מיקי גורקה . משבר בבני הרצליה | צילום: אורן אהרוני

מול אולם יובל מלא עד אפס מקום ומול יריבה שלפחות על הנייר שקולה אליה, ספגה הערב (ש') בני הרצליה את אחת התבוסות הכואבות בשנים האחרונות, 88:64 להפועל תל אביב. 

קשה לשים את האצבע לגבי דבר אחד שלא עבד בקבוצה הערב, אבל מאוד קל לשים את האצבע לגבי מתי זה קרה. עם תחילת הרבע הרביעי המקומיים היו חזק במשחק, אלא שאז החלה ריצה של 14:0 אדומה אותה הוביל ג'רל מקניל, 63:58 הפך ל-77:58, והמשחק נגמר.

כזכור, בקבוצה שספגה את ההפסד הרביעי ברציפות שלה בליגה, הושקע תקציב חסר תקדים הקיץ, ובכל זאת בסגל הנוכחי חסרים את הדברים הבסיסיים שהפכו את הקבוצה למותג מצליח בשנים שעברו: רצון להלחם, כימיה גבוהה וחוזק מנטלי. ביום רביעי הקבוצה הקבוצה תארח את אלבה פהרוואר והצוות המקצועי יהיה חייב לייצר פתרונות ומהר. 

מהלך המשחק:

רבע ראשון: 

בני הרצליה פתחה טוב עם 4:8 כששון דאוסון, ג'ף אדריאן ותום מעיין מעלים את הקבוצה ליתרון מהיר , אך הקבוצה התל אביבית התאוששה בעזרת יכולת גבוהה של ג'ף אלן (7 נקודות ברבע הראשון) שהחזיר את הקבוצה האדומה לעניינים ואחרי 7 דקות של משחק זה כבר 12:15 לאורחים מתל אביב. 

הרצליה הגיבה בזכות ג'ף אדריאן הנהדר שסגר רבע ראשון של 11 נקודות. ובסיומו של הרבע הראשון זה 21:22 לאדומים.

רבע שני:

הרבע השני נפתח כפי שהרבע הראשון הסתיים. שתי הקבוצות הציגו משחק אגרסיבי מתחת לסל, ו-4 דקות מפתיחת הרבע התוצאה עומדת על 26:28 לטובת האדומים מתל אביב. ההרצליינים התקשו למצוא את הסל, כשגם יריבתם אינה מציגה משחק התקפה שוטף. 3:00 לסיום הרבע והתוצאה עומדת על 32:30 לאדומים. המשחק התחמם ונרשם עימות קל בין דומיניק ארצ'י המקומי וג'ף אלן שנגמר בעבירות בלתי ספורטיביות לשני הצדדים. שון דאוסון עם שלשה השאיר את המקומיים קרוב 34:33 לאדומים 2 דקות לסיום הרבע.

דקה לסיום הרבע לאחר עוד סבב של החטאות על ידי שתי הקבוצות, ביצע טוריאן גרין חטיפה והעלה בליי אפ את המקומיים ליתרון ראשון ברבע השני 34:35 להרצליה. שלשה של אקזבייר ת'יימס חתמה את תוצאת החצי 36:37 להרצליה. 

טיי מקיי בלט בשורות האורחים ברבע השני עם 10 נקודות. מנגד היה זה דאוסון עם 9 שהחזיק את הרצליה במשחק. 

רבע שלישי:

דאוסון פתח את המחצית כמו שסיים את הראשונה עם חדירה וליי אפ נפלא 36:39. המשחק המשיך להתאזן כשבני הרצליה מחטיאה שלשות, ומנגד התל אביבים מתקשים להעניש. אדריאן המשיך להיות המוציא לפועל העיקרי של גורקה, ו-4 דקות של משחק בחצי השני, התוצאה עומדת על 41:43 להרצליינים. תומר גינת עם מהלך של סל ועבירה, ומתפרצת של רביב לימונד העלו את הפועל תל אביב ל-46:45, 4:30 דקות לסיום הרבע. ג'ף אלן ביצע עבירה בלתי ספורטיבית שניה וסיים את המשחק. 

האדומים העלו רמה בעיקר בזכות רביב לימונד ותומר גינת ו-2 דקות לסיום הרבע, התוצאה עומדת על 47:53 להפועל תל אביב. 2 שלשות של דאוסון וטוריאן גרין החזיקו את המארחת במרחק נגיעה, אבל שלשה של מקניל על הבאזר סגרה את הרבע השלישי בתוצאה 60:54 לטובת האורחים.

רבע רביעי:

2 שלשות של שולמן ומנקו העלו את התל אביבים ליתרון של 66:58. אלכס רוזנברג קיבל עבירה טכנית, והמשחק החל להתרחק להרצליה. 

גינת, שולמן ומקניל המשיכו במגמה, הרצליה לא מצאה את הטבעת ו-5:30 דקות לסוף זה כבר 75:58 לאדומים.

אדריאן שבר בצורת של 4 דקות עם סל ועבירה 77:61 לאדומים. שלשה של מקניל העלתה את האורחים ל-82:61, אבל די ג'יי שארפ בנקודות ראשונות החזיר בשלשה את ההפרש ל-18, ל-82:64. הרצליה לא חזרה, ההפרש תפח, והמשחק נגמר בתוצאה 88:64 לאדומים.

הרבו לקלוע לבני הרצליה: אדריאן ודאוסון 18 נקודות כ"א. להפועל תל אביב: מקניל 21, גינת 13, מקי 12, אלן ומנקו 11 כ"א.