר בעבור האימון במכבי". גם פיטוריו ממכבי ראשון לציון בתחילת אותה עונה היו יותר ממפתיעים לאור הישגיו בקבוצה. 

המאמן צוטט היום באתר הקבוצה בו אמר כי "הרצליה זה מועדון יקר לליבי עם פוטנציאל גדול והיסטוריה של הצלחות", אמר שיבק שכבר אימן את הקבוצה בעונת 99/00, "אני מאמין שאפשר לעשות דברים יפים העונה, אחרת לא הייתי מקבל את ההצעה. יש לנו עבודה קשה אבל העונה עוד ארוכה מאוד ואני בטוח שנוכל לשנות את המצב".

הקבוצה שפיטרה את המאמן מיקי גורקה לפני כשבועיים הפסידה 4 משחקים ברציפות בליגה. היא תפגוש את הפועל תל אביב באולם היובל במוצאי שבת הקרובה (18:30) במסגרת שמינית גמר גביע המדינה. שיבק, כאמור, יעמוד על הקווים.