שון דאוסון. היה ענק באילת אבל האם יספיק? | צילום ארכיון: אורן אהרוני

זהו לא סוד שבני הרצליה נמצאת במשבר. הקבוצה הפסידה במהלך חודש נובמבר בשלושה משחקים בהפרש של 18 נקודות ומעלה, כולל שתי תבוסות ביתיות (68-93 מול אלבה ההונגרית, ו-88-64 מול הפועל תל אביב). גם הניצחון במשחק החוץ בשבוע שעבר באילת שהוכרע על חודה של נקודה, הקבוצה הייתה רחוקה מלהרשים (70:69, 25 נקודות לדאוסון).

לאחר הניצחון באילת הדגיש המאמן מיקי גורקה את מעמדו הלא יציב בקבוצה, כשאמר: "כשלא משיגים ניצחונות ומחליפים שחקנים, אתה יודע שאתה הבא בתור". בתוך כך הודיעה הקבוצה אמש (ש') על החתמתו של מייק אפוורברכה, גארד אמריקאי ממוצא ניגרי בגובה 1.93 מ' שישחק כבר הערב מול ירושלים. החתמתו של אפוורברכה מצטרפת לזו של שחקן הפנים האמריקאי טים קמפטון ג'וניור (22, 2.08) שהחליף את חליל קנאסביץ' ושותף מול אילת. בעצם החתמתו של אפוורברכה יש מסר ברור לשחקני החוץ של הקבוצה, וככל הנראה אחד מהם ימצא עצמו מחוץ למועדון.

אפוורברכה הוותיק (33), שיחק בעבר בנבחרת ניגריה, עבר קבוצות רבות בקריירה שלו (בין השאר שיחק בניו זילנד, צ'כיה, רוסיה ועוד) ואף שיתף פעולה בעבר עם עוזר המאמן של בני הרצליה, אלון שטיין, במסגרת קבוצת לוגאנו טייגרס משוויץ. הוא עתיד לשחק הערב במשחק נגד הפועל ירושלים (אולם היובל, 19:00). 

הקבוצה הודחה מהיורופקאפ במהלך השבוע שעבר לאחר הפסד 83:65 למינסק, ונותר לה משחק אחד בלבד במפעל. באופן פרדוקסלי עכשיו עם  ההתמקדות בליגה המקומית בלבד, תוכל הקבוצה לעבוד על האלמנטים שהיו חסרים לה בחודש האחרון.