גורודצקי מימין עם הגביע. עתיד מזהיר | צילום: באדיבות מועדון השחמט בהרצליה

דוד גורודצקי מרחובות, רק בן 17, ניצח באליפות בהרצליה בשח בזק שנערכה ביום חמישי האחרון. גורודצקי, אמן פיד"ה, צבר 9.5 נקודות מרשימות מתוך 11 אפשריות, הפתיע כשהביס סוללה ארוכה של רבי אמן ואמנים בינלאומיים. במקום השני זכה רב אמן ייבגני פוסטני בעל דירוג פיד"ה של 2575. במקום השלישי זכה חבר נבחרת ישראל, רב אמן איליה סמירין בעל דירוג פיד"ה של 2625. אחריהם סיימו בהתאמה האמנים הישראלים ישראל כספי ואסף גבעון ורב האמן בוריס קנצלר עם 8 נקודות כל אחד. 

בתחרות הסניורים זכה רב אמן יעקב זילברמן ובפרס שחקן הנוער המצטיין זכו בצוותא האמן הבינלאומי אריאל ארנברג ועידו גורנשטיין, שניהם ממועדון השחמט בכפר סבא.  

התחרות שהיוותה אחת מתחרויות הבזק היותר חזקות שנערכו בארץ בשנים האחרונות נוהלה על ידי ד"ר שלמה קנדלשיין, נשיא מועדון השחמט בהרצליה, שאף היה השופט הראשי של התחרות. כמו כן שפטו שופטי פיד"ה, משה מאור ועידן לביא, מנהל מועדון השחמט ומארגן התחרות.

קרנו של שחמט הבזק במסגרתו משחקים שלמים מסתיימים תוך מספר דקות, עלתה בשנים האחרונות, עקב היצירתיות, המהירות וההסתגלות אותן הוא דורש משחקניו. עם זאת, בקרב חובבי המשחק המסורתי יש ביקורת מסויימת על המשחק עקב העובדה שהוא מבכר את יכולת האלתור על פני החשיבה העמוקה יותר אותה מחייב השחמט המסורתי.