שון דאוסון אמש. המצב על הפנים | צילום: עוז מועלם

סביר להניח שגם בסיוטים הגדולים שלהם תסריט של ירידת ליגה לא ממש הופיע בתחילת העונה בראשם של קברניטי המועדון. דווקא עם תקציב שיא ואינספור ציפיות, מוצאת את עצמה הקבוצה מדרדרת מדחי אל דחי כשאתמול הקבוצה צנחה לראשונה למקום האחרון בטבלה עם סיום המחזור ה-10.

אתמול (ב') אירחה הקבוצה את מכבי ראשון לציון מהמקום ה-6. הקבוצה המקומית פתחה רע עם רבע ראשון חלש 18:25, בו התעלל גארד הכתומים, ג'ייסון סיגרס (24 נקודות אתמול) בחבורה ההרצליינית של אלון שטיין. משם התקשו בני הרצליה לסגור את הפער ובסופו של דבר זה נגמר 93:80 לראשון. 

מייק אפווברכה שסיים כקלע המוביל במשחק עם 29 נקודות (6 מ-8 ל-3), בלט בבני הרצליה. אבל חוץ ממנו ומשון דאוסון (12 נקודות), אף אחד לא קלע בקבוצה המקומית יותר מ-10 נקודות, וכשג'ף אדריאן הברומטר של הקבוצה סוגר משחק עם 9 נקודות ו-6 ריבאונדים בלבד, קשה מאוד לנצח. 

בנות הרצליה הפסידו בפתח תקווה

גם בגזרת הנשים לא ליקקו אמש (ב') ההרצליינים דבש. הקבוצה של גלעד כץ הפסידה 79:86 להפועל פתח תקווה. הרצליה נהנתה ממשחק נהדר של נגה פלג פלץ שהחזיקה את הקבוצה במשחק, אבל בסיומו של דבר ההצגה של בריטני סייקס הפתח תקוואית עם 31 נקודות ו-11 ריבאונדים הכריעו את הכף לקבוצה המקומית. 

פלג פלץ. משחק אדיר לא הספיק | צילום: איגוד הכדורסל

בריאנה ריצ'ארדסון עם 17 נקודות ו-מתי אג'אבון עם 16 הרבו אף הן לקלוע לקבוצה ההרצליינית המדורגת במקום ה-7 עם 16 נקודות, כמו הפועל פתח תקווה המדורגת במקום ה-8.

ביום חמישי הקרוב תארח בנות הרצליה באולם היובל את מכבי רעננה לדרבי שרוני חם (19:00).